ФИМОЗА III или споделено за кожичката на пениса

  • 167 871
  • 751
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 699
И аз съм в голяма чуденка по въпроса.Нашият педиатър още в началото ни беше казал да не дърпаме прекалено, а само колкото позволява без да е болезнено и да измиваме.И уж така лека полека отсамосебеси щяло да стане.Да но вече сме на 11 месеца и си седи все на същото положение  Simple Smile Мен ме е страх да натискам а и синът ни вече започна да не дава да пипам там  Simple Smile Вчера бяхме на консултация и помолих да погледне и да каже мнение.Не го дръпна само погледна и  препоръча да започнем лека полека повечко да го издърпваме.Нямам идея вече кое е правилно кое не обърках се тотално ooooh!

# 196
  • Мнения: 3 114
Нашият доктор твърди, че е преценила дали може да се дръпне. То почти цялата главичка беше се показала. Той плака само първия ден и един път се събуди през нощта. Ако се почиства редовно след баня и хубаво се издърпва, няма как да има сраствания. Попринцип кожата трябва да се дръпне сама до 2-3 годинки с малко помощ от родителите, но понякога това не се случва и трябва намеса. За едно 2-3 годишно момченце пенисът вече е от особено значение и третирането му може да бъде травматично.  Така че Елсинор това е въпрос, който всеки родител трябва да реши сам. Имаше едно бебенце в кабинета на нашия доктор, на което майка му не е изтегляла леко кожичката, защото я е било страх и докторът каза, че е по-добре да не го пипа и да си отидат на хирург когато му дойде времето. Не мисля, че тези неща се правят безотговорно от педиатрите или уролозите.

# 197
  • Мнения: 15 379
Не мисля, че тези неща се правят безотговорно от педиатрите или уролозите.

Прочети тази тема цялата.
Прочети и предните.
Отчайващо много майки пишат как педиатрите или някой си уролог са си позволили да забелят насилствено. С класическите разкъсвания, кръв, кански рев от страна на детето. После компреси с риванол, стресирано дете, което 2 дни се стиска и не иска да пишка, защото го боли.
Прочети и обърни специално внимание на постовете на проф. Бранков. Тогава ще разбереш всъщност колко често се практикува насилствената аблация и то от лекари.

# 198
  • Мнения: 111
Ние веднъж ходихме да го цепнат беше голям кошмар, и не мисля втори път да отида сега дори не ми дава да го докосна, камо ли да го измия...много ме притеснява пак се е сраснало, но не мисля да го водя пак, няма и изглед да се отлепи скоро а той е на 1.11 м

# 199
  • Мнения: 3 114
Sourcherry, ще прочета. Жалко, че има такива случаи. При нас нямаше кръв, беше малко зачервено и по малко проплакваше само първия ден. Сега всичко изглежда наред. Ще го заведа при професора при първа възможност.

# 200
  • София
  • Мнения: 313
Ние веднъж ходихме да го цепнат беше голям кошмар, и не мисля втори път да отида сега дори не ми дава да го докосна, камо ли да го измия...много ме притеснява пак се е сраснало, но не мисля да го водя пак, няма и изглед да се отлепи скоро а той е на 1.11 м

Какво имаш предвид под "да го цепнат"?

# 201
  • Мнения: 111
Кожичката беше залепнала за главичката и го заголиха

# 202
  • София
  • Мнения: 313
Аз помислих, че е имал пръстен и него са цепили.

# 203
  • Мнения: 9
Не мисля, че тези неща се правят безотговорно от педиатрите или уролозите.

Прочети тази тема цялата.
Прочети и предните.
...


Здравейте! Чета темата от доста време и досега не съм се включвала. Имам син на 3 г. и 2 м. с все още не съвсем оголена главичка на пениса. Благодарение на тази и предишните теми, на споделения опит от други родители и съветите на д-р Оги, засега успявам да отстоявам позицията "пениса да не се дърпа насилствено". Все още не се притеснявам, ежедневно поддържам нужната хигиена на детето, оголвам докъдето позволява и измивам. Вярвам, че съм взела правилното решение и се надявам, че всичко ще приключи без усложнения и по напълно естествен път. Непрекъснато се сблъсквам с факта, че е доста трудно да се защитава и отстоява по-непопулярното решение. Всеки път когато почувствам несигурност за правилността на решението си влизам тук и чета статиите, и за опита, проблемите, и грешките на всички, които са ги споделили и отново имам сили. bouquet  Решенията за децата ни засега зависят от нас, а колкото сме по-осведомени, толкова по-правилни решения бихме могли да взимаме. Не можем да разчитаме единствено на решенията на лекарите, а после да ги обвиняваме за тях. Важно е и ние родителите да си свършим работата, както трябва!
Пожелавам на всички ви здрави дечица, здрав разум и повече увереност!    Hug

# 204
  • Мнения: 9 092
Записвам се и аз в тази тема, с въпрос - не знам дали имаме проблем, или не, затова ми се иска да споделя нещо, ще се радвам на споделен опит и мнения Hug
Детето ми, както се вижда, е на година и почти 11м. Пишката никога не е пипана от никого.
Тъй като все още сме с памперс, нощем го сменям по 2-3 пъти. тази сутрин забелязах нещо, което не знам дали е нормално или притеснително: когато сменям памперса, детето в просъница почва да си дърпа пишлето (винаги го прави, сякаш инстинктивно) - съответно следва нещо като ерекция. По принцип, оставям го така да си прави, докато спре сам, и му обувам памперса, т.е. не обръщам особено внимание на процедурата. Но тази сутрин, тъй като беше светло в стаята, забелязах, че при дърпането кожичката му се е забелила доста, видя се главичката цялата сякаш, но беше червена, чак леко се стреснах Rolling Eyes Не знам дали това е нормално, ако не е - не знам откога го има...Иначе в спокойно състояние пишката още си има "хоботче". детето не дава признаци да има смущения в уринирането, болка или каквото и да е друго притеснително нещо. Ако тази сутрин го бях сменила на тъмно, нямаше да забележа това, но сега като съм го видяла, и ми е притеснено...
Ще се радвам на всяко мнение Hug

# 205
  • Мнения: 15 379
Главата на пениса е абсолютно нормално да е червеникава, дори може и да лилавее.
На мъжът ти е същата, със сигурност Wink.

# 206
  • Мнения: 9 092
 Joy Joy Joy

Благодаря ти  bouquet

# 207
  • Мнения: 15 379
Стеф, за нищо Hug.
Радвай се, че пенисът на детето ти се е самозабелил. Че в тази тема голяма част от нас - мъжките майки, имаме проблем с фимоза, но за нещастие не физиологична Cry.

# 208
  • Мнения: 3 114
Ние за сега нямаме проблем. Като го къпя моя калпазанко, виждам, че е добре и няма секрет. Вече минаха почти 20 дни. Дано да няма сраствания.

# 209
  • Мнения: 9 092
Стеф, за нищо Hug.
Радвай се, че пенисът на детето ти се е самозабелил. Че в тази тема голяма част от нас - мъжките майки, имаме проблем с фимоза, но за нещастие не физиологична Cry.

Да, така е, за жалост, много ми е мъчно, и същевременно се ядосвам, когато дечица и майки стават жертва на лекарска некомпетентност (визирам некадърните педиатри, които забелват ей така, между другото) Cry #Cussing out
Аз за малко да стана жертва, тоест детето, но хванах в крачка лекарката Tired при все, че предварително и изрично заявих, че не искам да му се пипа пишката...

Успех на всички майчета и дечица, все по-малко такива проблеми да има, а ако има - да минават леко Praynig

Общи условия

Активация на акаунт