Изследвания

  • 1 392
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 069
Здравеи!Малко заяждащо звучиш , но с удоволствие ще ти отговоря.Приятелката ми се омъжи доста млада , както и се подразбира от написаното по горе , при нея и съпруга и имаше някаква генетична несъвместиност и за това при всяка една от бременностите и бяха назначавани АМНИОЦЕНТЕЗИ.Мислиш ли , че жена на 39г , чакаща бебе ще си измисля историики , или ще залъгва другите???Ани и Георги са живи и здрави , както и двете им дъщерички , които според изследванията трябваше да са премахнати.....!Както казах , всеки сам взима решенията си , но да не забраеяме , че и да има ползи амниоцентезата , риска е по-голям!Ами ако се направи изследването и се окаже , че на бебето му няма нищо , а пък направи спонтанен аборт и се губи живо и здраво детенце???????? Никои не влиза тук за да будалка хората(както ти си се усъмнила в мен) , а за да си помогнат със съвет или да споделят опит!!!Това което се случи с приятелката ми е РЕАЛНОСТ и не ми се иска никои да изживява нещо подобно.Желая на жсички бъдещи маики лека бременност и още по-леко раждане!!! Simple Smile

# 16
  • Мнения: 637
Точно за това говоря - при риск от Даун всеки сам решава да си роди детето, да направи амниоцентеза или да си зарови главата в пясъка като щрауса, само че тогава задникът му ще седи на вятъра и така. Преценката за ползата и риска е индивидуална - за всяка жена, за всяка бременност. Рискът е 0,5%, никой не го крие  и в някои случаи превишава ползата, в други пък - обратно. Но не може да се окаже при амниоцентезата, че детето е с Даун (или с друго генетично заболяване), а то да се роди здраво. Не знам дали ти умишлено заблуждаваш или тебе са заблудили, а и не ме интересува.  Заяждащо или не, аз не бих гледала дете с Даун и бих направила всичко, за да го предотвратя. Който иска и може, нека го направи. Просто аз не мога.

А ти щом си решила да поемеш риска, само мога да ти пожелая лека бременност и безпроблемно раждане на здраво дете!   bouquet

# 17
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Но не може да се окаже при амниоцентезата, че детето е с Даун (или с друго генетично заболяване), а то да се роди здраво.

именно.

В тази история нещо не ми звучи много реално. Позволявам си да го кажа, защото за съжаление ми се е налагало да си говоря с един от най-добрите генетици в БГ за разни проблеми.
Та...
1. рискът от амниоцентецата не е толкова голям
2. амниоцентеза се препоръчва СЛЕД не добри резултати от биохимичния скрининг, на който е препоръчително да мине всяка бременна жена. Никой не я прави на 21 годишно момиче просто така...от любопитство
3. резултатите от амниоцентезата не може да не са вярни...

emoli сигурна ли си, че 100 си запозната с подробности за този случай и нещата стоят точно така? Възможно е информацията ти да не е пълна...знам ли.

# 18
  • Мнения: 3 069
Здравеи Реза!100 % съм сигурна в това което пиша по повод на моята приятелка!!!Разбира се , че я насочваха за това изследване след БХС с лоши показатели , и няма бременност при нея без амнио.Тя и досега си пази епикризите от тях , включително и двете от родилите и се дечица , обявени за носители на синдром на Даун.След раждането им и двете момиченцабяха водени на обстоини прегледи , синдром на Даун НЯМЯТ!!!! Много ми се иска Ани да можеше да да ги изложи на показ във форума , но дори и да го направи пак ще има невярващи....!Не съм против амниоцентезата , когато тя се налага бих казала ДА , но маи не си забелязала кои и с какъв въпрос започна темата.На маиката която зададе темата не и е препоръчана амниоцентеза , тогава няма смисъл да я прави !!!Консултирах се за мен с д-р Кременски и д-р Димитрова от МД , и когато съм в подходящата г.с. ще си направя БХС то и ако се наложи и амниото защото съм на 39 години, но и двамата казаха , че БХС то може да даде грешен резултат.Това го казвам съвсем отговорно , както и всичко останало.Но наистина имам ЕДИН човек в България  , при които резултатите от амниото не са верни и това се доказва с документите които тя пази и мисля , че Ани не е единствената.Очаквам следващата атака и пожелавам лека и безпроблемна бременност на всички мами  bouquet  bouquet  bouquet

# 19
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Аз пък не виждам причина да очакваш атака.
Тук си говорим..споделяме, спорим...но не се атакуваме.
Нито ти, нито аз сме генетици и не можем да се изказваме компетентно.
Само повтаряме това, което сме чули или преживели.
Естествено, че ако не се препоръчва това изследване, няма смисъл да се прави и не мисля, че съм твърдяла някога обратното.

Просто случката е странна, затова се отнасяме с недоверие.
Нищо не е 100% сигурно. Радвам се, че приятелите ти имат две здрави деца. Това обаче  не е основание да се пренебрегва амниоцентезата...както казваш и ти самата би си направила, ако е необходимо.

# 20
  • Мнения: 539
Аз си правих БХС между 18 и 19 седмица (май точно в този период трябва). Прави се в "Майчин дом", струва 23 лв., взимат ти кръв и след около 2-3 дена резултатите са готови.

# 21
  • Мнения: 3 069
Абсолютно съм съгласна с това Реза , но и специалистите казват , че доста често стават грешки , наистина няма 100% процента сигурност в нищо , за съжаление...Понякога се налага да се направи рисково изследване , но мамата която е пуснала темата няма смисъл допълнително да се натоварва с това , след като не са я насочили към него!!!  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт