Електрическа помпа за кърма....?

  • 9 609
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте,

От седем дни съм майка на прекрасна дъщеричка. Все още я кърмя трудничко, като и се налага след това да ползвам помпа за кърма.... Притежавам механична помпа Авент, но понеже имам повече "излишна" кърма процеса е дълъг и уморителен, тъй като е придружен с непрестанно "помпане" от моя страна. Забелязах че има и електрически помпи за кърма, но не съм запозната с техните характеристики.

Много Ви моля да ми споделите мнения за електрическите помпи - по-удобни ли са, коя марка евентуално да търся (спряла съм се пак на Авент, за да са съвместими шишенцата) и въобще ако си закупя такава помпа ще има ли съществена полза от това?

Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 9 481
Честита щерка!  bouquet
Аз с първото ни дете ползвах Авент механична.
Сега съм с Авент-електронна-горещо я препоръчвам Peace
Хубавото е, ч е можеш успоредно с цеденето, на което ти задаваш темпото, да си правиш и масаж (има в к-та и механичната част).
Аз я купих от и-бей-с доставката ми излезе към 180лв Wink По нашите магазини е 245лв...
Иначе Медела е "мерцедеса" на помпите, но нямам лични наблюдения-не съм ползвала такава (а и са по-скъпи)..

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 472

Иначе Медела е "мерцедеса" на помпите, но нямам лични наблюдения-не съм ползвала такава (а и са по-скъпи)..[/color]

Еднофазната електрическа помпа на Medela е 144.00 лв.  Wink

# 3
  • София
  • Мнения: 1 391
Ето една японска на изключително достъпна цена Peace

# 4
Това, което ползвам аз е електрическата помпа на Avent. Нямам никакви забележи- лесно и удобно се използва и почиства. За съжаление си я купих едва след като преди това си бях взела ел. помпа Nuk, наистина цената и беше наполовина на Avent-a, но ми беше много трудно с нея и не я препоръчвам изобщо. По отношение на времетраенето - същото е както и механичната помпичка поне при мен.

# 5
  • Мнения: 0
Здравейте,

От седем дни съм майка на прекрасна дъщеричка. Все още я кърмя трудничко, като и се налага след това да ползвам помпа за кърма.... Притежавам механична помпа Авент, но понеже имам повече "излишна" кърма процеса е дълъг и уморителен, тъй като е придружен с непрестанно "помпане" от моя страна. Забелязах че има и електрически помпи за кърма, но не съм запозната с техните характеристики.

Много Ви моля да ми споделите мнения за електрическите помпи - по-удобни ли са, коя марка евентуално да търся (спряла съм се пак на Авент, за да са съвместими шишенцата) и въобще ако си закупя такава помпа ще има ли съществена полза от това?

Благодаря предварително!

# 6
  • Мнения: 13 512
Ето една японска на изключително достъпна цена Peace
отзивите за нея са много  добри. И е на цената на ръчната на Авент. На Pigeon-bg.com  може да се разгледа

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 454
И мен ме интересуват впечатления за електрическата помпа на Авент.Найстина ли времето е същото като при механичната? А не е ли по-болезнено?

# 8
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 834
записвам се да следя темата, защото ми предстои лутане из дебрите на помпите за кърмене  Crazy

# 9
  • Мнения: 344
Аз ползвам медела swing много съм доволна.

# 10
  • Мнения: 1 218
"Медела" са най-добрите наистина.
Ползвах електрическата Mini Electric  за 144 лв. - страхотна е !

# 11
  • Мнения: 1 572
Здравейте,

От седем дни съм майка на прекрасна дъщеричка. Все още я кърмя трудничко, като и се налага след това да ползвам помпа за кърма.... Притежавам механична помпа Авент, но понеже имам повече "излишна" кърма процеса е дълъг и уморителен, тъй като е придружен с непрестанно "помпане" от моя страна. Забелязах че има и електрически помпи за кърма, но не съм запозната с техните характеристики.

Много Ви моля да ми споделите мнения за електрическите помпи - по-удобни ли са, коя марка евентуално да търся (спряла съм се пак на Авент, за да са съвместими шишенцата) и въобще ако си закупя такава помпа ще има ли съществена полза от това?

Благодаря предварително!
Ако си от София мога да ти дам да пробваш моята Медела мини, не я ползвам детето ми е голямо. Не я продавам, но мога да ти я предостъпя за известно време /безплатно разбира се/.

# 12
  • Мнения: 9
 И аз бая ровя за помпа и мойто чудене е такова ако си купя на Медела (или друга фирма) дали ще е съвместима с други шишета или трябва да са на същата фирма. Харесала съм си тази:
http://www.amazon.co.uk/Tommee-Tippee-Closer-Nature-Electric/dp/ … 80004&sr=1-20

Могат да я докарат до бг и е само кило:) Шишетата им много ми харесват за това вероятно се спрях на нея имат много дрънкулки и чудесии тази фирма.

# 13
  • Мнения: 300
С риск мнението ми да ти се стори неудачно, ще те посъветвам да си спестиш този разход. Разрови се в кърмаческия форум (а и в библиотеката най-добре) и ще видиш, че в повечето случаи майките са използвали помпа много малко време - само докато се регулира кърмата, в противен случай има риск от хиперлактация. Не си мисли, че ще се изцеждаш през цялото време докато спрете да се кърмите. Аз използвах механичната на Авент, свърши ми чудесна работа. Използвах я може би около 3-4 седмици най-много, след това кърмата ми се регулира и гърдите спряха да се препълват. За протокола - бебчо беше изключително кърмен и кърменето ни продължи 1 г. и 8 месеца. И, разбира се, съвсем нормално е в началото да изцеждаш трудно, каналите не са разработени. Ще видиш след няколко седмици как ще можеш да изцеждаш по 100 мл за 2-3 минути Simple Smile
Почувставх се длъжна да предупредя, защото не са малко пари в тази финансова криза ... пък сега, можете да ме разпънете на кръста  Peace

# 14
  • Мнения: 1 572
Divka,
по принцип съвета ти е добър - затова и бих дала моята помпа за проба - да прецени доколко ще и върши работа.
Има обаче и случаи, в които помпата е повече от наложителна. При мен се наложи да вземам много силен антибиотик, несъвместим с кърменето. През това време детето беше на адаптирано мляко. Не исках да ми спре кърмата - цедях и хвърлях. Т.е. ако се наложи само да цедиш е голям кошмар с ръчна помпа  през 3 часа Sad
Само за справка ръчната Авент при мен "изкарваше" малко повече кърма от електрическата Медела мини, но аз до последно имах слаба лактация. Нощем пусках електрическата и дремех на стола...

Общи условия

Активация на акаунт