Двурога матка и по-дълги маточни тръби?

  • 1 010
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 179
Здравейте,момичета имам един въпрос.Оперираха една моя приятелка от киста на яйчника и са и казала че е с двурога матка и че тръбите и  били по-дълги от обикновеното и евентуално са я наплашили че няма да може да забременее.За двурога матка съм чувала и знам че има много жени родили живи и здрави бебета с тази диагноза(макар да има опасност от преждевременно раждане)но за по дълги тръби от обикновеното не бях чувала до сега и защо да са проблем при зачеване след като са отпушени,има ли значение дължината в случая,какво мислите?Ако има някой с подобен проблем нека сподели мнение.

# 1
  • Мнения: 281
Тук имаше едно момиче с двурога матка и направи операция.

По-дългите тръби са и по-дълъг път за спермитата, оттам се предполага, че повече от тях  няма да стигнат целта.

# 2
  • Мнения: 97
Здравейте,момичета имам един въпрос.Оперираха една моя приятелка от киста на яйчника и са и казала че е с двурога матка и че тръбите и  били по-дълги от обикновеното и евентуално са я наплашили че няма да може да забременее.За двурога матка съм чувала и знам че има много жени родили живи и здрави бебета с тази диагноза(макар да има опасност от преждевременно раждане)но за по дълги тръби от обикновеното не бях чувала до сега и защо да са проблем при зачеване след като са отпушени,има ли значение дължината в случая,какво мислите?Ако има някой с подобен проблем нека сподели мнение.
здравей,
аз също съм с двурога матка,след 1 год.опити резултата е налице нашата дъщеричка е вече на 8 мес. така че успокой и дай кураж на приятелката ти да не го мисли толко и ще стане....и  нещо друго незнам дали това ми е помогнало , но пихме с мъжа ми около 3 мес едни билки за забременяване правят ги в една аптека ако те интересува ще намеря адреса

# 3
  • Мнения: 179
благодаря за одговорите,тя не е омъжена и няма приятел за сега,но са  и казали че трябва до 2 години да се опита да забременее.Според мен,няма да има такъв голям проблем и няма смисъл да се притеснява аз чаках моето слънчице цели 4 години но важното е че успях,сега чакам след 2 месеца да гушна бебчето си.

# 4
  • Мнения: 588
Здравейте,момичета имам един въпрос.Оперираха една моя приятелка от киста на яйчника и са и казала че е с двурога матка и че тръбите и  били по-дълги от обикновеното и евентуално са я наплашили че няма да може да забременее.За двурога матка съм чувала и знам че има много жени родили живи и здрави бебета с тази диагноза(макар да има опасност от преждевременно раждане)но за по дълги тръби от обикновеното не бях чувала до сега и защо да са проблем при зачеване след като са отпушени,има ли значение дължината в случая,какво мислите?Ако има някой с
подобен проблем нека сподели мнение.
здравей,
аз също съм с двурога матка,след 1 год.опити резултата е налице нашата дъщеричка е вече на 8 мес. така че успокой и дай кураж на приятелката ти да не го мисли толко и ще стане....и  нещо друго незнам дали това ми е помогнало , но пихме с мъжа ми около 3 мес едни билки за забременяване правят ги в една аптека ако те интересува ще намеря адреса

Теб оперираха ли те или забременя така?
За мен също се съмняват за такава матка, но все още не е потвърдено, тъй като не мога да стигна още до Цв.снимка ooooh!

# 5
  • Мнения: 4 589
За двурога матка знам, че е трудно износването на бебето. В зависимост къде се е захванал плода, ако е в единия рог, може да няма достатъчно място за бебето и то да се роди преждевременно.

При мен се доказа седловидна матка и док искаше да правим хистеро, но аз не искам и отказах.

Нека се консултира и с друг лекар.

Общи условия

Активация на акаунт