"Бивши" детски заведения - София.

  • 5 862
  • 43
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 17 591

Бих се радвала да съберем всички "бивши" детски заведения на територията на СГО - където всяка година близо половината нуждаещи се деца остават "зад борда", а е пълно със сгради, строени от нашите родители за детски заведения - за да има поне внуците им къде да ходят - но Държавата ги използва за... какво ли не друго.

И така, започваме с
1.Социални Грижи в Младост. Помещават се в една от най- хубавите градини.

2. Частна детска градина - дойче Шуле или нещо подобно - в същия комплекс

3. ЕСПА

4. 2рата сграда в комплекса, където преди се помещаваха въпросните социални грижи - сега там има... център за рехабилитация на инвалиди, или нещо подобно.

Моля ви, продължете безкрайния списък... така, тук е резонно да се включат и пустеещи сгради, в които преди години са играли деца, оставени на разрухата и произвола на съдбата, докато за дечицата няма място.

Последна редакция: чт, 28 яну 2010, 17:46 от katiABV

# 1
  • Мнения: 342
Zапис да следя темата.Само не знам това инфо как да го намирам.Иначе и на мен стари хора от квартала са ми казвали,че преди е имало много ДЗ,но малко деца и някои са превърнати в ресторанти,други в клубове и т.н.Дано и аз се включа с инфо  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 17 591

Няма как. Когато видиш градина, познаваш, че е била такава. Когато там се помещава Общината виждаш, че не пеят дечица... така.



Моля конкретните препратки да се пишат с такъв цвят и шрифт - или друг, но контрастен цвят и голям шрифт, че да се виждат и да не се губят?
Моля?

# 3
  • Мнения: 2 171
 "филиалът на МСГ в Младост" - извинявай за профанския въпрос, но какво изначава абревиатурата МСГ?

Харесва ми идеята на темата, дано се включат повече хора с информация Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 17 591

Аз се извинявам, че така съм го съкратила. На това отгоре не е и вярно съкращението.
Става дума за "Социални Грижи", което е подразделение на министерство на труда и социалната политика.
Ще се върна да поправя.

# 5
  • Мнения: 31
ЦДГ 166 - район Лозенец, филиал в двора на детската градина. Има подписка на родители и общественост, да се върне на детската градина, но няма шанс да се върне. #Cussing out

# 6
  • Мнения: 342
Не знам дали може и така,но http://detskagradina.net/pusteesta-detska-gradina/

# 7
  • Мнения: 342
 Бивша детска градина в „Младост 1”, който предстои да се ремонтира и пригоди за пенсионери. Домът за стари хора ще бъде построен на мястото на сграда, пригодена и използвана преди време за забавачка. В момента тя функционира като детска кухня, но преди няколко месеца там се е помещавала администрацията на Национална агенция по приходите и кварталната данъчна служба.
Продължение тук  #2gunfire ,много интересна статия http://www.paideiafoundation.org/?read=7999

Друга постройка в квартала пък, използвана за забавачка и вече бивша собственост на общината, стои запустяла близо 10 години.Теренът се намира зад бл. 50 в „Младост 1”,

В „Младост 1А” пък от години има отреден от Столична община терен от няколко декара за детско заведение. В момента обаче той пустее, а в единия му край е направен платен паркинг за живеещите наблизо.

Така например в кв. „Люлин” в сграда на детска градина в трети микрорайон са настанени данъчна и социална служба, а в ОДЗ 47 има частна детска градина.

В столичния кв. „Дианабад” сградата на общинска детска градина № 30 е разполовена от частно училище. В нея освен това се помещава и районната администрация.

7-о ОДЗ в кв. „Триадица”. Там в една постройка се помещават ясли, детска градина и център за възстановяване на възрастни хора.

В 78-о ОДЗ в кв. „Дървеница” пък на първия етаж на сградата се намира частно училище

Всичко съм взела от статията/линка по-горе/ има и още в самата статия  Peace

# 8
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 497
Опа, баш ми е драга тая тема! Надявам се тук да не пишете така скорострелно като във страстната  Simple Smile и да имам възможност да я следя в цялост.

# 9
  • Мнения: 115
Бивша детска градина в кв.Витоша(до колкото знам е била санаториална) - на ул. Екатерина Ненчева. В момента там се намират ЧДГ Слънчево Зайче и ЧОУ Българско школо.

# 10
  • Мнения: 23
9-та Столична общинска служба за социално подпомагане Люлин жк."Люлин" -  ул."309", бивше 23-то ОДЗ

# 11
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 497
По отношение на бившето 25 ОДЗ от СНБМ сме предприели следното:

На 26.11.2009 г. депозирахме това писмо http://snbm.org/userfiles/ESPA.doc
На същата дата депозирахме и заявление за достъп до обществена иф по ЗДОИ.
На 10.12.2009 г. изтече срокът за произнасяне по чл.28 ЗДОИ.
На 18.12.2009 г. отново писмено напомнихме за липсата на отговор.
На 11.01.2010 г. , в нормативноустановения срок, чрез СО депозирахме жалба до Административен съд - София град, срещу мълчаливия отказ на кмета по заявлението ни за достъп до ОИ.

На всяка работна група напомняме за проблема и липсата на отговор.

# 12
  • Мнения: 16
ЧАСТНО УЧИЛИЩЕ "ВЕДА"  е заело поливината 48 ОДЗ "Братя Грим" в ж.к. "Фондови жилища" ул."Марин Дочев Христов"5, както и част от 100 училище, където учеха децате от 1 до 4 клас.

Последна редакция: пт, 29 яну 2010, 14:19 от mishi17

# 13
  • София
  • Мнения: 17 591

48 ОДЗ Братя Грим - ул. "Марин Д. Христов" № 5 ?
Моля те, редактирай и смени размера на шрифта и цвета - да стане по- голямо и червено, за да се откроява от коментари като този, моля те?

# 14
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
В кв."Изгрев" на ъгъла на улиците "Атанас Далчев" и "Димитър Гичев", сега там е СО-ройон Изгрев, преди години беше ДГ, но незнам кой номер.

Общи условия

Активация на акаунт