За приятелите в 4ужбина

  • 2 221
  • 56
  •   1
Отговори
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Про4етох в един клуб ,една тема за приятелите в 4ужбина и ми се искаше и вас да попитам .Как мислите в 4ужбина има ли истински приятели(бьлгари),не са ли те до време?
Приятелите ви бьлгари ли са или "4ужденци".С кои се 4уствате по УИУтно и по добре ,с кои бихте прекарали един weekend,кои бихте поканили на празниците?

Аз мисля ,4е е много трудно да намериш наистина истнски приятел (бьлгарин ) в 4ужбина.Сякаш винаги хубавото приятелство си намира края,тогава остават само интересите и познанството.

# 1
  • Мнения: 1 909
И аz мислех доскоро като теб, но (беz да искам да лаская някого) именно от тоzи форум се zапоzнах (zасега) с 3 прекрасни момичета. Двечки са ми наблиzо, третата ми е далечко, но се чуваме редовно, много се раzбираме и мисля, че приятелството е вzаимно.
В България нямам толкова много български приятелки, толкова блиzки, както тук.
Об6то 6 момичета има около мен, наистина много блиzки ги чувствам, едната дори ми помага да гледа Сара, когато с мъжа ми сме на работа (както и сега).
Много съм благодарна, че успях да се сре6тна с толкова мили хора.
АВА, КАТЕ, ПЕТЯ (карам по аzбучен ред, да не се zасегне някоя  smile3534), обичам ви и съм благодарна, че съдбата ни сре6тна  newsm51  love001 newsm44

3абравих да отговоря на един въпрос от вълнение - и 6вейцарци имам приятели, но с българите интересите ни са по-блиzки, т.е. менталитет, начин на веселие... абе zнаете zа какво говоря  Simple Smile Приятели, с които бих прекарала уикенд са повече българи на брой, иначе и 6вейцарците много си ги обичам. Друг е въпросът, че с тях трябва да реzервирам седмици преди термина, докато при на6енците може и спонтанно да zаформим не6то...  Rolling Eyes

# 2
  • Ispania
  • Мнения: 4 483

И аz мислех доскоро като теб, но (беz да искам да лаская някого) именно от тоzи форум се zапоzнах (zасега) с 3 прекрасни момичета. Двечки са ми наблиzо, третата ми е далечко, но се чуваме редовно, много се раzбираме и мисля, че приятелството е вzаимно.
В България нямам толкова много български приятелки, толкова блиzки, както тук.
Об6то 6 момичета има около мен, наистина много блиzки ги чувствам, едната дори ми помага да гледа Сара, когато с мъжа ми сме на работа (както и сега).
Много съм благодарна, че успях да се сре6тна с толкова мили хора.
АВА, КАТЕ, ПЕТЯ (карам по аzбучен ред, да не се zасегне някоя  smile3534), обичам ви и съм благодарна, че съдбата ни сре6тна  newsm51  love001 newsm44
Не е 4естно Crossing Arms,около мен пьк няма никой близко,4ак в Мадрид Tired...
радвам се за теб и за трите споменати моми4ета,дано с времето не се скарате за неЩо и дано си останете дььььлго време приятелки  bouquet

# 3
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Дълго време не познавах никакъв българин тук. След това запознанствата дойдоха, но сякаш все пак най-близки са ми една чилийка и словенка...Иначе познавам едно момиче, с което много се разбираме /но живее далеч и няма как да се виждаме/
Има и две българки край мен, но понякога не се сещат за мен  Cry и аз не им се обаждам, за да се сетят, ама....Малко объркана ситуация....... Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 1 909

И аz мислех доскоро като теб, но (беz да искам да лаская някого) именно от тоzи форум се zапоzнах (zасега) с 3 прекрасни момичета. Двечки са ми наблиzо, третата ми е далечко, но се чуваме редовно, много се раzбираме и мисля, че приятелството е вzаимно.
В България нямам толкова много български приятелки, толкова блиzки, както тук.
Об6то 6 момичета има около мен, наистина много блиzки ги чувствам, едната дори ми помага да гледа Сара, когато с мъжа ми сме на работа (както и сега).
Много съм благодарна, че успях да се сре6тна с толкова мили хора.
АВА, КАТЕ, ПЕТЯ (карам по аzбучен ред, да не се zасегне някоя  smile3534), обичам ви и съм благодарна, че съдбата ни сре6тна  newsm51  love001 newsm44
Не е 4естно Crossing Arms,около мен пьк няма никой близко,4ак в Мадрид Tired...
радвам се за теб и за трите споменати моми4ета,дано с времето не се скарате за неЩо и дано си останете дььььлго време приятелки  bouquet
Надявам се скоро и ти да намери6 някое българче около теб. На мен в началото не ми липсваха контакти с българи, чак от година-две насам усетих липса. И хоп - намерихме се. С коя на светофара, с коя тук...  Simple Smile
Дали приятелството ни 6те е до време... не мисля. Поне така преценявам хората, себе си (нас с мъжа ни)... не виждам zа какво бихме могли да се караме. Няма zа какво да си zавиждаме, няма какво да се ревнуваме, ако някои се чуват по-често. 3рели хора сме, мисля, че ако някой ден има някакво напрежение, можем да се раzберем.  Blush

# 5
  • Мнения: 3 461
Около мен също няма българи,само с едно момиче съм малко по-близка и от време на време се виждаме да пием кафе.Тъкмо се бяхме запознали и решихме да се местим,споделих с нея,тя се разтърча веднага,намери чудесна къща много изгодно,и макар че впоследствие се отказахме поради други причини,тя ме трогна с жеста си. Simple Smile

# 6
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
И аз се 4увам 4есто с едно моми4е ,с което се запознах тук вьв форума(ве4е дори не е толкова 4есто),но не се виждаме особено много.Дале4е сме......дори не сме толкова дале4е ,но и двете работиме и нямаме време.
Ина4е бьлгари тук колкото искаш Thinking,но........

# 7
  • Мнения: 3 098
/Ей каква тема!
Аз 4естно казано имам само 2 най добри приятелки и 1 приятел(само приятел),но те за съжаление не са тук.Едната е в България,а др.са в Дания за жалост.
Тук истински приятел/ка нямам,няма и да имам,просто заЩото не допускам близо никоя.За сега за съжаление не съм среЩнала такава на която мога да имам доверие и да нарека моя приятелка.
Ина4е познати под път и над него.За кафе,разходка или ходене по барове.Малко са хората,които каня в къЩи.Абе имаме там някои познати с обЩи интереси,деца на една и съЩа възраст ,но не е съЩото като да ги познаваШ от студ.си год.например.
Ина4е с някои от испанците,които познаваме е много интересно,да ходили сме на къмпинг и пак бих отиШла.
По празници обикновенно се събираме с роднини-мои или на мъжа ми и си прекарваме 4удесно.

# 8
  • Мнения: 1 854
Аз ежедневно губя представата си за това какво е истинският приятел. Това което кьм днешна дата знам и искам да е така, е както аз се отнасям с хората, така и те да се отнасят с мен. Досега винаги сьм давала в повече отколкото сьм получавала в своите приятелства/не говоря хич за материални, а за духовни ценности и покрепа, сьвети и готовност за морална опора/. С 2 думи - не сьм удовлетворена от достатьчното качество на приятелите които имам тук или в Бьлгария. А иначе познавам бьлгари тук, както и чужденци там, в Бьлгария....но не мога да разчитам на тяхното 100% приятелство.
Може ли някой да ми каже какво е истинското приятелство според теорията и получава ли се това на практика?
Иначе хора с които да си пием кафето и да си нищим клюката - тук, винаги имам, но човек, на чието рамо да поплача или да се посмея/примерно/ и това да не бьде вьзприето по някакьв странен начин или придружено с някакьв коментар зад гьрбьт ми -почти нямам!
Най-верните ми и добри приятели си остават от ученическите и студентски години. Всичко останало се опира до това кой си, с кого си, каква професия имаш, каква кола караш, кьде живееш, какво си постигнал в БГ или чужбина. Явно и времената са такива и хората стават все по-корумпирани. Аз единствено искам да намеря хора с които да си паснем като хора /как само го казах/, а не да се насилваме кога ще е поредната среща или чуване, или кога ще се прибера до БГ /примерно/ за да ходим по крьчми, или да продьлжавам да пьлня телефона си с номера и безмислени за мен имена на хора....
Много сьм уязвима на тази тема, особено когато една от най-добрите ми приятелки не ми се обади/sms,email/ да ми честити Рожденният ден. И наистина сега, когато сьм далече от Бьлгария разбирам кой какьв е....но сега не е като в миналото.Има много средства за комуникация между хората...няма измькване и лесно се прави равносметката кой е с теб и защо е с теб....
Спирам, че станах много сериозна, а не искам. По-добре да не ми пука.....

# 9
  • Мнения: 3 098
Дали приятелството ни 6те е до време... не мисля. Поне така преценявам хората, себе си (нас с мъжа ни)... не виждам zа какво бихме могли да се караме. Няма zа какво да си zавиждаме, няма какво да се ревнуваме, ако някои се чуват по-често. 3рели хора сме, мисля, че ако някой ден има някакво напрежение, можем да се раzберем.  Blush

Цитат
Това е 4удесно.В Испания е малко объркваЩо.Тук ти завиждат и за това,4е не им завиждаШ.

# 10
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Дали приятелството ни 6те е до време... не мисля. Поне така преценявам хората, себе си (нас с мъжа ни)... не виждам zа какво бихме могли да се караме. Няма zа какво да си zавиждаме, няма какво да се ревнуваме, ако някои се чуват по-често. 3рели хора сме, мисля, че ако някой ден има някакво напрежение, можем да се раzберем.  Blush

Цитат
Това е 4удесно.В Испания е малко объркваЩо.Тук ти завиждат и за това,4е не им завиждаШ.
Joy hahahaхахахахахахахахахахахахахаха.Много правилно казано.....хахахаха боже колко хубаво си го определила.
Ами такива сме Cry,за сьжаление.

# 11
  • Мнения: 1 909
Аз ежедневно губя представата си за това какво е истинският приятел. Това което кьм днешна дата знам и искам да е така, е както аз се отнасям с хората, така и те да се отнасят с мен. Досега винаги сьм давала в повече отколкото сьм получавала в своите приятелства/не говоря хич за материални, а за духовни ценности и покрепа, сьвети и готовност за морална опора/. С 2 думи - не сьм удовлетворена от достатьчното качество на приятелите които имам тук или в Бьлгария. А иначе познавам бьлгари тук, както и чужденци там, в Бьлгария....но не мога да разчитам на тяхното 100% приятелство.
Може ли някой да ми каже какво е истинското приятелство според теорията и получава ли се това на практика?
Иначе хора с които да си пием кафето и да си нищим клюката - тук, винаги имам, но човек, на чието рамо да поплача или да се посмея/примерно/ и това да не бьде вьзприето по някакьв странен начин или придружено с някакьв коментар зад гьрбьт ми -почти нямам!
Най-верните ми и добри приятели си остават от ученическите и студентски години. Всичко останало се опира до това кой си, с кого си, каква професия имаш, каква кола караш, кьде живееш, какво си постигнал в БГ или чужбина. Явно и времената са такива и хората стават все по-корумпирани. Аз единствено искам да намеря хора с които да си паснем като хора /как само го казах/, а не да се насилваме кога ще е поредната среща или чуване, или кога ще се прибера до БГ /примерно/ за да ходим по крьчми, или да продьлжавам да пьлня телефона си с номера и безмислени за мен имена на хора....
Много сьм уязвима на тази тема, особено когато една от най-добрите ми приятелки не ми се обади/sms,email/ да ми честити Рожденният ден. И наистина сега, когато сьм далече от Бьлгария разбирам кой какьв е....но сега не е като в миналото.Има много средства за комуникация между хората...няма измькване и лесно се прави равносметката кой е с теб и защо е с теб....
Спирам, че станах много сериозна, а не искам. По-добре да не ми пука.....

Много добре те раzбирам. И аz като теб, но откакто поzнавам мъжа ми, нямам идея кой приятел в каква категория спада.
Мъжът ми ми е най-добрият приятел и с него споделям абсолютно всичко. Беz превzемки го каzвам, той ми е по-блиzък и от майка ми, на никого другиго не раzчитам и не вярвам така, както на него, zа всичко говорим, всичко обсъждаме. Друг такъв човек и мъж не поzнавам и наистина ми е радостно на ду6ата, че най-добрият ми приятел е мъжът ми.
Всички останали приятели са приятели, но не не се zамислям с кого какво мога да споделя. Ето миналата седмица така се окенzах в работата, чЕ направо се побърквах от страх. И споделих с едно момиче, което поzнавам от форума, с което в съ6тия ден се видяхме zа пръв път. Бяхме се чували няколко пъти, дълго лафихме и лични и об6ти не6та... но в момента, в който я видях, просто я почувствах стра6но блиzка, като сестра. 

С т.нар. ми най-добра приятелка (сръбкиня) не бих могла да обсъдя това, понеже с нея де факто отдавна не сме толкова блиzки. Помагала ми е когато съм се връ6тала от България, живяла съм у тях, докато намеря работа и жили6те, но тя не е тип човек, когото мога да zанимавам с такива проблеми.

С годините мисля, че човек може да има много на брой много блиzки приятели, които да чувства много блиzки, но беz да се налага да се докаzва.
 В такова об6тество живеем, че не бих могла да притеснявам когото и да било да речем посред но6т, както по българскиму се докаzват приятелите.
Т.е. ако имам нужда от превоz, бих викнала такси, ако стане пожар - викам пожарната. Неzависимо дали тук или в България. Абе всичко е толкова относително... а и живея тук от вече 17г., явно и аz съм се променила. В моменти на авария напр. бих предпочела да раzчитам на някой ком6ия, отколкото на приятел. И това не zначи, че ком6ията ми е по-добър приятел.  newsm78


Това е 4удесно.В Испания е малко объркваЩо.Тук ти завиждат и за това,4е не им завиждаШ.
3а българи ли става въпрос?  Shocked

# 12
  • Мнения: 3 098



Това е 4удесно.В Испания е малко объркваЩо.Тук ти завиждат и за това,4е не им завиждаШ.
3а българи ли става въпрос?  Shocked
Цитат
Да,за мое огромно съжаление

# 13
  • Мнения: 6 390
Живях тук три години без един българин да познавам  Rolling Eyes а при това пълно, в центъра са на всяка крачка / по сергийките продават сувенири, на гарата, на улиците, абе навсякъде сме  Wink Laughing
Чак в бг на морето се видяхме с един наш приятел чех, от тук го познавахме, и той вика че се запознал с някакъв българин, ако искаме като се върнем ще ни запознае с него  Wink Laughing
и въпросният българин ни покани за новата година в един ресторант, който го държеше пак наш човек, и само българи с техните главно чуждестрански половинки  Wink така се запознахме с земляците тук  Laughing и мога да кажа че двама от тях с времето ни станаха ама страшно добри приятели  Laughing Heart Eyes Grinning единия от Пловдив, другия от Копривщица / просто нямаше как да се срещнеме някога в Бг  Wink Grinning
Да имаме много близки приятели и българи и чехи, а една германка ми е от най близките приятелки  Grinning
Трудно е човек да си намери добри приятели, мисля че ние обаче имахме щастие и късмет в това отношение, много сме си доволни от нашите приятели  Grinning Heart Eyes Hug
Въобще мисля че не сме ги подбирали по националност, или се разбираме или не ... все тая какви са и от каде са  Wink Grinning

# 14
  • Мнения: 1 909
Това е 4удесно.В Испания е малко объркваЩо.Тук ти завиждат и за това,4е не им завиждаШ.
3а българи ли става въпрос?  Shocked
Цитат
Да,за мое огромно съжаление
Мирабел, това е много жалко.
Може сега да кажа не6то, zа което да рипнете с/у мен, но мисля, че в Испания е по-лесно да се имигрира (дори нелегално) отколкото тук напр.
Това автоматически смъква летвата на имигрантите. Т.е. в това число със сигурност има хора от кол и въже, гледали да намерят лесното. Не искам да кажа, че тук живеят супер интелигентни и само вис6исти, но предвид факта, че 6вейцарците са направили иzклиучително трудно случайно да попадне6 тук, много рядко съвпадат причините  zа имигриране и типът хора, които имигрират тук и в Испания. С което не искам да кажа, че групата на български емигранти тук е "по-елитарна", просто 6вейцарците много внимават кого пускат.
И така тук се окаzват хора от социални групи, които и в България не биха имали да делят помежду си каквото и да било.

Общи условия

Активация на акаунт