Идеи за под

  • 8 466
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 182
Здравейте!Предстои ми ремонт на кухнята и приемам всякакви идеи за пода.На кратко ще опиша в момента какъв ми е пода.Преди 5 год. при поредния ремонт решихме да покрием стария паркет с нещо ново и така попаднахме на т.нар. дунапалови плочки.Това са едни по-скоро гумени,но по-твърди плочки,които залепихме върху издраскания паркет(паркета е обикновен,не ламинат).Сега в магазините срещам най-различни разновидности на тези плочки ,дори и самозалепващи се.Ние ги лепихме с лепило директно върху паркета.Сега съм решила да ги махна,мисля,че лесно ще се отлепят,но незная какво да сложа отгоре.Не ми се иска да махам стария паркет,така,че ако има нещо за което се сещате да сложа върху него, много ще съм ви благодрана да споделите.

# 1
  • Мнения: 1 732
Здравей,не ги знам тези плочки,но защо не помислите да изциклите и да лакирате стария паркет,естественото дърво аз не бих заменила с нищо.А иначе можеш да наредиш ламинат върху паркета.Успех и после да покажеш.  bouquet

# 2
  • Мнения: 182
Аз искам да си сложа ламиниран паркет,но върху този стария мисля,че няма да стане,защото до колкото зная повърхността трябва да е гладка.А що се отнася до цикленето не ми се занимава,защото на места имам само замазка на терасната част и за това ми трябава цялостно покритие.

# 3
  • Мнения: 1 732
Ние редихме на терасата ламинат върху дюшаме,би трябвало и върху паркета да стане,не е ли равен.

# 4
  • Мнения: 182
Може да се каже,че е равен.Е, не е гладък като стъкло,но няма големи неравности по него.

# 5
  • Мнения: 1 085
Здравей,не ги знам тези плочки,но защо не помислите да изциклите и да лакирате стария паркет,естественото дърво аз не бих заменила с нищо.А иначе можеш да наредиш ламинат върху паркета.Успех и после да покажеш.  bouquet

Мнението ми се покрива с горното  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 7 990
Аз бих решила проблема генерално - или изцикляне и оправяне на стария паркет, или махане и слагане на някаква нова настилка.

# 7
  • Мнения: 182
Е да,но както писах по-горе терасната ми част е само със замаска и отгоре са тези плочки.За това ми трябва нещо ново което да покрива целия под.

# 8
  • Мнения: 1 085
Е да,но както писах по-горе терасната ми част е само със замаска и отгоре са тези плочки.За това ми трябва нещо ново което да покрива целия под.

Тогава ламинат.

# 9
  • Мнения: 2 467
Върху стария паркет слагаш по-дебелата изолация за ламинат, тя ще обере неравностите донякъде (стига да няма големи отклонения). Отгоре ламината и чиста работа.

# 10
  • Мнения: 182
Върху стария паркет слагаш по-дебелата изолация за ламинат, тя ще обере неравностите донякъде (стига да няма големи отклонения). Отгоре ламината и чиста работа.
Точно така ме интересуваше дали ще стане.

# 11
  • Мнения: 377
На кратко ще опиша в момента какъв ми е пода.Преди 5 год. при поредния ремонт решихме да покрием стария паркет с нещо ново и така попаднахме на т.нар. дунапалови плочки.Това са едни по-скоро гумени,но по-твърди плочки,които залепихме върху издраскания паркет(паркета е обикновен,не ламинат).Сега в магазините срещам най-различни разновидности на тези плочки ,дори и самозалепващи се.Ние ги лепихме с лепило директно върху паркета.Сега съм решила да ги махна,мисля,че лесно ще се отлепят,но незная какво да сложа отгоре.Не ми се иска да махам стария паркет,така,че ако има нещо за което се сещате да сложа върху него, много ще съм ви благодрана да споделите.

 Shocked Shocked Shocked
Прощавай за реакцията, ама тва е кощунство! Да слагаш боклучави краткотрайни настилки върху естествен паркет, че и да ги лепиш върху него!?!
Както и да е, разни хора...  Ламинат можеш да сложиш върху паркет, не е нужно да е гладко, а равно. Ламинатът обира няколко мм неравности, така че не е проблем, слага се подложка 2 или 3мм и тва е.

Аз бих махнала стария паркет и бих го пренаредила там, където не е работно помещение. За кухня - теракот, гранитогрес или най-евтиния и най-малко трудоемък вариант - ламинат.
Успех и не правете глупости  Laughing

# 12
  • Мнения: 8 999
Ламинат, направо върху плочките. Не си играйте да ги махате, щом са добре залепени.

# 13
  • Мнения: 577
Ние сме с корк и сме много доволни.  Скоро правихме ремонт на детската стая за основа отдолу наредихме ламинат и отгоре ще налепим корка.

# 14
  • Мнения: 182
Ламинат, направо върху плочките. Не си играйте да ги махате, щом са добре залепени.
Ами точно,че са започнали да се отлепят искам да ги махна.
На кратко ще опиша в момента какъв ми е пода.Преди 5 год. при поредния ремонт решихме да покрием стария паркет с нещо ново и така попаднахме на т.нар. дунапалови плочки.Това са едни по-скоро гумени,но по-твърди плочки,които залепихме върху издраскания паркет(паркета е обикновен,не ламинат).Сега в магазините срещам най-различни разновидности на тези плочки ,дори и самозалепващи се.Ние ги лепихме с лепило директно върху паркета.Сега съм решила да ги махна,мисля,че лесно ще се отлепят,но незная какво да сложа отгоре.Не ми се иска да махам стария паркет,така,че ако има нещо за което се сещате да сложа върху него, много ще съм ви благодрана да споделите.

 Shocked Shocked Shocked
Прощавай за реакцията, ама тва е кощунство! Да слагаш боклучави краткотрайни настилки върху естествен паркет, че и да ги лепиш върху него!?!
Както и да е, разни хора...  Ламинат можеш да сложиш върху паркет, не е нужно да е гладко, а равно. Ламинатът обира няколко мм неравности, така че не е проблем, слага се подложка 2 или 3мм и тва е.

Аз бих махнала стария паркет и бих го пренаредила там, където не е работно помещение. За кухня - теракот, гранитогрес или най-евтиния и най-малко трудоемък вариант - ламинат.
Успех и не правете глупости  Laughing
Ако беше много хубав паркета нямаше да го заменям с друго.А ако разгледате сега какви разновидности има на тези плочки,определено и на вас ще ви хване окото.И като се има в предвит,че се поставят лесно и не се иска къртене на старите подове са за предпочитане в някои моменти.

Общи условия

Активация на акаунт