Изтече ми слузестата запушалка

  • 5 341
  • 53
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 181
Момичета, споделете как беше при вас - колко време след изтичане на слузестата запушалка започна раждането?
На мен ми изтече към 10 часа снощи. Дали да задържа татито да не ходи утре на работа, ако ще стане до един ден случката?  
То не че не съм раждала, ама съм забравила - беше отдавна. А и тогава ме приеха в болницата  3 дена предварително заради тесния таз, та не се притеснявах дали ще стигна навреме.

# 1
  • Мнения: 5 500
Сигурна съм, че ще се включат веднага мами с по достоверна информация, но съм чувала, че раждането е до три дни след падане на тапата. По-добре не пускай тати на работа Wink , че може скоро да се радвате на бебче.
Моята ми я разбутаха, пада четири дни и пак не родих сама, а със системи, но при теб явно по друг начин стои въпроса.
Успех и леко раждане, непременно да се похвалиш Laughing Стискам палци Wink  Sign Exclamation

# 2
  • София
  • Мнения: 2 181
Афродита, благодаря за бързия отговор и хубавите думи!
Тъкмо си спретнах и последните подробности от багажа за болницата и поподредих това - онова в къщи. Сега остава да чакам...

# 3
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Sunny bunny
Афродита, благодаря за бързия отговор и хубавите думи!
Тъкмо си спретнах и последните подробности от багажа за болницата и поподредих това - онова в къщи. Сега остава да чакам...


За нищо, УСПЕХ Grinning  Sign Exclamation

# 4
  • Мнения: 7 106
Може вече да е станала работата, Wink ,ама да ти кажа че мойта падна в 10:00 сутринта и в 18:48 родих.Стискам палци всичко да е наред,леко раждане и след някой и друг ден да се похвалиш!!!!!!!!!! Grinning  Grinning  Grinning

# 5
  • Мнения: 7 716
Съни бъни, каво става? Успех.

# 6
  • Мнения: 76
Нашият бебешон се появи на бял свят 8 часа по-късно, ама знае ли човек?! При всички случаи - време е за хубави новини.
Лесно и бързо раждане и ще чакаме вести!

# 7
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
В най- скоро време ще родиш, мила!
Успех ти желая!
И да се похвалиш!!!!
Стискам палци.

# 8
  • Мнения: 3 569
Падна ми слузестата запушалка, изтекоха ми водите ли означава ? Simple Smile За пръв път чувам за тази запушалка...

# 9
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Цитат на: Future pere
Падна ми слузестата запушалка, изтекоха ми водите ли означава ? Simple Smile За пръв път чувам за тази запушалка...

Не е едно и също. Изтекоха ми водите се казва, когато се спука околоплодния мехур.
Слизестата запушалка е нещо като сгъстен секрет на шийката на матката като има за цел да предпазва от навлизане в маточната кухина на микроогранизми.
Надявам се, че си разбрал.

# 10
  • Мнения: 3 569
Благодаря, сега вече разбрах  Laughing

# 11
  • Не от София.
  • Мнения: 2 308
Ами моята падна в 24:00,а раждането-в 09:40 на другия ден...Както и другите са ти писали-време е,чакай.. Grinning

# 12
  • Мнения: 717
Като чета - дошло е време. Успех !!!

# 13
  • Мнения: 3 569
Според мен тя вече е в болницата Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 14
  • sofia
  • Мнения: 769
E Sunny_Bunny, вече си на крачка от старта.
 Grinning При мен запушалката изтичаше постепенно от началото на 9 месец, но и при 2-те деца 2 дни преди да родя изтече последната (най-голямата) част. При теб щом е паднала цялата, раждането ще започне до 36 часа (а вече както виждам и доста по малко).
Успех  Hands Thumbsup  и всичко да е по леко и бързо!! Grinning

# 15
  • София
  • Мнения: 2 181
Цитат на: Future pere
Според мен тя вече е в болницата Simple Smile Simple Smile Simple Smile


Аааа, още не съм. Но очаквам включване...

Благодаря на всички за отзивчивостта и подкрепата!
Желая ви лек и усмихнат ден!

# 16
  • София
  • Мнения: 2 181
Цитат на: aja
При теб щом е паднала цялата, раждането ще започне до 36 часа .


Aja, а как да разбера дали е паднала цялата?

# 17
  • Мнения: 713
Sunny bunny, няма ли на кой да се обадиш? Тук като започне падането на запушалката, се обаждаш на акушерката и тя идва или ти дава съвет какво да правиш по-нататък по тел. Не се ли прави нещо такова в Бг за да не се шашкат мамите и да знаят какво следва?
От сърце ти пожелавам леко раждане и здраво сладко бебче.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 181
Цитат на: anan
Тук като започне падането на запушалката, се обаждаш на акушерката и тя идва или ти дава съвет какво да правиш по-нататък по тел. Не се ли прави нещо такова в Бг за да не се шашкат мамите и да знаят какво следва?


Anan, тук да умираш - бърза помощ я дошла, я не. Сам трябва да отидеш при лекаря.
А по телефона - дават съвети. Казаха да чакам контракциите да станат болезнени и да са на определен интервал от време.
Ако има контракция без болка и обратното - нищо да не правя.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 23 663
Пожелавам ти едно прекрасно бебче! Тя работата е тръгнала, дано да свърши по-скоро.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 228
То мойто е бая късно, ама да си кажа:
мойта падна в четвъртък(9.05.2002), а водите ми изтекоха вечерта на 12.05.2002, родих същата нощ (3:58 часа, 13.05.2002)

# 21
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Слънчево зайче, не се притеснявай. Отпусни се, почини си максимално и просто чакай, но без паника.
При мен запушалката падна на обяд в четвъртък, през нощта срещу петък ми изтекоха водите и тогава разбира се потеглих за болницата и там ме включиха на системи. Родих вечерта в петък (само, че се наложи секцио).
По-важен признак са, разбира се, контракциите или изтичането на водите.
А така може и до 2 дена нищо да не стане.
Но така или иначе раждането наближава, затова моят съвет е да си поспиш и да се отпуснеш.
Леко раждане още веднъж!!!

# 22
  • София
  • Мнения: 15 458
Добре де Рали,на дъщерята от два месеца и казват,че и пада запушалката,а още си е у дома.От два дни и се смъкна корема много видимо,но нищо друго.Термина и е за 16,08 и е с 2,5 см разкритие от 7-ми месец.Възможно ли е жената да не забележи падането на запушалката.Аз лично три съм родила и не ми е падала никаква запушалка!!!! Shocked

# 23
  • Мнения: 713
Sunny bunny, на мен ми казаха същото в същия случай - като станат болезнени и на 10 мин тогава да отида в болницата. И тук си  отиваш в болницата сам Simple Smile . Виж, по-добре се разходи някъде наблизичко за да се разсееш ако времето не е много топло или пий кафе с приятелка. Аз така обикалях цял ден тук из градинките, когато падаше запушалката защото мъж ми се пощурясваше да ме гледа в къщи като обикалях насам натам.

# 24
  • София
  • Мнения: 15 458
А на тебе Сънни Бънни пожелавам леко раждане Grinning  Grinning  Grinning И много здраво и красиво бебче! Laughing  Laughing  Laughing

# 25
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Цитат на: Тайна
Възможно ли е жената да не забележи падането на запушалката.Аз лично три съм родила и не ми е падала никаква запушалка!!!! Shocked

Може, разбира се, ако е паднала по време на раждането (това е най-често срещания вариант)

# 26
  • София
  • Мнения: 1 228
Цитат на: Тайна
Добре де Рали,на дъщерята от два месеца и казват,че и пада запушалката,а още си е у дома.От два дни и се смъкна корема много видимо,но нищо друго.Термина и е за 16,08 и е с 2,5 см разкритие от 7-ми месец.Възможно ли е жената да не забележи падането на запушалката.Аз лично три съм родила и не ми е падала никаква запушалка!!!! Shocked


Ами доколкото знам възможно е запушалката да падне неопсредствено преди раждането, т.е. да тия махнат като раждаш. Или да пада на малки частички. Не знам, не съм специалист. Ама имам доста познати, които не знаят кога и как им е паднала - така че - възможно е Simple Smile

При мен падна наведнъж (или поне по - голямата част от нея), беше доста голямо количство жълтеникава слуз. Отидох веднага на доктор и тя каза вече да чакам всеки момент. Бях 5 дни преди термина. Моментът дойде след 3.

# 27
  • Мнения: 3 569
Съни Бъни момче или момиче чакате ? Simple Smile Сподели на кои имена сте се спрели ?  Laughing  Laughing  Laughing

# 28
  • София
  • Мнения: 366
Наслаждавай се колкото можеш повече на последната почивка.

Късмет и леко раждане! Чакаме да чуем новини!!!

# 29
  • Мнения: 2 479
А как разбирате,че това,което изтича е точно въпросната запушалка?

# 30
  • Мнения: 3 569
Цитат на: mameto04
А как да разбирате,че това,което изтича е точно въпросната запушалка?

По това, че е слузеста Simple Smile

# 31
  • София
  • Мнения: 1 228
Цитат на: mameto04
А как разбирате,че това,което изтича е точно въпросната запушалка?


Ами ..... отидох до тоалетната, и видях на бельото си една гадост като голям (извинявам се за израза  Embarassed ) сопол.
Веднага изтичах до лекарката си и тя каза, че е това.
Но, както и по - горе са споменали - така наведнъж и 3 дни по - рано от раждането рядко се случва  Neutral Face

# 32
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Цитат на: rally
Цитат на: mameto04
А как разбирате,че това,което изтича е точно въпросната запушалка?


Ами ..... отидох до тоалетната, и видях на бельото си една гадост като голям (извинявам се за израза  Embarassed ) сопол.
Веднага изтичах до лекарката си и тя каза, че е това.
Но, както и по - горе са споменали - така наведнъж и 3 дни по - рано от раждането рядко се случва  Neutral Face

Точно така, понякога може и да е оцветен сопол (червеникав).

# 33
  • София
  • Мнения: 10 309
Има ли новини за Съни Бъни? Дали не е родила вече  Wink

# 34
  • sofia
  • Мнения: 562
Цитат на: nad_tab
Има ли новини за Съни Бъни? Дали не е родила вече  Wink

и аз това се питам! Rolling Eyes

# 35
  • Мнения: 7 716
Съни, мисля за теб. Стискам палци. С цялото си сърце ти желая спокойствие и успех.

# 36
  • Мнения: 694
Може би късно се включвам, но искренно се надявам да мине всичко по-бързо и по-лесно. Успех и всички мислим за теб.

# 37
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Future pere
Цитат на: mameto04
А как да разбирате,че това,което изтича е точно въпросната запушалка?

По това, че е слузеста Simple Smile


Ей Future pere, ти си много навътре в нещата Wink Няма начин щом си участник в нашия форум Laughing  Sign Exclamation

# 38
  • sofia
  • Мнения: 769
Цитат на: Sunny bunny
Цитат на: aja
При теб щом е паднала цялата, раждането ще започне до 36 часа .


Aja, а как да разбера дали е паднала цялата?


Последната част беше доста по гъста и матова, докато преди това на няколко пъти изтичаше прозрачна и по-течна слуз.

# 39
  • Мнения: 558
Извинявам се за може би тъпия въпрос но все пак как разли4авате въпросната слузеста запушалка от примерно едно евентуално по-силно те4ение???
Мерси много

# 40
  • София
  • Мнения: 2 181
Момичета, благодаря ви за подкрепата! Както сигурно вече се досещате - време беше след изпадане на слузестата запушалка да родя. Това стана на 29.07. в 22 часа и 6 мин.
Станах мама за втори път! Имам дъщеричка - Иванела - толкова желана и дълго очаквана.  
Много съм щастлива! А в момента -  и изморена...
Друг път ще ви разкажа по-подробно за раждането и впечатленията ми от болницата - в друга тема.
Чао - отивам да спя до моето малко съкровище.

# 41
  • Мнения: 1 533
Честита ти бебка, Съни Бъни! Успокоихме се най-после Simple Smile

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 694
Честито Съни Бъни и от мен.
Много здраве и късмет на семейството ти и на малката принцеса.

# 43
ЧЕСТИТА ДЪщЕРИЧКА!Да ти е жива и здрава и много да слуша и да ви радва!Кажи и за мерките на бебка! Laughing

# 44
  • Мнения: 7 821
ЧЕСТИТО!!!Да ти е жива и здрава малката буболечка, да папка, спинка, бързо да расте и много да се смее!

# 45
  • Мнения: 7 716
Радвам се, че всичко е наред. Честито!!!

# 46
  • Мнения: 299
Честито мамче! Много да те радва малкото съкровище!
  ylinfant   bigdance2

# 47
  • Мнения: 3 042
Честита ти малка сладуранка!

# 48
  • Мнения: 717
Честито! Много радости на вас с малката принцеса! Grinning

# 49
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
bigdance2
Честито!!!!
Да расте жива и здрава, за радост на мама! Grinning

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 23 663
Честито бебче, нека бъде здраво и щастливо, и да те радва винаги!

# 51
  • Мнения: 713
Честито ти още едно слънчице Grinning  Flowers Sunflower .

# 52
  • София
  • Мнения: 2 181
Благодаря, благодаря!

Колко е хубаво, че ви има! И сте толкова мили и отзивчиви!
 
Събрах цяла кошница с поздравления! Но винаги в нея има място за още! Приемам ги с такава радост и гордост! Просто ще се пръсна от щастие!

Сега - чао! Имах трудна нощ... Отивам да поспя до сладката Иви.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 311


ЧЕСТИТО!!!

Да ви е жива и здрава малката принцеса!!! Laughing  Много ,много да ви слуша и още повече да ви радва!!!

Общи условия

Активация на акаунт