миглите на бебо се подрязвали,да растели дълги?!?!?!?!?!

  • 3 358
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 122
сигурно и вие сте ги чували тези...Simple Smile   От много малка го знам това - че ако подстрижеш миглите на детето докато е малко ще му растат по-дълги като порасне. И сега, когато вече имам собствено бебе, се чудя дали не е възможно да има някаква истина в тези "предания". На мен лично ми звучи глупаво и опасно, но какво  мислите вие за това?

# 1
  • Мнения: 46 510
Аз моите съм ги подрязвала в пубертета, лошото е, че част от тях не пораснаха отново  #Cussing out ама детска му работа. Никога не бих го направила на моето бебе  Naughty

# 2
  • Мнения: 5 228
Глупаво и опасно е доста точно казано.  Rolling Eyes

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Аз едва й режа ноктите, ако тръгна да й режа миглите, сигурно ще й извадя очите!!! Добре поне, че не се налага, защото наскоро сякаш за 3-4 дни й пораснаха супердълги мигли, само и по-гъстички да бяха....  Flutter

# 4
  • Мнения: 2 807
И аз го знам тоя номер с подрязването, но се правело до 40-я ден на бебето, демек на вас ви е минало времето вече  Wink  Laughing
Дори познавам няколко мами, които наистина подрязаха миглите на бебоците и твърдяха, че затова са им дълги сега.

Но според мен всичко си е до ген - не съм сигурна, че ако родителите са с къси и прави мигли, и подрежеат тези на бебето, то ще има дълги и красиви мигли.

И двете ми дечица са с много дълги и гъсти мигли, особено тези на дъщеря ми - толкова са дълги и извити, че чак допират веждите й   Heart Eyes  - никога не съм ги рязала обаче  Wink

# 5
  • Мнения: 8 505
...
Но според мен всичко си е до ген
...

Мненията ни съвпадат.Но дори да имаше нещо вярно,не бих тръгнала да и кълцам миглите Naughty

# 6
  • София
  • Мнения: 39 758
Направо да отворим една глава "Митове и легенди" Simple Smile
Както са написали мамите по надолу всичко си е до ген. Вуйна ми ряза ... и на двете деца ряза ... и нищо ...

# 7
  • Мнения: 2 032
Съгласна съм с мнението по-горе-глупаво и опасно е. Има риск от инфекция на очите, а да не ви разправям каква жалка картинка бе моя съучиничка, на която майка й беше рязала миглите като била малка, а те после не поникнали...

# 8
  • Мнения: 2 950
Преди всичко наистина е опасно! А и миглите са като косата - сменят се. Ако отрежеш сега миглите, тези ще опадат малко по малко и ще поникнат нови на тяхно място, като космите по главата - т.е. според мен не е логично твърдението!

# 9
  • Мнения: 2 952
Глупости...то  ако така  миглите ставаха по-дълги....много лесно би било FlutterПък колко е опасно .. аз не  бих  го направила. #Crazy

# 10
  • Мнения: 1 613
Не бих подрязала миглите на бебка  Naughty

# 11
  • Мнения: 2 784
Хи-хи, имаше една такава тема още като се регистрирах миналото лято, бая се посмях тогава.
За протокола: моите не са рязани и са къси, на мъжо и малката също, а са бая дългички.

# 12
  • Мнения: 1 259
Глупаво и опасно е доста точно казано.  Rolling Eyes
Да и аз така мисля.Не бих направила подобна глупост Naughty

# 13
  • Мнения: 3 550
Аз не бих рискувала.

# 14
  • Мнения: 1 283
Ужас!4ак пък толкоз,бива ли?! Shocked Naughty
Разбира се,4е е опасно.Пък и като не са дълги,какво от това,нали има спирала за таз работа(...след време,де) 4470

# 15
  • Мнения: 228
 Simple Smile на малкия миглите и без това са му доста дълги, че много майки му завиждат. това си е ген, защото и татко му е с много дълги мигли. мисля, че наистина това е някаква легенда Rolling Eyes

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 375
тинтири минтири  #Shocked #Shocked

# 17
  • Мнения: 603
Ами със сигурност не подкрепям подобна идея #Crazy

Моето бебче сега си има много дълги черни мигли, а като беше малко бяха едни такива мижави и светли.
И наистина си е до ген - и двамата с мъжа ми сме с дълги мигли.

# 18
  • Мнения: 1 107
Поредната бабина глупост Stop Нашият е взел дългите мигли на баща си и без да го подлагаме на тая опасна процедура!

# 19
  • Мнения: 5 577
Благодаря!  Crossing Arms

Не бих пробвала, ужас  Shocked

# 20
  • Мнения: 918
Дааа, след като му ги подрежа, мисля  и да го обръсна, че да му се сгъстя малко брадата, няма да се излагаме я Mr. Green

# 21
  • Мнения: 1 999
Е това за първи път го чувам! #Crazy Пълно безумие! Laughing
София има страшно хубави дълги миглички и не бих я подложила на подобен "експеримент" Naughty

# 22
  • Мнения: 834
 blahblah А ако отрежеш на мъжа си п.....ката дали ще стане по - дълга?  Laughing
 Пълни глупости!!!

# 23
  • Мнения: 1 639
Знаем ги тия дивотии  Grinning , в пуберските години имах една съученичка дето си ги офъка...... ми не забелязах да порастнаха по-дълги.....ю
 
 Тая тема ми напомни за митът за бебешката коса дето като я объснеш ,когато детето е 1 г , ще расте гъста  hahaha  , и даже връсничка на моя приятелка е преживяла подобен експеримент  #Crazy , естествено без резултат..... Ама не ми се мисли ....мимиченце на   1 г с бръснат глава.... Crazy

# 24
  • Мнения: 398
Това са наистина митове и легенди от едно време. Но и адз съм чувала за тази козменична мярка, ама ви се вижда доста налудничева.

# 25
  • Мнения: 8 769
Чувала съм я и тази глупост. В пубертетеа за малко да се вържа. Добре, че устоях на глупостта.
Всичко е ген.

# 26
  • София
  • Мнения: 6 477
Мили момичета, явно е, че и гъстотата на миглите и косата, както и всичко останало по нащите тела си е генетично определено. Митовете и за обръснаната коса, която после се сгъстявала също са ми много любими. Но истината е, че си се раждаме с определен брой косми по тялото, както като вид така и като цвят и нищо не може да се направи....Но за сметка на това разкрасителната индустрия помага на по-късни години да имаме каквито си пожелаем коси, мигли, цвят на очите! Wink Wink

# 27
  • София
  • Мнения: 1 621
И аз съм съгласна с повечето от вас, че това са пълни глупости. Stop Имам две познати, които заради тая легенда отрязаха миглите на децата си - е няма никаква разлика, нито им станаха по - дълги, нито по - гъсти, ама на вярват си жените... Че и мен ме навиваха като беше по - малка мойта....  Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 7 430
Глупаво и опасно е доста точно казано.  Rolling Eyes

#Crazy на моя приятелка и зълва ми и двете си ги подстриха, но уви...за нещастие не пораснаха по дълги....

Съветвам те да не го правиш
Peace

# 29
  • Мнения: 7 430
Два пъти е излязъл отговора ми...ама не по моя грешка Wink

Последна редакция: ср, 05 окт 2005, 16:54 от ДидКаТа сЪм

# 30
  • Мнения: 2 978
На мен лично ми звучи глупаво и опасно, но какво  мислите вие за това?

Абсолютна глупост.
 Crazy

# 31
  • Мнения: 4 428
Благодарение на тези бабини девитини една моя приятелка почти няма мигли.

# 32
  • Мнения: 3 537
И аз съм го чувала това,но според мен е пълна тъпотия

# 33
  • Мнения: 122
ok,ясно - още един мит е разконспериран!
 Peace

# 34
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Миглите се подрязват, косата се бръсне, повива се стегнато в пелени да са му прави краката...и да не забравяме да осоляваме добре, за да не се потят...че иначе какви сме майки такива едни - никакви!:)

  bouquet

# 35
  • Мнения: 8 769
Реза, срамота! Забравила си гърнето да споменеш - кога се слага на гърне това дете,бре? Rolling Eyes Joy Joy Joy Joy

# 36
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
ТУФИ, пардон:)
ГЪРНЕТО - ОТ РОДИЛНИЯ ДОМ!!! Mr. Green

# 37
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Само като си помисля Weary,че има мами дето се връзват на тия глупости doh и ги правят af!

# 38
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...а небцето и врата...?  newsm78

# 39
  • София
  • Мнения: 2 958
И аз се замислях тези дни дали да не и ги резна на Дара, но ми се стори адски глупаво и няма да го правя!

# 40
  • Мнения: 1 639

 ...порядъчно си го подръпвах , като я вадех от коритото..... Crazy

# 41
  • София
  • Мнения: 250
Виждам, че сте го развенчали вече безумния мит, ама да налея и аз малко масалце в огъня.
Аз съм жив пример, по-точно жив пострадал от таз глупост. Майка ми като малка ми подрязала миглите (които били дълги и извити), че да станели по-гъсти. Е, слава богу че само крайчетата е рязала, предполагам, но моите мигли сега са къси и прави, нямат извивка нагоре. На гъстота са си О.К. според мен. Аз много им се ядосвах що са такива, докато един ден баба ми не изплю камъчето! Та, вместо бабини деветини - майчини деветини !

Общи условия

Активация на акаунт