спряла кърма

  • 899
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 733
На снахата кърмата почти е спряла а бебка е само на 1.5месеца  Cry. Въпроса ми е може ли с нещо да се стимулира кърмата, тоест да има повече. Казвали са и боза. Моля ви помогнете ако знаете. Благодаря от мое нейно и най-вече от името на беба.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
В аптеките продават един чай - не му помня името, но струва около 90 ст. и го препоръчваха. Аз бях мнооого несериозна, но за времето, което го пих (2 дни) имаше някакъв малък ефект.

# 2
  • Мнения: 532
Аз ядях много ядки , пиех много течности и мнооооооого почивка.Не съм пробвала чайчета , но съм чувала добри отзиви за тях.Успех и да не се притеснява майчето.Колкото е по - спокойна толкова по - добре и за кърмата и за бебо.

# 3
  • Мнения: 1 108
Да пие минимум по 1 л. мляко на ден.Да пие сокове - натурални.Да яде много плодове.
Гарантирам успех

# 4
  • Мнения: 5 228
Много майки, включително и аз, сме минали през този път - намаляване на кърмата, проблеми, съмнения. ВЪпреки това аз все още кърмя моето бебе, което е почти на 11 месеца, благодарение на подкрепата и съветите на момичетата от форума Кърмене и захранване на бебетата. В Библиотеката на този форум ще намериш полезни статии, както и много теми по въпроса - почти всяка седмица има подобна тема.  Можеш да принтираш материалите и да ги дадеш на снаха ти да ги прочете.
Накратко - колкото по-често слага бебето на гърдата, толкова повече кърма ще произвежда организмът й. Ако забрави за всякакви 3-часови режими, спре добавки, чайове, сокове, води и т.н., до няколко дни лактацията й ще се възстанови и ще има напълно достатъчно кърма за бебето. Кърмата се произвегда от организма на принципа на търсенето и предлагането, така че като слага бебето често на гърдата, тя дава сигнал на организма си, че бебето има нужда от повече кърма.
НАй-важното нещо е положителната й наглага и желанието й да кърми, както й спазването на по-горните неща. Също така приемане на течности, лактогонен чай, бирена мая, овесени ядки, жито. Мляко не е препоръчително да се пие от кърмачки.

# 5
  • Мнения: 53
Да пие минимум по 1 л. мляко на ден.Да пие сокове - натурални.Да яде много плодове.
Гарантирам успех
Успехът е доста съмнителен. Мляко - не повече от една чаша на ден. Натурални сокове - не се препоръчват заради съмнителните си полезни качества и най-вече заради консервантите и предизвикване на възможни алергии.  Най-добре следвай съветите на Фукла! Само 3% от жените не могат да кърмят, защото нямат кърма! А как точно се е установило, че няма кърма снаха ти? А и още нещо - бозата няма никакъв ефект относно кърмата!

# 6
  • Мнения: 733
Мерси за съветите!
gincheto  тя не е кърмила беба до сега, а само се изцежда  #Crazy според мен и това е една от причините да намалее кърмата, но знам ли. Когато се цеди за хранене кърмата не и стига за повече от едно хранене на ден. Даже тя дава по малко кърма + малко изкуствена на ядене. Незнам не сам много нясно, но искам беба да си папка от мама, това си е най-добре. Мисля, че за това няма две мнения по въпроса Simple Smile

# 7
  • Мнения: 398
Виж и в търсачката на съседния форум - Кърмене и захранване на бебета. Там майките са супер отзивчиви и според мен е крайно време да си отворят консултативен кабинет. Аз ги чета още от сега, за да съм наясно как да се справям с кърменето. А може там и по-конкретни въпроси да им зададете.

Общи условия

Активация на акаунт