Помощ за Елена

  • 11 407
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Здравейте,
отварям тази нова тема, за да ви помоля за помощ за моя приятелка, която в момента е в много тежко състояние във Военномедицинска болница. Преди няколко дни й направиха много тежка операция, при която извадиха от коремната кухина 3 големи тумора, един от които 5кг. Има голяма вероятност те обаче да са доброкачествени. След операцията се получиха усложнения, поради което се наложи да изрежат голяма част от тънките черва. В момента е в реанимация и се бори за живота си, като лекарите казаха, че шансът за живот след операцията ще се поддържа от венозно вливане.
Получихме информация, че в чужбина се правят трансплантации на тънки черва (в България такава операция не е правена) и ще бъдем много благодарни на всички, които имат повече информация по въпроса за клиники, лекари и цени, да ни я изпратят.
До 1 седмицa ще имаме епикриза и, ако е необходима операция в чужбина, ще се наложи да отворим донорска сметка (според информацията, която имаме, подобна трансплантация струва около 125 000 евро).
Умоляваме ви помогнете с каквато информация можете, Елена е само на 27 години и всички ние много искаме да й дадем шанс да се справи с тази ужасна болест.
Благодаря на всички, които ще се отзоват!

# 1
  • София
  • Мнения: 15 460
    Ужас! Дъщеря ми преживя подобно нещо преди три години.Оправиха я в болница Еразъм, Брюксел.Но колко точно плати, не знам, знам само,че още плаща.

http://www.erasme.ulb.ac.be/page.asp?id=214&langue=FR  Toва е страницата на болницата. Ако има начин ,питайте направо там. Ще кажа на дъщеря ми да пише тук, но ще е утре, защото сега е на работа.

# 2
  • Мнения: 14
Здравей, благодаря за отговора, всяка информация ще ни е от помощ. Ще чакаме повече детайли от дъщеря ти.  Надявам се тя да е по-добре и тези проблеми да са отдавна в миналото.

# 3
  • София
  • Мнения: 15 460
Здравей, благодаря за отговора, всяка информация ще ни е от помощ. Ще чакаме повече детайли от дъщеря ти.  Надявам се тя да е по-добре и тези проблеми да са отдавна в миналото.
Говорих с нея, но каза,че за цена нищо не може да каже, защото повечето пари и ги пое Митуела(Здравната застраховка).Утре, ако има време ще ти пише, но най-добре да изпратите документите направо в болницата. Да кажат могат ли да поемат случая и колко ще струва.И на дъщеря ми и присаждаха черва.

# 4
  • Мнения: 152
Здравейте.Аз съм дъщерята на Тайна.Ще мина направо на въпроса Ви.
Цени-скъпо е.Аз въпреки,че съм осигурена тук в Белгия стаята в болницата ми беше 450 евро на ден.Аз останах почти без никакви черва от рязане и лекарите от Еразм ми поръчаха от Франция.Чаках си "новите черва" около месец.Влезнах в болницата 86 кг.и излезнах...след 7 месеца 57 кг. ShockedПри мен ситуацията беше съвсем друга.Влезнах за някаква си операция на кисти на далака след,което получих 4 перитонита.Блокираха ми дробовете точно за първата операция от перитонит.При масажа са ми счупили ребро.Другите 3 операции не ги помня,понеже бях в кома 35 дни.След това за малко при анемия да ме изпуснат.Точно 10-15 минути казаха лекарите по-късно,ако е дошъл приятелят ми съм, щяла да съм мъртва.Майка не може да си прости това до ден днешен,понеже същия ден и беше лошо и не дойде.Миличката ми. HugНаправих и токсичен сепсис.Както знаете един на един милион оцелява след токсичен сепсис.Благодаря на Господ,че съм жива. Praynig Praynig PraynigТааа в първата болница така нареченият "доктор" въобще не знаеше какво прави и защо го прави.Поисках да ме транспортират в друга болница,за,която чух добри отзиви.Плюс това в първата болница една от сестрите ми каза "Моля те не ме издавай,защото ще си загубя работата,но,ако ти е мил живота не оставай тук".Това беше сестрата,която ме беше приела.Аз от комата много работи не си спомням.В другата болница лежах още 4 месеца без да знаят какво да ме правят,докато накрая решиха да ми присадят изкуствените черва.
Аз лично съм  много  доволна от тази болница,защото,ако не бяха те може би нямаше да съм жива.
Двама от лекарите,които ме оперираха вече не работят там.На единият му имам координатите,а другият доколкото разбрах работи във Франция.Шефа им още е в Еразм.
Не знам как стоят нещата с осигуровките и дали нашите осигуровки тук важат,но според мен живота на момичето е по-важен.И аз бях на 27 год,тогава. Cry
Аз с каквото мога ще помогна.Малко ме е страх да не стане нещо и после аз да излезна виновна,за това и не смея да препоръчвам лекари и болници. Rolling Eyes
Няма да мога да си го простя. Cry
Както писах по-горе съм осигурена тук-здравните ми поеха 26 000 евро и за мен останаха 7 000 евро.До ден днешен си ги плащам  с лихвите и още не съм ги изплатила,понеже исках да съдя лекаря и той да си ги плати.
Към болницата има и хотел "Еразм".Цените не знам какви са.Ако случайно решите да дойдете аз имам резервна квартира,която за момента е празна и с удоволствие ще Ви настаня там.
Ще изпратя този пост и,ако нещо съм забравила утре ще добавя.Сори,но съм много уморена в момента и едва гледам.
Ако имате въпроси веднага ще отговоря.
До скоро. Peace

Последна редакция: пн, 01 фев 2010, 06:20 от Neli4ka

# 5
  • Мнения: 152
Нещо не мога да заспя. Laughing
Сега се сетих за една мароканка,която беше през няколко стаи от мен.
Някакъв "лекар" в Мароко я е осакатил и сестрите казваха,че НЯМАЛА ЧЕРВА.Дали е вярно не знам,но тя беше около 35-38 кг.и казваха,че не могат да и смогнат,понеже все искала да яде.
Аз не мога да си го предствя,понеже тя ако няма черва как ще яде?
Кой и е позволил да яде?  newsm78
Моите черва бяха на разядени от перитоните и 6 и половина месеца ми беше забранена всякаква храна и вода.
Аз от време на време си пийвах по глътка...просто не се издържаше вече. Cry
По цял ден гледах по ТВ-то кулинарни предавания и точех лиги. Crossing Arms
Сега ми е смешно,но тогава хич не ми беше до смях. ooooh!

# 6
  • Мнения: 14
Здравей Неличка,
Много благодаря за информацията, изглежда, че случаят е доста сходен с този на Елена. Не разбрахме само дали става дума за пластика на черва или трансплантация от донор. Изобщо мисля, че за нея ще бъде голямо успокоение да разбере за подобна операция, която е минала успешно и ако нямаш нищо против, бихме искали да се свържем с теб по телефона или по и-мейл, защото имаме още толкова много въпроси: за клиниката, за постоперативното лечение, за имена на доктори и евентуално контакти - всичко това ще е от голяма помощ. Елена вече е в съзнание и се опитваме да й повдигнем духа и ще е хубаво да чуе, че има хора, при които тази операция е имала ефект.
Ако не те притеснява, мога ли да те помоля да ми пратиш на лични и-мейл и/или телефон - обещаваме да не те притесняваме много, просто сестра й иска да поговори с тебе, за да се успокои и получи повече информация. Благодаря ти от сърце за времето, което отдели за нас!  Hug

# 7
  • Мнения: 152
Оставих си скайпа и пощата на лични.
Червата са пластика.След операцията бях с илестомия 4 месеца.На български май се казваше анус претер. newsm78 Т.е. каквото ядях и пиех директно излизаше през джоба.След тези 4 месеца затвориха пак ме оперираха за да затворят анус претера.За мое учудване си върнах килограмите,а си мислех,че с изкустенните черва няма да мога да надебелея и си позволявах да ям всичко.
Лекарите не ми казаха какво ми е разрешено да ям и какво не.Не съм била на някаква специална диета.Даже не ми направих и захранване. ShockedПървото ядене за тези 7 месеца ми беше чаша бульон с две сухарчета.Изядох единият сухар и изпих половината чаша бульон,а след това ми беше доста тежко,понеже стомахът ми се беше свил след толкова гладуване.Ако не се лъжа на втория ден ми дадоха за обяд супа,основно и десерт. ShockedЕстественно,че не можах да ги изям. Laughing
Един познат в БГ ми беше казал,че баща му е с изкуственни черва от 10 год.,че може и да са повече.Операцията му е правена в София.За съжаление нямам нито телефона му,нито скайпа му.
Ще се опитам да го издиря,че да разбера поне в коя болница е правена операцията.
Как е сега Ели? newsm17

# 8
  • Мнения: 152
Друго се сетих сега.Не могат ли лекуващите и лекари да се свържат с Еразм,за да могат да я транспортират със самолет директно?
Когато аз бях в болница сестра ми беше писала до Президента  и до Червен кръст май,но и отговорили,че не могат да помогнат  нищо.
Защо не пишете до Бойко Борисов?Той поне е по-човечен.
Нали беше пратил самолет до Афганистан,за да приберат болен войник.

# 9
  • Мнения: 152
Ето го отговора от президенството за моя случай.Копирам директно
Цитат на: Roksana
Уважаема госпожо,
получихме писмото Ви, адресирано до Президента на Република България, и внимателно се запознахме с изложеното.
Вие бихте могли да се обърнете към МВнР, дирекция " Консулски отношения " , за оказване на възможно съдействие, като съобщите
данни за сестра си - имена, адрес, болница, в която се лекува.
Благодарим Ви за избора да се обърнете към Президента на Република България и пожелаваме скорошно оздравяване на сестра Ви.

(Печат, подпис )
СТАРШИ ЕКСПЕРТ В ПРИЕМНАТА НА ПРЕЗИДЕНТА: Д. Владова

И от БЧК

Цитат на: Roksana
Ето отговора от БЧК:

Уважаема госпожо,

Във връзка с Вашето запитване и за помощ, която евентуално БЧК би могъл да Ви осигури във връзка с транспортирането на Вашата сестра в България, със съжаление трябва да Ви уведомя, че ние нямаме компетенции в осигуряване на такъв специализиран медицински транспорт, нито средства за тази дейност. Тези разходи за транспортиране следва да се поемат от здравното осигуряване на лицето, като за българи, които пътуват в чужбина тези средства се поемат от застрахователя, с когото е сключена валидната застрахователна полица за пътуване в чужбина. За лица, които са с постоянно пребиваване в чужбина следва да имат валидно медицинско осигуряване, което в случай на медицинска необходимост да поеме изцяло или частично средствата за лечение. Поради това Ви съветваме да се обърнете към застрахователя.

Евентуално решение би могло да бъде Министерство на здравеопазването, както и евентуално агенции за Спешна помощ, които евентуално биха имали такъв медицински транспорт и извършват такава услуга срещу заплащане.

Като изразявам своето съжаление, че не можем да Ви помогнем и Ви пожелавам успех за скорошното резрешение на Вашия случай!

 

С уважение,

Яна Михайлова

Дирекция “Международно сътрудничество и Европейска интеграция”
Пишете направо на Бат Бойко. Peace

# 10
  • Мнения: 14
Привет! Много благодарности за времето, което отделяте   bouquet
Сестра й сигурно вече ви е пратила съобщение на мейла с по-подробни въпроси. Елена вече е по-добре, излязла е от реанимация и е наясно какво я чака. Вече сме в контакт с Министерството, да видим какво ще стане. Чакаме и оферти от различни болници в Европа, за да видим колко пари ще искат. От най-добрата щатска клиника поискаха едим милион долара, което е просто невъзможно.
Ние всъщност не знаехме, че съществува пластика на черва, досега се говори само за трансплантация от донор. Може би случаят е по-различен, но ще го уточните това със сестра й, тя е по-наясно.
Лека нощ и хиляди благодарности за изчерпателната информация!

# 11
  • Мнения: 152
Какво става? Rolling EyesНе пишете и се притесних.

# 12
  • Мнения: 14
Нямахме време в последните дни Sad Елена е добре, засега е на парентерално хранене и чакаме оферти от клиники в Европа и САЩ. От Министерство на Здравеопазването също чакаме отговор, за да разберем дали и какви разходи ще поемат. Засега нещата са в застой, молим се само тя да е добре  Praynig, защото явно още доста ще се чака за всичко. 

# 13
  • Мнения: 152
Ще чакам новини от вас.Дано всичко е наред.
 Praynig Praynig Praynig

# 14
  • Мнения: 14
Новините за съжаление не са особено обнадеждаващи - от Комисията за лечение на българи в чужбина са съгласни, че трансплантацията трябва да се направи, но пари засега няма. Трябва да се чака, но не се знае колко.

Затова близките й решиха да стартират кампания за набиране на средства. Засега има няколко оферти - клиниките в САЩ искат суми от порядъка на 1 200 000 долара. От клиниката във Франция сумата е по-малка, но отново звучи невъзможна: 244,258.59 €. Ще се опитаме да я съберем във възможно най-кратък срок, защото Елена не може да остане прекалено дълго на парентерално хранене.

Това е банковата сметка, на която призоваваме всички да помогнат:
BGN:    BG48 UNCR 7000 1519 3809 19
EUR:    BG47 UNCR 7000 1519 3810 34
BIC(SWIFT):     UNCRBGSF
Банка:    UniCredit Bulbank


Една молба към модераторите на форума - може ли тази тема да се "закове", за да може да я виждат повече хора и да я прехвърлите в "Благотворителни акции" - Благодаря ви предварително.

Приятелите на Ели са направили сайт, където можете да получите повече информация за състоянието й, епикризата, можете да видите и нейни снимки от по-веселите моменти в живота й: http://www.help-eli.org/

Благодаря на всички, които ще помогнат, от името на родителите и близките й!  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт