Преса за сладки - откъде да си купя?

  • 9 415
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 253
"Стройна" фиданка - супер си   bouquet и за рецептата и за инфото Simple Smile
Понеже мен ме понапънаха някакви конктракцийки и трябва да го раздавам по-кротко, бихте ли ми казали къде се намира най-близкия до басейна Спартак магазин на ТСМ?

# 16
днес бяхме на разходка из центъра и в един магазин БИГ ШОП, в който има неща на ТСМ видях същатаджаджа, на която anomalia  е пуснала снимка по-горе... Беше на промоция - 2 на цената на една, мисля към 2о и няколко лева неше, 28 май, не съм сигурна... Магазинът се намира на ... а сега де... значи точно на гърба на Кристал има една пицерия и после една улица, която води към Шишман, еми съвсем в началото на тази улица отдясно... дали пък не се казва Аксаков, не знам супер съм зле с имената на улиците... smile3555 smihesorry

# 17
  • Мнения: 367
ЕХХО http://www.bigshop-bg.com/
Това са магазини БИГ ШОП. Тук продават стоки на ТСМ. Влез на промоции. Има такава  преса за 26лв.- 2 броя.

# 18
  • Мнения: 1 253
Ей, с тази моя предродилна несериозност чак вчера се сдобих за преса за сладки Simple Smile
Купих я от един TCM близо до Женския пазар (м/у пазара и новия Люлинския булевард).
Там имаше електрическа за 19 лв и механична за 12 лв. Аз си купих ръчната, защото не исках да се омотавам в кабели и да завися от контакти като правя сладките.
Все още не съм я пробвала, че преди 2 дена направих една камара с медени курабийки и имаме за гризкане, но дано да излезе узпешна покупка Simple Smile
Благодара на всички за информацията  Heart Eyes

# 19
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
А аз се провалих за пореден път  smile3515 Как ги правите тия сладки, бе хора  smile3514

# 20
  • Мнения: 1 253
anomalia, предполагам, че си използвала рецептата на "стройна" фиданка. И казваш, че не става  newsm78 Аз все още не съм я пробвала тази рецепта, защото имам все още една купа медени сладки в къщи и искам да ги излапаме.
Може да ти дам рецепта за тях стават супер, но аз ги режа с нормална формичка Simple Smile
Обещавам като пробвам пресата да споделя дали при мен се е получило нещо  Grinning

# 21
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Ами да. поредната рецепта, която не ми се получава. Между другото ми глътна повечко брашно. Айде чакам да кажеш какво си направила  Peace

# 22
  • Мнения: 4 244
Ами да. поредната рецепта, която не ми се получава. Между другото ми глътна повечко брашно. Айде чакам да кажеш какво си направила  Peace
Я кажи какво точно не ти се получи?  newsm78
Не е било необходимо да слагаш повече брашно нали се правят с пресата

# 23
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Ами с посоченото количество брашно стана една гъста каша. И аз добавих за меееко тесто. Обаче като почнах с пресата и бисквитката не искаше да се откъсне  Embarassed А при един по-преден злополучен опит с по-кашаво тесто се правеха перфектно, но при печенето се разляха, затова сложих още брашно. Сбърках ли? Какво тесто трябва да се получи в крайна сметка?

# 24
  • Мнения: 1 253
Днес най-накрая успях да пробвам рецептата за сладки с пресата, обаче и при мен не се получи. Тестото си стана идеално според мен меко и страхотно на вкус, сладките излизат през отворчетата, но по никакъв начин не мога да ги махна от пресата и да останат в тавата  newsm78
Дали има някаква по специална технология за това?Както и да е не съм изхвърляла нищо, защото тестото беше адски вкусно, птосто разточих тестото и го изрязах с нормални формички. Получиха се много вкусни маслени сладки Simple Smile

anomalia, брашното е колкото го е дала "стройна" фиданка. Много странно ми прозвуча репликатата ти "получи се една лепкава каша"  newsm78 Ти маслото разтопи ли го? Аз само ог оставих да омекне, омесих всичко и стана супер.

# 25
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Маслото ми беше на стайна Т, разбих го със захарта на пухкав крем. Мисля си, че може би изобщо не трябва да се получава "тесто", а каша. За да се къса от пресата, иначе и аз действам като теб с формички, ама искам пък да докарам ония красиви бисквитки  Crossing Arms

# 26
  • Мнения: 1 253
Хахаха, Аномалийке упорити сме ние с теб Simple Smile Аз също ще продължавам с опитите и ако успея да докарам нещо ще пиша.
Аз не ги разбих на пухкав крем, просто омесих заедно всичко. Явно ще трябва да пробвам по твоя начин.
На моята преса пише ТСМ. Твоята каква е?

# 27
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Моята е наследство от свеки. Май е руска  newsm78 И аз ако успея ще пиша за чалъма, пък някой ако знае, нека да ни поулесни моля   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт