А с какво си подхранвате косите?

  • 2 060
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 550
Почти никога не съм ползвала сешуар или преса и не ми се е налагало да си купувам маски или други работи, ползвам само балсамче и толкоз.
Вие с какво си предпазвате косите от изгаряне (при сушене със сешуар примерно)?
четох за някакви течни кристали и ампули със силикон, имат ли ефект?

# 1
  • Мнения: 4 546
течните кристали ги дават, че предпазват косата при сушене. аз ползвам за подхранване бадемово масло, но сега ми е студено и не ми се седи с него 2 часа , затова отскоро ползвам маска за коса на гарние. засега съм доволна - не ми се омазнява бързо косата, а има блясък. за дългосрочен ефект все още нямам наблюдения.
това ползвам, но ми е болна тема и на мен и с интерес ще следя темата.
смятам в скоро време да си купя маска за коса от фризьора си, но незнам каква марка е. по принцип той работи с хубави продукти и се надявам да излезе по-добра от маските, които се предлагат в търговската мрежа.

# 2
  • София
  • Мнения: 9 457
Аз ползвам основно маски. Имам и кристали и балсам без отмиване.
Но моята коса е нетретирана. Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 1 511
Аз сама си правя маските:

  1 жълтък
  1 супена лъжица зехтин
  1 супена лъжица мед
  2 супени лъжици кисело мляко

Престоява на косата ми 2 часа!

Наскоро си купих и маска с плацента и костен мозък,ползвам я 2-3 в месеца вместо балсам!

# 4
  • Мнения: 4 546

Наскоро си купих и маска с плацента и костен мозък,ползвам я 2-3 в месеца вместо балсам!
нея много я хвалят, но на мен ми се омазнява бързо косата от нея и престанах да я ползвам. иначе , 1 приятелка има доста суха коса и си слага на мокра, вече измита коса, без измиване. и е много доволна

# 5
  • Мнения: 6 155
Преди ползвах маска за коса Genera вместо балсам /а не трябвало Confused/. Сега 1-2пъти
в месеца стимуланта за коса на Икаров. На всяко миене - балсам и след това течни кристали. Решила съм когато имам повече време да пробвам маската със зехтин /бадемово масло.  Flutter

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
И моята е нетретирана почти (ако не броим 5-6 кичура Wink ). Ползвам балсам, чат-пат маска Дева; рядко суша, но ако суша, гледам да слагам течни кристали.

# 7
  • Мнения: 2 550
Чувствам се като паднала от някоя друга планета Sad. Днес сефте разбрах за тия кристали....

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
...и аз от форума разбрах Simple Smile
Взех си такива на Биофарма - за 6 лв някъде. Слага се по 1-2 капки в краищата на косата, и казват, че я прави лъскава и предпазва при сушене. Не знам има ли такъв ефект, ама мажа на всяком случае.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 440
И аз ги мажа тези кристали , но ефект не виждам особен . Може пък на теб да ти се отразят по-добре  Thinking

# 10
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Аз използвам неотмиващата се маска на Gliss Kur или пяна за коса. Иначе веднъж на 2 седмици използвам маска на Керастас

# 11
  • Мнения: 353
Чувала съм че хумата е много полезна за косата, но не зная как се приготвя самата маска. Някой ако я е правил нека да сподели.

# 12
  • Мнения: 2 047
   Тези кристали на мен ми ги предлагаха за мокър ефект!

  И преди и след като почнах да я боядисвам косата ми си е здрава, сега слагам профилактично една маска с масло от карите или балсам.

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Чувала съм че хумата е много полезна за косата, но не зная как се приготвя самата маска. Някой ако я е правил нека да сподели.
Купуваш хума от аптеката, смесваш я (тя е прахообразна) с малко вода, да стане на каша, втриваш в косата, по желание оставяш да престои, увита с найлон, за да не изсъхне, после миеш с топла вода. Хумата се ползва за измиване на косата, тъй че няма нужда от шампоан след маската.

# 14
  • Мнения: 671
Цитат на: Gergana
Чувала съм че хумата е много полезна за косата, но не зная как се приготвя самата маска. Някой ако я е правил нека да сподели.
Аз си правя така:
 хума
1 жълтък
10 капки витамин А
малко бадемово масло
Смесвам всичко това и с вода до получаването на каша и плескам на косата После увивам с найлон и отгоре с кърпа и така 2-3часа
Flutter

Общи условия

Активация на акаунт