Преса за сладки - откъде да си купя?

  • 9 406
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 253
Много ми се иска да си купя преса за сладки, но не знам изобщо продава ли се такова нещо в София и къде?

# 1
  • Мнения: 240
и аз искам.като бях малка майка ми имаше такава и сладките ставаха страхотни.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 506
Знаеш ли, подобна на едновремешните сладки съм виждала в магазин на ТСМ. Това в Стара Загора. Но няма начин да няма и по софийските.

# 3
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
В магазините за домашни потреби продават от тези алуминиевите за орехчета (черупки) и плътни, виждала съм и гъбки. Ако за такива иде реч, провери из домашните потреби. Кръгли, с дълги дръжки, слагат се върху котлона.

# 4
  • Мнения: 1 253
.....слагат се върху котлона.

 newsm78 това с котолона ме озадачи  newsm78
Все пак ще погледна в ТСМ и домашните потреби.
Ако междувременно някой види такова чудо на чудесата в конкретен магазин, моля да пише за да не обръщам цяла София Simple Smile

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 506
Тези за котлона приличат на много плитък тиган с капак. Дръжките са дълги. Сипва се сместа и се слага на котлона да се пече. Получават се кухи формички, които после се пълнят с някакъв крем.
Аз имах впредвид другите преси, които са като шприц.

# 6
  • Шумен
  • Мнения: 1 348

Ако е такава джаджа - това съм го виждала и аз в ТСМ или китайски някакви по дом. потреби пак. Ама незнам колко са надеждни. Аз имам едно такова оръдие на труда, завещано от свеки и така и не успях да му докарам тестото - ту не щат да се отделят бисквитките от пресата, ту пък стават, ама при печене се разливат и стават кати изсипани с лъжица и язък ми за тормоза  smile3514 Та ако имате изпробвана рецепта - давайте насам   bouquet

# 7
  • Мнения: 901
TCM има електрически и механични преси за сладки... Fackelmann имат механични преси.. Dr. Oetker  има също механични ...
ТСМ има навсякъде ..

Fackelmann има в Билла и Метро голямо разнообразие
Dr. Oetker най - добре  е представен в Метро .. Иначе има и в магазини на " Цветков и син" но там и цените са по-високи ..

# 8
  • София
  • Мнения: 3 328
Навремето имах такъв шприц, български...но това беше преди повече от 10 години. Ползвах го, докато се счупи нещо по пластмасата /корпусът му беше от пластмаса/ и повече не ставаше за работа. После си купих шприц от магазин на някакъв "шоп" - реклами по вестниците, каталожна търговия, пък имат и магазини, сещате се. Не стават с него ни сладки, ни шприцване на сметана. Затова много се чудя дали да не си закупя шприц от ТСМ-ските - каквото съм купила досега с тази марка, не ми е изневерило, да чукна на дърво. А обичам да къдря дребни нещица в кухнята Laughing ТСМ-ските джаджи определено изглеждат добре, ако някоя форумка има лични впечатления от контакта си с тях, нека каже.

# 9
  • Мнения: 1 253
Търся точно такова нещо каквото anomalia е показала Simple Smile
marabu, много полезна информация си ми дала и смятам да я проуча тези дни. Много благодаря!   bouquet
Ако намеря нещо ще пиша, а пък ако някой друг купи преди мен да свирка откъде, че мен вече ме е налегнал як мързел Simple Smile

# 10
  • Мнения: 4 244
Еххо, точно такова каквото Аномалия е показала пуснаха нова продукция на ТСМ и трябва да го заредят скоро ако вече не е дошло
Аз вече го изпробвах и останах доволна
Не трябва да натискаш много, лесно се мие и стават хубави формички
Надявам се да намериш

# 11
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
А може ли и рецептата  Praynig

# 12
  • Мнения: 4 244
Маслени сладки

Продукти
500 гр масло
360 гр захар
1 шишенце ванилена есенция (2 п. ванилия)
3 яйца
250 грама млени лешници (или други ядки по избор)
750 гр брашно (около - може и малко повече)
100 гр шоколадов кувертюр

Приготовление
МАслото, захарта, яйцата и ванилията се  разбиват на пухкав крем
Добавят се ядките и брашното.
Веднага се пълни пресата и почват да се правят сладките върху намаслена тава (може и на хартия за печене)
Пекат се до златисто на 175 градуса около 15-20 мин (газова фурна на 3)
През това време се стопява кувертюра на водна баня и след изпичането на сладките се топят наполовина в нея и се оставят на скара да изсъхнат.
Съхраняват се в затворена кутия. В началото са много твърди, но след 2-3 дена омекват и стават приятно хрупкави


Да ви е сладко!

# 13
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Гооолямо мерси  newsm51
Още този уикенд запрятам ръкави И ако пак не ги докарам просто ще изхвърля пресата

# 14
  • София
  • Мнения: 708
аз си взех от ТСМ-ките шприцове..имаше разпродажба на този на ул. "Петър Берон" и я взех от сорта на 6-7лв.
пробвах немската рецепта дето я пише там и стана само за едно щрак-щрак..докато му хвана цаката, то сместта свърши..иначе ми се видя голяма играчка..дъщеря ми много хареса бисквитките..аз сложих в една малка част и какао, че да ги украсявам с кафява част..а бе пиниз си е..

Общи условия

Активация на акаунт