Въпрос за Хепатит

  • 1 038
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 666
Знае ли някой има ли някакво отражение върху бебето ако майката е преболедувала хепатит, макар и преди време? И има ли значение какъв тип е бил хепатита - А или Б? Моя приятелка го е боледувала преди много време, но твърди че никога не е знаела и не и е било казвано какъв точно хепатит е боледувала. А аз май имам някакви спомени, че Б беше опасен за бебето?! newsm78 А не искам да я плаша с такова твърдение, ако съм се заблудила!

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Хепатит А се нарича още болестта на мръсните ръце и се предава именно чрез заразени предмети, недобра хигиена и т.н. Хепатит Б и хепатит С се предават по кръвен път.  Най-вероятно приятелката ти е боледувала от хепатит А. Ако е бил някой от другите видове определено е щяла да бъде подложена на по-сериозно наблюдение.

# 2
Аз загубих близнаци преди 3 месеца момче и момиче родиха се преждевременно. По време на престоя ми в болницата иследванията ми показваха данни за хепатит В за които аз не помня дасъм боледувала.

# 3
  • Мнения: 2 759
На приятелка и откриха хепатит Б по време на профилактично изследване. Казали са й, че ще ражда секцио, за да не зарази бебето, пък на детенце след раждането ще му бутнат ваксина. Мисля, че това беше всичко (касаещо бебето).

# 4
  • Мнения: 2 759
Забравих да кажа, че и тя не знаеше, да е карала..
Иначе за C и D незнам нищо..

# 5
  • Мнения: 215
проблем за бебето е само ако майката е хроничен носител (на В или С) или е болна в момента, иначе, ако е излекувана няма проблем.
бебетата се ваксинират до 24 часа след раждането, за да се предпазят от евентуално заразяване при самото раждане, защото ваксината изгражда по-бърз имунен отговор, но ако бебчето се е заразило в утробата не е много добре.
най-добре е родителите да се имунизират срещу хепатит един месец преди да стартират опитите за бебеправене и поне тази опасност няма да е на дневен ред.

# 6
  • Мнения: 8 585
На приятелка и откриха хепатит Б по време на профилактично изследване. Казали са й, че ще ражда секцио, за да не зарази бебето, пък на детенце след раждането ще му бутнат ваксина. Мисля, че това беше всичко (касаещо бебето).
Ваксина плюс имуноглобулин->> HBIG!

Общи условия

Активация на акаунт