Вземане на урина от бебе

  • 27 026
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 347
За изследванията за 6 месеца, въобще не успях да и взема. Педиатърката беше казала с колектор... колко купих... или са навлажнени само или изцапани с ако... нищо и това си е... и една приятелка с голямо момиче вече идва да и го слага... пак изцапан...
Каза ми после лекарката да я оставя по голо дупе и от студа ще и се припишка и аз с бурканче да и взема... друг път... не пожела да пишка, а и аз не издържах да я гледам дълго да е гола, че студено... Отказах се.
Най-накрая сега на 9м. и взех, добре че една съфорумка ми обясни как са направили и наистина стана много лесно. Още първия път стана, но от вълнение го разлях  Blush В лабораторията даже ме изгледаха странно колко много съм им отнесла  Mr. Green
Слага се колектора (колко съм се чудила дългата част накъде да е  Blush), оставя се по голо дупе и да лежи по корем, това е важно, защото по гръб не ставаше...
Успех!

# 31
  • Мнения: 1 751
веднага след събуждане сутрин го измивах, слагах му пликчето за урина, отгоре памперса и обисновено след половин час беше пълен. После пресипвах урината в стерилно контейнерче и в лабораторията Peace

# 32
  • Мнения: 99
Ей супер,благодаря ти ben78 не съм се сетила да пробвам по корем.И ние имаме същия проблем,дано да стане Praynig

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 347
Кажи после дали е станало. Аз благодаря на Жабче и на princessa raia за съветите  Hug
Не съм я прехвърляла от колектора, само го запечатах така както си е ( той си е напълно пригоден), там на място я прехвърлих в чашка.

Последна редакция: чт, 28 яну 2010, 20:37 от ben78

# 34
  • Мнения: 30
Преди няколко дни минахме тази процедура.
Сложих Алекс на гърнето, придържах я и след ок 10 мин се изпишка.
Това е първото ни попадение в гърнето. Много се радвахме.

# 35
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Хайде пак  помагайте Simple Smile Трябва  да водя малката  на  рутинни  изследвания  за кръв и урина. Бога ми, три седмици не успявам да й взема урина ooooh! Посъветваха ме в памперса да й сложа  памук, който, като се напои, да го изцедя в бурканче и  да го занеса в лабораторията.  Да, обаче  редовно  намирам памучето или недостатъчно овлажнено  за изстискване, или  пък  омазано с ако. Направо се чудя и се мая как да я  свърша тази работа. С изчишкване  не  става- като я подържа  повече от три минути в характерната поза, почва да се извива и хленчи. Та, ако имате идеи- тук е мястото  да  ги споделите Laughing

С колектор пробвай. Ние, като бяхме по-малки, ми беше по-лесно. На годинката ме подлуди.  ooooh!
С памука в памперса не ти препоръчвам - не е стерилно, минава повече време от необходимото, абе... не е читава работа.  Peace

# 36
  • Мнения: 163
 GrinningЛеле като се сетя каква одисея беше, чак ми става смешно. Като беше на 6 месеца номера с пликчето стана, ама сега на годинка - слагам му пликчето и чакам да пишка, но явно го дразни това пличке и се стиска, ама аз не разбирам. И след около 40 минути, горкото взе да се тръшка, да реве, да иска да го маха. Махнах го аз и го сложих на гърнето, но той се беше раздразнил вече и едни ревове едно чудо, аз го гоня с чашката за урина (колектор от аптеката), той пълзи по голо дупе и не ми дава да го бутна. Накрая започна да пишка, опика всичко, но поне успя да пишка малко в колектора  за изследването, беше голям майтап, голямо гонене, но тогава хич не ми беше смешно. Без малко да викам таткото от работа да помага  Embarassed На въпроса ти мога да отговоря - с търпение и изобретателност, а ако търпи детето пликчето е най-лесно.  Flutter

# 37
  • Мнения: 106
На 6 месеца взех на сина ми урина с колектор. Беше много лесно - залепих го, занесох бебока в банята и пуснах хладка вода да пълни мивката и му потопих крачетата и готово. Шума от течаща вода много помага.
На 1 година имах неблагоразумието да реша, че ще е пак много  hahaha лесно и отидох направо в Токуда за кръв и урина, защото и без това там му е педиатърката и тя да залепи и колектора. Взеха му кръв и ми казаха да донеса урината по бързичко и резултатите ще станат за 20 мин. Аз им викам ОК - до 15 мин ще ви я донеса. Да ама сина ми друго мисли по въпроса.  Crossing Arms Отделно, че и колекторите са му вече малко малки и не седят залепени плътно и се отлепят. Какво ли не пробвахме с баба му в тоалетната. Повече от 1 час екшан - #Crazy молби, шуртене на вода от мивката, храних го, поих го. А бе ще го помня винаги.

# 38
  • София
  • Мнения: 17 591
Аз така и не успях да се справя с тази задача... нито на 6 м., нито на годинка...

# 39
  • Мнения: 3 372
Онзи ден ми се наложи за първи път да направя тая процедура и лекарката каза с колектор за момченца. Стана от първия път, много удобно нещо

# 40
  • Мнения: 468
И ние сме затруднени сериозно. Първият път на 6-м така и не успях. Урината се стичаше всякъде другаде но не и в колектора. Днес сутринта се дебнахме цял час по голо дупе и контейнерче, е не стана. Незнам как ще успея. Нито един от методите не ми се вижда удачен защото тя не е сядала досега на гърне, а пък е студено да стои повече голичка..

# 41
  • Мнения: 1 424
И аз съм в чуденка как точно да взема урина от малкия Rolling Eyes С колектор не става, малък е за гърне....освен да чакам като сваля памперса да се изпишка(често го прави) и да държа в ръка бурканче Crazy...друго не се сещам Tired
Понеже докторката ни много не поясни да попитам, след като успея да взема урината, веднага ли трябва да я занеса за изследване или примерно, ако успея вечерта, мога ли да я занеса на сутринта newsm78

# 42
  • Варна
  • Мнения: 3 953
И аз съм в чуденка как точно да взема урина от малкия Rolling Eyes С колектор не става, малък е за гърне....освен да чакам като сваля памперса да се изпишка(често го прави) и да държа в ръка бурканче Crazy...друго не се сещам Tired
Понеже докторката ни много не поясни да попитам, след като успея да взема урината, веднага ли трябва да я занеса за изследване или примерно, ако успея вечерта, мога ли да я занеса на сутринта newsm78
О, хич не се коси с момченцата е супер лесно, пишката в контейнера и си готова.
Урината до 1-2 часа трябва да се занесе за изследване.

# 43
  • Мнения: 1 710
При нас колекторчетата влязоха в употреба, чак когато дъщеря ми започна да ходи, защото така в легнало положение всичко изтичаше. Преди това успявах да събера някакво минимално количество с памук, който слагах много рано сутрин, още преди да се е събудила, да речем в 5 часа. Всъщност, тя винаги се будеше докато я събличах, но действах бързо, после проверявах често и така успявах да издебна момента, в който памучето е доста напоено.

# 44
  • Мнения: 439
Отиди в аптеката и  купи "колектор за урина за бебета"-има за момчета и момичета Wink точно за целта са
и аз така, след като половин час чаках пишката да се изпиша

Общи условия

Активация на акаунт