Вакуумни торби за дрехи- моля за мнение

  • 49 511
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 147
Здравейте , моля за малко повече информация относно вакуумните пликове за дрехи , има ли доволни от тях , как се ползват. Необхдимо ми е мнение колко горе долу събира една и да ми препоръчате марка.Стават ли за многократно ползване?  Hug Много въпроси ми изникват ,но благодаря на всеки отзовал се по темата .

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 277
ами аз съм страшно доволна, откакто ги открих се родих направо- тъй като имам страшно много дрехи (заплатата си в това я влагам  Blush), тези тобри ми помагат да събера летните дрехи например и заемат страшно малок място. аз ги купувам от хит, като най скъпите и големи по 6-7 лв- има и по малки

# 2
  • Мнения: 15 379
Хайде и аз в тази тема - отдавна се каня да купя такива пликове. Но не знам нито откъде, нито какви...

# 3
  • Мнения: 89
И аз съм страшно доволна. PeaceКупувам си ги от Метро, там са или по 5 или по 3 в кутия, с различни размери.Слагам в тях всичко - омалелите дрехи на дъщеря ми, олекотени завивки, възглавници, плюшени играчки.Стават за многократна употреба- просто изпускаш въздуха, взимаш каквото ти трябва и затваряш отново с прахосмукачката.В Кауфланд ги продават и на бройка, но са с едно капаче което се завива/не много подходящо според мен/ може от там да си вземеш и да пробваш.

# 4
  • Мнения: 147
Благодаря за отговорите. Каква марка е за предпочитане ? Или разлика няма ? Явно тези с капачето не са най- добрите

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2 073
Аз ползвам от тези с капачето купени т Кауфланд и съм доволна. Доста неща прибирам в тях. Досега няколко пъти съм им сменяла съдържанието, няма никакъв проблем. Има три размера според това какво ще слагаш вътре избираш големината. Единственото условие е "ципа" да се затваря добре и без усилия.

# 6
  • Мнения: 6 713
Благодаря и аз за тази информация, чудила съм се дали са хубави, но вече мисля да взема. А после като се махнат от торбата - много ли са намачкани, миришат ли на застояло например?  newsm78

# 7
  • Мнения: 11 669
Ето тук ги можеш да прочетеш още малко  Peace

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=428325.0

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Най-големият проблем на тези вакуумни торби е... Дали ще държат вакуума вътре в тях или ще поемат въздух... Вариантите за поемане на въздух са три... Клапата за изсмукване, така наречения "цип" (двойната закопчалка от към страната, където се напъхват дрехите) или самата торба да е пробита...
Предложението ми е да се купят една или две от вид, да се употребят и да се наблюдават около седмица неприбрани... Ако толкова време издържат, значи ще издържат два сезона (за летните или зимните дрехи например)...
Страхотно удобни са, за малки жилища и недостатъчно гардеробна площ... Огромната ни олекотена зимна пухена завивка (240 см х 220 см) я натъпквам с голям зор в най-голямата такава торба... Но след като изсмуча въздуха... Става голяма колкото сгънато бебешко одеалце... Чудно... И след като предварително е изпрана и изсушена напролет... Есента като я извадим, все още мирише на омекотителя...
Е, разбира се, ако съхранявате дрехи в тези торби, ако не са сгънати правилно... Ще се намачкат при вакуумирането... Ама ще внимавате... Правилното сгъване и подреждане ще ви спестят трудоемко гладене...
Препоръчвам торбите... Определено са удобни... И никакви молци не могат да ги пробият... Mr. Green

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 97
Всичките ми торби са взели въздух и в момента не са вакуумирани Mr. Green
Но иначе много място пестят.

# 10
  • Мнения: 11 669
Аз пък вчера отварях за нещо и всичките са си добре. Нямам нито една фира тази година  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 581
 И аз съм много доволна от тези торби. Купувала съм от Метро и от Хит, като от вторите съм по-доволна и то не заради качеството, а защото се продават на бройка, а не в комплекти.
Досега не съм имала проблем с изпускането на въздуха и от двата вида, а наистина пестят много място!

# 12
  • Мнения: 655
аз си поръчах тези от телешопа-абсолютен боклук Sickда взема да пробвам и тези от Кауфланд newsm78

# 13
  • Мнения: 1 988
Много ги ползвам тези торби, но не стават за олекотени завивки-зимната ми такава, която беше доста дебеличка като я прибрах/само да доуточня, че преди да я прибера е ползвана само няколко пъти, т.е. не се е степала от ползване/, я извадих толкова тъничка и смачкана, че вече не беше зимна Mr. Green Може да зависи и от ватата, но повече няма да повторя с олекотените завивки. Иначе за дрехи са идеални, дори и да изпуснат въздух пак са удобни, защото нещата вече са прибрани, не се прашат и всичко е подредено Peace

# 14
  • Мнения: 1 558
Не съм ползвала такива. В този случай съм на принципа "Направи си сам". Получавам същия ефект в обикновени торби/чували/ - подреждам дрехите, притискам хубаво да излезе въздуха и залепям с хартиено тиксо отвора. Получават се сплескани пакети, заемащи малко място.

Общи условия

Активация на акаунт