Какво ви шокира най - много.....?

  • 28 954
  • 453
  •   1
Отговори
  • Мнения: 145
Здравейте на всички!

Бих искала да споделите своя опит за това, което ви е шокирало/изненадало най - много в страната, в която живеете в момента!

# 1
  • Мнения: 1 236
няма кебапчета!  #Cussing out Tired

# 2
  • Мнения: 368
В самото начало ме "шокира" размера на всичко - коли, магазини, магистрали, градове и пр.
А също "шокиращо" е многообразието на хора и стоки.  Wink

# 3
  • Мнения: 3 804
Климата-края на март-за по къс ръкав
гостите-по много и почти винаги без покана
работното време -което ки липсва когато съм в БГ
и още много  Laughing

# 4
  • Мнения: 1 194
Кварталът, в който попаднах в началото-мръсотията, несигурността, престъпността,отвратителната миризма... Няколко месеца по-късно успях да "се измъкна " от там, но се зарекох повече никога да не стъпя. (Става въпрос за Париж Mr. Green)

# 5
  • Мнения: 139
заведенията!как може да има разни заведения с момичета,които чакат клиента да ги черпи ,те пият вода-която минава за нормално пиене!

# 6
  • Мнения: 2 257
Koлко на място се чувствах.

# 7
  • Мнения: 2 093
шокира ме зимата, очаквах студ и бели мечки. Температурите са доста прилични като за северна страна и има доста повече слънце в сравнение сьс София.


# 8
  • Мнения: 1 175
Тъкмо мислех да пусна такава тема  Grinning

Най-много ме шокираха тоалетните чинии, пълни почти догоре с вода. Първо помислих, че съм я задръстила, и тичах да оглеждам другите сепарета. Отне ми известно време да не учестявам пулса и оглеждам за парцали когато нивото започне да се повишава след пускане на водата.

Също ме шокира качеството на плодовете и зеленчуците по магазините. Май очаквах всичко да е по-по-най, но те и за "нормално" не минават. Шокира ме как кисело мляко ядат почти изцяло само плодово, и то е нишестяно и безвкусно. Шокира ме колко бездомни хора има по улиците и как мирише ужасно в метрото (специално за Ню Йорк.. Бостънското метро не е чак толкова миризливо).

И положително шокиране съм преживявала де, не целя да се оплаквам. Приятно ме изненада колко мили и учтиви са хората, как се казва "благодаря" на шофьора като слезеш от градския транспорт, как няма бездомни кучета по улиците и т.н.

# 9
  • Мнения: 1 436
Как не ги е срам да задават всякакви въпроси, като например къде се намира България и на какъв език говорим. Аз никога не бих си признала, че не знам къде е Тимбукту, например  Laughing.

И светлоотразителната маркировка по магистралите  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 1 147
И аз като Етка .. всичко голямо... улици, магазини, опаковки.. Simple Smile)))))))

# 11
  • usa
  • Мнения: 2 113
И аз като Етка .. всичко голямо... улици, магазини, опаковки.. Simple Smile)))))))


... хора, порции...
и всички усмихнати, любезни, не можеш да намериш ни една служителка или продавачка, с която да успееш да се скараш...

# 12
  • Мнения: 1 473
Шок е много силна дума и чак да съм се шокирала не съм, но определено се изненадах отрицателно, колко дъждовно, мрачно и хладно е в Люксембург.
Иначе, в Бон съм била наистина шокирана. Това беше града за който заминах, когато преди 9 години напуснах БГ и си представях супер столицата на Западна Германия, като нещо голямо, динамично и хаотично, нещо като Ню Йорк или Лондон от филмите дето ги даваха по тв.
Оказа се едно малко, зелено и повече от спокойно градче, може да се каже село. С една гара с 5 коловоза и 2 линии на метрото...
Но пък се живееше много приятно. И досега си спомням за този период с усмивка.

# 13
  • Мнения: 3 611
В самото начало ме "шокира" размера на всичко - коли, магазини, магистрали, градове и пр.




И при мен така. Simple Smile Пък с ориентацията месеци наред бях за никъде. Първото ми самостоятелно излизане и се загубих вътре в Карщат. Голямо ходене нагоре надолу - изход няма Simple Smile Че и английския ми неразбират тея немци... пфуу, английски не са ли учили на?  33uu
Аз съм от малък град, дето от единия до друга му край са 30 мин. пеша, а се набих в Берлин.


# 14
  • Мнения: 58
Бях изключително шокирана на едно парти, на което присъствах, където финландски мъже се разкарваха дибидюс голи между сауната и джакузито. Аз бях единствената шокирана от жените и задаваща въпроса "Абе, тия голи ли са или аз сънувам?"  Joy
Не ми стана особено приятно, когато трябваше голичка да влизам с непознати за мен финландки в сауната, но пък не исках да обиждам традициите им  Joy
Смаях се и когато видях въргалянето на голи мъже в снега, излезли веднага от сауната  Shocked Имам и видео  Flutter

Да не говорим и за изобилието на пияни мъже и жени по партита.

А и странните за мен комбинации в техните салати - маруля, домати И диня/пъпеш/грозде и пр.


Изненадах се и от чистотата, хубавата природа, спокойствието на тази страна. Това всъщност не е шок, но да завърша положително  Wink

Общи условия

Активация на акаунт