Стрептококи и муроксела катаралис в нослето

  • 7 376
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 277
Моето синче е на 18 месеца и от около месец е с хрема, която определено се определя като задна хрема, без особенно голямо количество секрет, бистър на цвят. Посетихме двама педиатри и след обстоен преглед ни препоръчаха да направи бактериограма на носен и гърлен секрет. Резултатите са, стрептококи в гърлото и носа и муроксела катаралис в гърлото. Лечението което ни предписаха е антибиотик Клацид 125мл. 2*5мл на 12 часа. Само това и нищо повече. Детето ми досега не е пило антибиотици и незнам дали не трябва да се комбинирас противоалергичен препарат, не ми казаха за нищо локално като лечение. Отделно от това не разбарах заразен ли е от контакта с деца и да го спирам ли от ясли и трябвали да им съобщя,, че Пепи има тези бактерии.

# 1
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
Здравей Джен, моето детенце няма видимо сополки, а като че и нещо му е заседнало в отзад в носоглътката и не може да диша, само хърка, не давада му сложа капки!Абе истинска мъка от 2 седмици и се чудя дали и при нас не е същата инфекция, проблемът е че си нямаме Джи Пи и незнам как да процедираме!

# 2
  • sofia
  • Мнения: 769
Жен, дъщеря ми беше със същата диагноза още на 4 месеца. Не пихме антибиотик, а се оправихме с хомеопатия - има препарат streptococcinum 15 CH. Пихме 2 месеца и повече не сме имали проблем. Идете на хомеопат не тъпчи детето с антибиотици.

# 3
  • Мнения: 277
Здравей Джен, моето детенце няма видимо сополки, а като че и нещо му е заседнало в отзад в носоглътката и не може да диша, само хърка, не давада му сложа капки!Абе истинска мъка от 2 седмици и се чудя дали и при нас не е същата инфекция, проблемът е че си нямаме Джи Пи и незнам как да процедираме!
Няма значение, че нямаш Джи пи във всякаа болница и поликлиника срещу заплащане ще ти направят преглед и изследване.

# 4
  • Мнения: 277
Ajaq благодаря ти за съвета непременно ще се консултирам  и с хомеопат. Не съм знаела, че има алтернатива за лечение на бактериалните инфекции. Лекувам детето си с хомеопатия, но при вирусни заболявания.

# 5
  • sofia
  • Мнения: 769
Ще видиш, че хомеопатията ще ви помогне много бързо и трайно. Към терапията е хубаво да включиш и Алое гел с праскова или Зелена енергия. (От Алоето ефекта ще по-голям във вашия сличай). Успех:)

# 6
  • Мнения: 5 790
Здравей Джен, моето детенце няма видимо сополки, а като че и нещо му е заседнало в отзад в носоглътката и не може да диша, само хърка, не давада му сложа капки!Абе истинска мъка от 2 седмици и се чудя дали и при нас не е същата инфекция, проблемът е че си нямаме Джи Пи и незнам как да процедираме!

Ние имахме същия проблем преди няколко месеца и ходихме в Детска консултативна поликлиника на ул. Д.Несторов при една доцентка. Прегледа я тя и каза нещо много смешно - детето хърка с нослето защото:
1. Големи са й бузките
2. Късо й е вратлето
3. Чипо й е нослето
Препоръката беше: ще израстне още 2-3 месеца и ще се оправи. Аз се посмях тогава и реших, че говори глупости. Но Бебка нямаше сополи, нищо... само сумтеше силно. Но минаха 2-3 месеца и тя престана да хърка - явно наистина тази жена си разбира от работата и се оказа права. Ако искаш може да я посетиш - мисля, че без направление, цената на прегледа е 20 лв.
Дано Бебчо се оправи бързо.

# 7
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
Алекс1 може ли координатите на тази доцентка! УНГ докторка ли е?Предварително много благодаря  bouquet

# 8
  • Wonderland
  • Мнения: 702
и  аз  имам  подобен  проблем  със  моя син, от  нколко  месеца от  нослето  издава   хъркащ  звук ,  педито  до  сега  му е  исписвала  няколко  видакапки  за  нос  откоито  няма  ефект , но  до  сега  не  се  бяхх  замисляла  че мойе  да  има  някакви  бактереиив нослето

# 9
  • Мнения: 2 028
на мен ми откриха стрептококи след изследване на вагинален секрет...и много се чудя дали бебчето не се е заразило също...нослето ни хърка от известно време

# 10
  • Мнения: 5 790
Тази доцентка приема всеки ден от понеделник до петък в Детска консултативна поликлиника, която се намира между Педиатрията и Била Славия. Това е от Медицинска академия по посока Княжево - ниска сграда от лявата страна на пътя. Мисля, че улицата се казва Св.Георги Софийски, но не съм сигурна. Тя е УНГ специалистка и долу на информация ще ти кажат в кой кабинет е. За съжаление обаче не си спомням нито името й, нито мога да намеря телефона. Но така като се замисля, мисля, че една от титлите й е главен асистент. Но пак казвам - не съм сигурна. Ако намеря визитката й все пак, ще напиша тук телефона и името й!
Успех, дано му помогне на бебчо да се оправи!

# 11
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
Откриха ни Стафилококи в носления секрет.........сега сме на Сумамед антибиотик  Sad

# 12
  • Мнения: 5 790
Оооххх, много неприятно, дано мъничето се оправи бързо. Ние бяхме с Бактробан в нослето. А Сумамеда, ако не се лъжа е макролид - антибиотик, доста силен и май е много ефикасен в такива случаи. Бързо оздравяване!

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мили мами, минали по този път!
Искам и аз съвет.
Току-що взех носления секрет на сина ми от микробиологията. Има стрептококи.
УНГ лекарката в ДКЦ-то ни му предписа капки Тобрекс. Дали само с тях ще може да се оправи или и АБ си трябва?
10Х

# 14
  • Мнения: 8 585
Жен, дъщеря ми беше със същата диагноза още на 4 месеца. Не пихме антибиотик, а се оправихме с хомеопатия - има препарат streptococcinum 15 CH. Пихме 2 месеца и повече не сме имали проблем. Идете на хомеопат не тъпчи детето с антибиотици.
Никакви хомеопати! Не пием два месеца лекарства, особено при деца, особено ако не знаем точният състав на "лекарството". Може би съдържа "нокът от азиатски тигър"? Thinking

Общи условия

Активация на акаунт