Париж с кола под наем

  • 4 561
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 211
Планираме екскурзия до Париж.
Интересува ме удачен вариант ли е колата под наем? Как стои въпроса със задръствания, такси, места за паркиране около забележителностите?
Смятаме да я наемем от летище Beauvaix.
Ако не е удачно, моля споделете, други начини: метро, влакове, автобуси. Кое е най-изгодно и удобно?
Интересува ме също и трансфер от летището, гледах 13Е/човек, което ми се струва много.

# 1
  • Мнения: 778
Ние ходихме така този ноември. Кацнахме на Шарлероа (на около 60 км. от Брюксел) и взехме кола под наем от там (предварително я бяхме резервирали през сайта на Wizz, с които летяхме и имаше отстъпка някаква).
Разгледахме Брюксел за един ден и през нощта пътувахме за Париж. Много по-лесно ни беше с колата - навигацията ни посочваше всичко, пътища, бензиностанции, забележителности, паркинги. Е, естествено - има и недостатък - трябва да търсиш място за паркиране, да плащаш паркинг от 2-4 евро на час, в зависимост от зоната. Но общо взето ни беше много по-удобно с кола.
Пробвахме и парижкото метро (за сравнение), но уцелихме стачка ... така че загубихме време, нерви и сили.

# 2
  • Мнения: 1 893
Трансфер за 13 евро е дори много добра цена, по-евтино едва ли ще намериш, а и Бово е по-далече от другите летища.
Ако пътувате с дете, препоръчвам трансфера (особено ако не знаете френски).
Най-изгодно е с обществения транспорт с карта за повече дни.
Задръствания има, а в непосредствена близост до забележителностите или въобще не се паркира или трудно се намира място.
Според мен колата под наем си заслужава, ако пътувате и извън града.

# 3
  • Мнения: 230
Не трябва да те притеснява транспорта от Бове- организиран е идеално. А кола може да си вземете от всички гари в Париж. Не мисля, че бихте се ориентирали с кола в града. Когато ние ходихме имах идея с кола да отидем от Бове до Париж и да минем през Château de Pierrefonds. Обаче времето на полета не ми беше удобно.

# 4
  • Мнения: 3 211
Благодаря ви.
За ориентирането-мисля, че с джи пи ес ще се ориентираме добре, но ме интересуваха задръстванията и таксите по паркингите.
Аз съм ходила в далечната '92г. Embarassed и имаше невероятно задръстване, 4 часа влизахме в града, такова нещо нито бях виждала, нито чувала Mr. Green
Ако пътувате с дете, препоръчвам трансфера (особено ако не знаете френски).
Какъв друг вариант има?
Иначе ще сме с дете (голямото) и знаем френски Wink

# 5
  • Мнения: 778
very nice, ние бяхме там 5 дни и нито веднъж не попаднахме в задръстване. Е, да понякога се движехме в колони с много коли, но не сме губили повече време в трафик. Освен това на повечето главни пътища в Париж има електронни табла с информация, кои пътища са задръстени и колко време отнема да се стои в трафика.

А колкото до паркингите - нямаше проблем с тях. Около забележителностите има няколко и има места.

# 6
  • Мнения: 718
Ако става въпрос за самия Париж, за мен по-удачния вариант е придвижване с обществен транспорт/такси/пеша. Метрото е с чудесни връзки и обхваща голяма територия, влаковата мрежа също е много удобна, а пък иделаният център е прекрасен за обикаляне пеша, стига времето да го позволява. В нета има подробни карти на транспортната мрежа, които са полезни и удобни за набелязване на маршрут.
Ако пък искате да отскочите до съседни държави или градове, естествено рент-а-кар е удобен вариант Peace

# 7
  • Мнения: 258
Планираме екскурзия до Париж.
Интересува ме удачен вариант ли е колата под наем? Как стои въпроса със задръствания, такси, места за паркиране около забележителностите?
Смятаме да я наемем от летище Beauvaix.
Ако не е удачно, моля споделете, други начини: метро, влакове, автобуси. Кое е най-изгодно и удобно?
Интересува ме също и трансфер от летището, гледах 13Е/човек, което ми се струва много.

Разкажи по-подробно ако можеш за транспорта от Бове до Париж - до къде точно отива? Има ли линк?

# 8
  • Мнения: 1 893
Шатълът от Бове е до Porte Maillot в Париж, това не е самия център, но наблизо има спирка на метро и рер.
Ето линка за трансфери.

# 9
  • Мнения: 280
Абсолютно с кола е по-удобния вариант.В самия Париж задръстване не видяхме.Паркирането отнема малко време, но не е чак изнервящо.Не забравяй че там се спазва култура и ред при каране и паркиране, което улеснява.
В крайна сметка не е необходимо на всяка крачка да сте с кола, но когато потрябва ще е под ръка.Например до Версай, Дефанс.

# 10
  • Мнения: 258
Шатълът от Бове е до Porte Maillot в Париж, това не е самия център, но наблизо има спирка на метро и рер.
Ето линка за трансфери.
 Благодаря   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт