Колко вида крем ползвате и за кои части на тялото?

  • 2 749
  • 54
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 638
Вкъщи вече имам хиляда крема за хиляда места и за хиляда предназначения:)
Подарък са ми:)
Чудя се вие какво ползвате. Къде и какво мажете?И с каква цел?
В един момент се оказва, че имам повече кремове отколкото места за мазане:)
Кажете вие какво ползвате и колко често?
Просто каква е ежедневната грижа, която полагате за себе си, използвайки козметика(не само кремове). И кои неща ползвате един път в седмицата/месеца?

Последна редакция: вт, 04 окт 2005, 16:26 от gato

# 1
  • sofia
  • Мнения: 1 606
 Ежедневно: лосион за тяло, крем за лице, крем за ръце, околоочен гел, крем за крачка. Тоалетно мляко и тоник също.
 Веднъж седмично пилинг маска.
 Това на първо четене.

# 2
  • София
  • Мнения: 293
За всяка част от тялото си ползвам отделен крем или гел, даже и по два. За лице, за околоочния контур, за бюста, бедрата, стъпалата, мляко и лосион за тяло, пилинг за тяло, маски за лице и тяло, въобще пълна програма.  #Crazy То не остана ненамазано... Embarassed

# 3
  • София
  • Мнения: 4 272
Аз ползвам само дневен крем, крем за ръце, балсам за тяло, антицелулитен гел. Вечер задължително си почиствам лицето с тоалетно мляко и тоник.

# 4
  • Мнения: 46 508
Аз ползвам 7 броя  Laughing
1. Околоочен.
2. Крем за лице.
3. Друг за лице, който слагам на шията.
4. Един против стрии- там, където имам.
5. Стягащ за тялото.
6. Крем за ръце.
7. След епилация няколко дни слагам такъв, който уж забавя разстежа  Laughing

# 5
  • Мнения: 6 155
1. Околоочен
2. Крем за лице - 2 вида, в зависимост от сезона
3. Стягащ за бюст
4. Стягащ за тяло с липозоми
5. Стягащ за корем и бедра
6. Антицелулитен
7. За ръце
8. Овлажняващ за тяло
9. Омекотяващ за устни

На морето към тези се включват и такива за преди слънце, за слънце, за след слънце и т.н  Mr. Green

# 6
  • София
  • Мнения: 1 638
3. Стягащ за бюст
4. Стягащ за тяло с липозоми
5. Стягащ за корем и бедра
6. Антицелулитен
8. Овлажняващ за тяло


На морето към тези се включват и такива за преди слънце, за слънце, за след слънце и т.н Mr. Green


точно това имах предивид
ето 5 крема които може да се слагат на едно и също място
или заобикаляте места, които вече сте намазали с някой вид?


биби, цитирам теб, че си последна писала:)

# 7
  • Мнения: 4 546
1. нощен ,за лице
2. за околоочния контур
3. овлажняващ за тяло
4. антицелулитен
5. за ръце
6. интимен
от 3 и 5 имам по няколко, в зависимост от настроението
тоалетното мляко /за махане на грим/, маските за лице и коса и т.н не ги броя, някак си не ги считам за "кремове"

# 8
  • Мнения: 6 243
крем за лице дневен
крем за лице нощен
крем за околоочен контур
лосион за тяло

+ почистващи продукти, ама те не са кремове.

# 9
  • Мнения: 2 952
Крем за  лице и деколте,за около очи,за тяло, за  циците друг Wink,за ръце,за крака... newsm78  ааа.... и за    лактите и колената като по-загрубяваща кожа е  друг...Май това са...
   Обаче  лятото мразя  да се мажа много .....наблягам на около очите и  ръцете отгоре  (не на дланите)

# 10
  • Мнения: 6 155
3. Стягащ за бюст
4. Стягащ за тяло с липозоми
5. Стягащ за корем и бедра
6. Антицелулитен
8. Овлажняващ за тяло


На морето към тези се включват и такива за преди слънце, за слънце, за след слънце и т.н Mr. Green


точно това имах предивид
ето 5 крема които може да се слагат на едно и също място
или заобикаляте места, които вече сте намазали с някой вид?


биби, цитирам теб, че си последна писала:)

Ами, тоя за бюста - само там. Стягащия за корем и бедра - само върху тях, другият стягащ на останалите ненамазани части.  Laughing Овлажняващият го редувам със стягащия, а антицелулитния със стягащия за корем и бедра  ooooh! Т.е. на всяка част от тялото различен крем в зависимост от това в какво настроение съм,бързам ли или не и т.н.  Crazy Ако съм сложила един крем не слагам друг върху него. В най-добрия случай - единият от повтарящите се слагам сутринта, а другия - вечер.

# 11
  • Мнения: 5 299
АЗ съм скромна Sick
-Kрем за лице, който рядко използвам Rolling Eyes
-Милк за бодито ми Mr. Green- задължително Hug
- и крем за ръце Laughing Laughing
Преди повече се мазотех, ама сега по-рядко.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 4 969
-Крем за лице
-антицелулитен
-против стрий
-разни стягащи за тяло
-анти стресс гел за околоочния контур (и лицето)
-както и много маски,измиващи и почистващи мазилца Mr. Green
-за ръце и крака също Crazy

# 13
  • Мнения: 4 212
мале, аз съм тежък слу4ай
нощен крем за лице
крем за лице за мазната 4аст Т зона
крем за лице за остатъка от лицето
о4ен контур
серум за лице, ползва се 1 път седми4но
крем с ДНК, ползва се всекидневно за над 35 годишна възраст в продължение на 1 месец
крем за шията и деколтето
крем за крака и пети
крем за колена и лакти
крем забавящ растежа на космите за прасците и ръцете
крем за бедрата и торса
крем за дупе, ползвам и пудра
крем за ръце
крем за устни за студено време
лосион за махане на грим
тоник за лице
маски за лице, стягаща и по4истваща, освжаваща
антицелулитен
антистрии

и все нямам кремове

# 14
  • Мнения: 4 546
забравих и за крака  ooooh! - 2 вида
Teya , какъв е тоя крем за забавяне на растежа на космите? не бях чувала, че и такова чудо има

# 15
  • Мнения: 5 539

Това къде точно се ползва? Embarassed

Аз имам повече кремове, отколкото ми трябват и възнамерявам да си обявя вето върху купуването на нови, докато тези не вземат да свършват.
Обаче постоянно излизат разни нови и се изкушавам ooooh!
Ето например сега имам два дневни крема, четири лосиона за тяло+1 блестящ+1 антицелулитен, 2 почистващи крема за лице и т.н.
А пък за коса колко продукти имам - балсами с измиване, без измиване, маски, пяна, вакса, гел.
И въпреки всичко пак си поръчах още куп глупости от каталога на Ейвън Confused
Не се понасям понякога...

# 16
  • Мнения: 4 546
ами там, където и интимният шампоан  EmbarassedWink

# 17
  • Мнения: 1 722
Честно - нито един в момента  Sad. Само мия лицето със сапун и това е.
Ползвах околоочен гел на Орифлейм с алое, от същата серия и тоник, маска и измиващ крем, също антицелулитен. След това се мазах с новия на Лореал - Щастлива кожа, но от него ми избиват пъпки /а уж взех този за нормална към мазна/, та го подарих на майка ми.
Сега много неща ми се струпаха на главата и меко казано изглеждам като катунарка,  #Crazy но ще следя темата и може би ще открия подходящата козметична грижа за себе си. Трябва да е нещо бързо и лесно.

# 18
  • Мнения: 6 243
ами там, където и интимният шампоан  EmbarassedWink
да се извиня и аз за невежеството, ама пусто любопитство: А с каква цел се слага на "оная работа"?

# 19
  • София
  • Мнения: 9 464
Честно - нито един в момента Sad. Само мия лицето със сапун и това е.
...Трябва да е нещо бързо и лесно.
Честно казано, така като те чета, мога със сигурност да ти кажа, че  какъвто и крем за лице да си вземеш ефекта пак ще бъде същият. Wink
Просто, кремът сам по себе си не оправя нещата. Naughty
Иска се ежедневно почистване на кожата на лицето. Но в случаят, забрави за сапуна изобщо. Stop
Той само ще отежни нещата. Naughty
Първо определи каква е кожата ти- суха, смесена, нормална. Избери си някакво добро почистващо средтсво -мляко или гел.
Аз лично съм привърженичка на измиването с вода и ти препоръчвам гел. Simple Smile
Така кожата ще бъде добре почиствена и подготвена да поеме по-добре грижата на крема.
Иначе рискуваш да мажеш нещо върху нечиста кожа, а това определено няма да даде никога добри резултати. bowuu

# 20
  • София
  • Мнения: 9 464
Иначе по темата:
Нормално:
- дневен- понякога редувам 2-3 крема-задължително със слънцезащита
- нощен -в момента Шведска грижа на Орифлейм
- емулсия за суха кожа на Талодерма- това за тяло
- антицелулитният на Дева- това можеше и да не го пиша, щото почти не се сещам да се мажа с него
- блестящ лосион на Нивея - за по лятното време, обаче

Виждам, че си променила и разширила питането си за козметиката, която ползваме като цяло, затова посочвам тук и почистваща за лице Simple Smile:
- 2 гела за лице-редувам ги през вечер
- лосион за сваляне на грим, ама ми свърши- та минавам на почистващото мляко на Клоран от бебка Rolling Eyes -идеално е за лице Grinning

още лице:
-почистваща маска на Суис формула
-почистваща на Дева с ретинол
-ексфолиант за лице- Аvon
- ексфолиант за лице- Орифлейм-Шведкса грижа
- хидратираща маска с алое- -Аvon

коса:
- 2 маски за коса -редуване
- балсам без отмиване на Глис Кур
- кристали

# 21
  • Мнения: 4 546
ами там, където и интимният шампоан  EmbarassedWink
да се извиня и аз за невежеството, ама пусто любопитство: А с каква цел се слага на "оная работа"?
ами аз не го ползвам всеки ден, само като имам някакво неразположение. вместо да се  мацам с крем здраве или нивея, ползвам него. иначе, на етикета пише, че е подходящ за всекидневна употреба, но не виждам защо трябва да го ползвам всеки ден newsm78

# 22
  • София
  • Мнения: 1 638
ами там, където и интимният шампоан  EmbarassedWink
да се извиня и аз за невежеството, ама пусто любопитство: А с каква цел се слага на "оная работа"?
ами аз не го ползвам всеки ден, само като имам някакво неразположение. вместо да се  мацам с крем здраве или нивея, ползвам него. иначе, на етикета пише, че е подходящ за всекидневна употреба, но не виждам защо трябва да го ползвам всеки ден newsm78

Хора, я раздуйте моля ви:)
Какви са тези кремове? Как и къде точно се мажат? Embarassed С каква цел? Какъв ефект имат?
За сефте чувам и ми стана инересно. Май само такъв нямам вкъщи:)

# 23
  • Мнения: 582
АЗ съм скромна Sick
-Kрем за лице, който рядко използвам Rolling Eyes
-Милк за бодито ми Mr. Green- задължително Hug
- и крем за ръце Laughing Laughing
Преди повече се мазотех, ама сега по-рядко.
Забелязала съм, че с теб винаги съм на едно мнение,
само дето аз.........
не обичам животните newsm61

# 24
  • Мнения: 5 577
За лицето, за около очния контур.
Имам и за тяло, но не се сещам много за тях.  Embarassed

# 25
  • Мнения: 46 508
забравих и за крака  ooooh! - 2 вида
Teya , какъв е тоя крем за забавяне на растежа на космите? не бях чувала, че и такова чудо има

Не съм Тея, но да кажа  Grinning Аз имам такъв на Авон, не съм срещала на друга марка за сега. Може и да си въобразявам, но имам чувството, че действа. Прилича на обикновен лосион на тяло  Wink

# 26
  • Мнения: 4 546
забравих и за крака  ooooh! - 2 вида
Teya , какъв е тоя крем за забавяне на растежа на космите? не бях чувала, че и такова чудо има

Не съм Тея, но да кажа  Grinning Аз имам такъв на Авон, не съм срещала на друга марка за сега. Може и да си въобразявам, но имам чувството, че действа. Прилича на обикновен лосион на тяло  Wink
ох, сори  Embarassed

# 27
  • Мнения: 46 508

За кое  Laughing Ти наистина зададе въпроса към Тея, но аз не се сдържах да не отговоря  Embarassed

# 28
  • Мнения: 4 212
Цитат на: herelina
Teya , какъв е тоя крем за забавяне на растежа на космите? не бях чувала, че и такова чудо има ....
http://i11.ebayimg.com/03/i/05/12/d7/60_2.JPG

johnsons & johnsons  Mr. Green

Последна редакция: ср, 05 окт 2005, 14:48 от kopche

# 29
  • Мнения: 4 546
 Joy ох съвсем не съм в час днес hahaha
още дне сще потърся на johnsons & johnsons . /че съм дистрибутор на орифлейм и гледам да се държа на положение bowuu. освен да взема да стана и на ейвън  newsm78/
а има ли значение как се обезкосмяваш като се ползва такъв род крем?

# 30
  • Мнения: 4 212
няма зна4ение, мажеш и тва е.  Flutter

# 31
  • София
  • Мнения: 1 638
Моля, кажете за интимния крем... Praynig

# 32
  • Мнения: 4 546
Моля, кажете за интимния крем... Praynig
ами аз повече незнам какво да кажа за него. на орифлейм е  Laughing

# 33
  • Мнения: 4 390
Тоник (лице)
Серум (лице)
Околоочен (не винаги)
Дневен
Нощен
Омекотител за устни
Масло за тяло
Пилинг маски
Хидратантни маски
Балсам за коса
Маска за коса (веднъж седмично)
Кератин за коса
Ескфолианти за тяло
Крем за пети
Масло за нокти




# 34
  • Мнения: 5 299
Ей, момичета нещо ме закрастихте с тия мазила Rolling Eyes Я ми препоръчайте крем за около очите, но само да не е Орифлейм или Ейвън, че мноого ги мразя тез 2 фирми. И кога според вас трябва да се почне употребата на крем против бръчки?

# 35
  • Мнения: 46 508
....... Я ми препоръчайте крем за около очите .....

HYDRAFRESH на L'oreal  Peace

# 36
  • Мнения: 4 546
Ей, момичета нещо ме закрастихте с тия мазила Rolling Eyes Я ми препоръчайте крем за около очите, но само да не е Орифлейм или Ейвън, че мноого ги мразя тез 2 фирми. И кога според вас трябва да се почне употребата на крем против бръчки?
ами тогава ти препоръчвам на гарние - много бях доволна от 1 гелче за около очи, но не се сещам точно как се казваше .не се лъжи да си купиш нещо на нивея.

# 37
  • Мнения: 1 091
Абе момичета, кога намирате толкова време и откъде толкова нерви да се мацотите с всичко това!?! Колко време ви отнема всеки ден и не ви ли писва? Сигурно наистина сте красиви мами smile3501!
Аз ползвам:
крем за околоочен контур
крем за лице - дневен
крем за лице - нощен
стягащ лосион за тяло като имам време и не ме мързи
антицелулитен вечер, ако много не ми се спи и не ме мързи да се мажа
Иначе почистването на лицето и лосиона са си отделно сутрин и вечер.

# 38
  • Мнения: 46 508
Сутрин 2 мин., вечер след баня 4-5 мин.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 638
Сутрин 2 мин., вечер след баня 4-5 мин.

Да бе!
На мен ми трябват 5 мин само да си измия лицето с гел сутрин:)

# 40
  • Мнения: 1 091
Да бе!
На мен ми трябват 5 мин само да си измия лицето с гел сутрин:)
Цитат
Е, точно това имам предвид! И после цялото това мазане...

# 41
  • София
  • Мнения: 1 638
Да бе!
На мен ми трябват 5 мин само да си измия лицето с гел сутрин:)
Цитат
Е, точно това имам предвид! И после цялото това мазане...

Явно експедитивност му е майката:)
На мен напоследък никога не ми стига времето.

# 42
  • Мнения: 2 407
Ползвам крем за лице на Клинианс, за суха кожа. Лосион за тяло на Avon  кокос  и Nivea блестящ! Крем за ръце пак на Avon  с пшеничен зародиш! Почиствам лицето си с гел на Нивея! И за около очите пак на Нивея!

# 43
  • Мнения: 400
Крема за лице - нощен и дневен, лосион за тяло, крем за пети.
Това са...

# 44
  • Мнения: 532
Дневен и нощен на Регал /напоследък/ и крем за очния контур,пак на Регал.
За тяло един балсам за тяло на Ейвън ,стягащ.За баня на Дав с ексфулиант.До петите на стигам Flutter
Хватката е в редовната употреба !  Flutter
Аааа забравих и една маска два пъти в седмицата с някакви водорасли от не знам си къде...пак на Ейвън.

# 45
  • Мнения: 1 639
    Ползвам:

1 . Гел  за почистване на лице (сутрин и вечер) , на L`OREAL , pure zone
2. дневен крем за лице пак на тази марка
3. нощен крем за лице(май ми е рано  Thinking , ама...суета  Blush )на Regal
4. гел за околоочния контур на Aroma - energy
5. лосион за тяло на Бети Барти
6.крем за крака
7.крем за ръце

 Въпрос към мамите ,ползващи крем за шията и деколтето . Какъв е ? Трбява ли зоната да се почиства предварително ?

# 46
  • София
  • Мнения: 5 828
Сега като се замисля имам купища кремове за всичко:
1.гел и крем за около очите /гела за през деня, крема за вечер/
2.дневен и нощен крем
3.крем за бюст
4.антицелулитен крем
5.крем против стрии
6.лосион/крем за тяло
7.крем за ръце
8.крем и спрей за крака

отделно имам почистващи гел и тоник за лице, маски, ексфолианти ...  Grinning
забравих - бебешко олио за след епилация

Последна редакция: пн, 10 окт 2005, 13:59 от Amidala

# 47
  • Мнения: 7 186
1. Крем за лице- дневен и нощен
2. Крем за околооочния контур
3. Тоник за лице
4. Ексфолиант за лице
5. Антицелулитен гел
6. Ексфолиант за тяло
7. Лосион или масло за тяло
8. Лосион за бюст
9. Крем за ръце- чат- пат
10. Маски за лице

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Крем за лице
крем за бюст на Lierac
aнтицелулитен на Roc
крем за стегнат корем пак на  Lierac
седя 2 часа с леокрема
после се търкам с утайка от кафе, после пак с маже ...абе

# 49
  • Мнения: 5 299
АЗ пак да питам Rolling Eyes - я кажете за тая утайка от кафе - няма ли опсност да се запуши канала, че аз снощи пробвах, и цялата баня стана в кафе Crazy Има ли няква далавера ?

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
АЗ пак да питам Rolling Eyes - я кажете за тая утайка от кафе - няма ли опсност да се запуши канала, че аз снощи пробвах, и цялата баня стана в кафе Crazy Има ли няква далавера ?
няма бе, от 2 седмици се търкам и нищо му няма на канала

# 51
  • Мнения: 46 508
АЗ пак да питам Rolling Eyes - я кажете за тая утайка от кафе - няма ли опсност да се запуши канала, че аз снощи пробвах, и цялата баня стана в кафе Crazy Има ли няква далавера ?

Не се запушва веднага, може и след години да стане, после само разбиване я оправя. Това ми го казаха ВИК майсторите след ремонта, защото ме видяха да хвърлям цедката с кафе в мивката. И не става от един път де, това само, ако го правиш системно.

# 52
  • София
  • Мнения: 9 464
Не се запушва веднага, може и след години да стане, после само разбиване я оправя. Това ми го казаха ВИК майсторите след ремонта, защото ме видяха да хвърлям цедката с кафе в мивката. И не става от един път де, това само, ако го правиш системно.
Да, бе- то това да не е цимент?! smile3527
От години си хвърлям утайката от кафе в кухненската мивка, като изтривам стените на мивката с нея и отделно я ползвам за ексфолиране на цялото тяло в банята-та знам със сигурност, че такова чудо не може да се случи. Naughty
Едно време със старите тесни тръби може и да е имало такова нещо- но с полипропилена- не ми се вярва. То няма къде да се задържи, най-малкото. Wink
Но ние така или иначе си правим профилактика с Мр. Мускуло или нещо отпушващо от рода, защото най- мразя бавно оттичане на водата. Close
А и още нещо- прави ми впечатление, че най-много ни се запушва не кухненската мивка, където апропо изливам утайката, ами тази в банята.  Wink Обяснявам си го с това,ч е там е по-тясна отточната тръба, а и по-малък сифон сложихме там.
Така, че не им се връзвай много на тез майстори. Всичко си зависи от цокъла на тръбите, доброто оттичане, профилактика от време на време и пр. Grinning
Та така.  Peace

# 53
  • Мнения: 4 358
Аз ползвам само розова или маточинна вода и овлажняващо мляко. Мажа лицето, шията, деколтето, ръцете, краката след обезкосмяване, а сега си мажа и корема, защото ми се бели кожата. Същото мляко ми служи като крем за ръце. Ако много се изсуши кожата на ръцете, ползвам превареното зехтинче на дъщеря ми.
Преди бременността ползвах и почистващи гелове за лице, но сега все още не съм се върнала към тях.
То ЕГН-то ми расте и с него сигурно ще започне да расте и броят шишенца и тубички  Rolling Eyes

# 54
  • Мнения: 1 381
почвам от горе на долу:
1. Крем за лице ( дневен и нощен)
2. крем за под очи
3. Крем за уста (с/у стареене и за подобър ефект на червилото, не го слагам всеки ден)
4. Крем за стягане на бюст и шия
5. Крем за стягане на корем
6. Крем за стрии
7. Антицелулитен крем
8. Крем за крака- по скоро ходила
9. Каквото е останало непокрито с крем/ лосион за тяло
10. Крем за ръце- есен/ пролет много често, а иначе от толкова клепотене нема нужда.

Ми това- луда за връзване, не съм имала случай да ги намажа всичките наведнъж , но до 8 ги докарвам.

опа- забравих отделно. Маски за лице- винаги имам по една подхранваща и една пилинг. Scrub крем, гел пяна, тоник и мляко за почистване на лицето от грим и други вредни гадости. И на детето олиото след епилация, както и кремчето му за подсичане след кола маска "интим"./ "бразилска" или както там и казват- мисля се сещате

Последна редакция: пн, 10 окт 2005, 19:44 от Eva

Общи условия

Активация на акаунт