ФИМОЗА III или споделено за кожичката на пениса

  • 167 408
  • 749
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 420
Имам две момчета на 6г. и на 3 г. и двамата са родени с фимоза.С големия изчаках доста време без да го насилвам да заголвам,преди 6 месеца го заведох при хирург ,който каза че няма да стане без хирургична намеса т.е да го забели с пълна упойка.Направихме манипулацията след което започнахме да забелваме за да не срасне,но още от първото забелване не излизаше цялата главичка и си мисля ,че не направено както трябва.Сега излиза но не цялата и от няколко дни събира нещо бяло,като топче под кожата,и незнам какво да правя вече.Много съм объркана с тази фимоза,незнам кой да слушам вече.Първо се съветвах тук във форума и изчаквах без да го насилвам,стана детето на 5г. и нямаше промяна изобщо не му се виждаше главичката,после послушах хирурга ,забели го и пак нищо не стана.Сега се чудя какво да правя.

# 211
  • Мнения: 219
Здравейте!Признавам си че не изчетох всичко, но ако правилно разбрах преди 2 години не се препоръчва хирургична намеса.Искам да попитам тогава - Нашият педиатър препоръча да помислим със съпруга ми дали сега или на есен да подложим синът ни на такава процедура.Малкият е на година и 3 месеца.Педиатърът не смята че ще се справим естествено със забелването.Та имайки предвид прочетеното - да се съгласявам ли на процедурата или да изчакам до навършване на 2 години?

# 212
  • Мнения: 844
Здравейте! Синът ми е на 7месеца. Главичката на пенисът му е забелена (от хирург преди около 1месец ) , но забелязвам ,че цвета на главичката му е синьо-лилав . Това нормално ли е и трябва  ли да го заведа на специалист ?

# 213
  • София
  • Мнения: 3 181
Малко ме развеселихте  Laughing

Установих, че не само майките, съпругите, а и понякога момченцата или мъжлетата не знаят значението на раличните оцветявания на главичката... знаете за кое става дума  Embarassed

Това място има различни окраски в зависимост от физическото или психическо състояние на дадения индивид... Просто не се вглеждайте, а ако не сте се вглеждали (тоест не сте наясно), правете го по-често, за да схванете за какво става дума  Rolling Eyes

... Това е шега... Всяко задълбочаване и вглеждане в проблемното място води до "главоболие"...

Весело лято...  bouquet

# 214
  • Мнения: 219
Здравейте!Признавам си че не изчетох всичко, но ако правилно разбрах преди 2 години не се препоръчва хирургична намеса.Искам да попитам тогава - Нашият педиатър препоръча да помислим със съпруга ми дали сега или на есен да подложим синът ни на такава процедура.Малкият е на година и 3 месеца.Педиатърът не смята че ще се справим естествено със забелването.Та имайки предвид прочетеното - да се съгласявам ли на процедурата или да изчакам до навършване на 2 години?
Извинявам се че може би ще стана досадна,но бих желала да получа отговор. Simple Smile

# 215
  • Мнения: 9
Здравейте!Признавам си че не изчетох всичко, но ако правилно разбрах преди 2 години не се препоръчва хирургична намеса.Искам да попитам тогава - Нашият педиатър препоръча да помислим със съпруга ми дали сега или на есен да подложим синът ни на такава процедура.Малкият е на година и 3 месеца.Педиатърът не смята че ще се справим естествено със забелването.Та имайки предвид прочетеното - да се съгласявам ли на процедурата или да изчакам до навършване на 2 години?
Извинявам се че може би ще стана досадна,но бих желала да получа отговор. Simple Smile
Здравей! Не зная какъв отговор очакваш да ти бъде даден. Не вярвам от четящите и пишещите тук да има някой, който да ти каже: Ами, да. Изчакай докато стане на две и после при хирург. Повечето тук са препатили именно след ненужно пипане на пенисите на децата от педиатри, уролози, дори и хирурзи. Моята позиция за моето дете е: ако няма проблем, не предприемам такива стъпки. Това, което мога да те посъветвам, ако детето все още няма проблеми:
1. Поддържайте добра хигиена на пениса на детето.
2. Намери време да се запознаеш по-добре с този процес. Ако нямаш познания едва ли ще имаш сили да се опълчиш срещу системата - повечето БГ доктори са "ЗА" насилственото забелване (все още препоръчват и сок от втория месец, а на кърменето след годинка се гледа като на престъпление  Mr. Green).
3. При проблем консултация с доктор, но на живо, а не в нета.
Има ли желание, има и начин . Успех! Peace

П.П. Mimashki, д-р Оги едва ли би могъл да ти даде точен отговор без да е прегледал детето! Все пак дано се включи за твое успокоение.  Hug

Последна редакция: вт, 19 юли 2011, 14:00 от mama mravka

# 216
  • Мнения: 219
mama mravka,благодаря за отговора.Идеята ми беше да получа отговор от доктор Оги,като специалист.Аз така или иначе отложих процедурата за на есен,но не съм убедена че и тогава е редно да го правим.Спазваме хигиената и на този етап нямаме проблеми.нашата педиатърка ни "гледа" по новите стандарти,та и затова не ни даваше да правим каквото и да е преди 6-я месец.
Затова сега се учудих,че иска да ни прати на хирург преди да сме навършили 2 години.
Все пак благодаря за включването ти Simple Smile

# 217
  • Там, където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 757
Синът ми този август ще стане на 6 години и през месец февруари направи парафимоза, след която главичката се забелваше без проблеми. В началото на май обаче при забелване кожата започна да се цепи и да кърви, правих промивки със смрадлика и отделно с калиев перманганат, кожата задравяваше, но се цепеше на друго място. В началото на юни го заведох при др Кацаров, който каза,че проблема е фимозен пръстен и му изписа лечение с дипрозон, два пъти мазане в продължение на месец. След това го прегледа, но пръстена не беше мръднал изобщо и ни насочи към др Момчилов от урологията в Пирогов. След констултация с него насрочихме дата за операция в края на септември. Искам да попитам др Оги, в случая кое е по-добре изрязването на пръстена или пълното обрязване с оглед цялостното решаване на проблема? Притеснява ме и пълната упойка с която ще се извърши операцията? Необходимо ли е да му направя предварително тест за алергии, защото до момента той не ми е правил никакви подобно, но все пак

# 218
  • Мнения: 2
Здравейте,
Моят син е на година и 5 месеца. Преди 2 седмици пишлето му беше забелено от уролог по настояване на педиатъра ни (до преди това не сме го пипали изобщо). Първите дни забелвахме и нямаше проблем, но постепенно започна да става все по-трудно. На петия ден даже едвам издърпахме кожата обратно, даже прокърви, да не говорим за писъците и болката на малкия. Отидохме в Пирогов (беше събота) и дежурния уролог каза, че детето има фимозен пръстен и единствения вариянт е обрязване. В понеделник отидохме и в Детското отделение в Пирогов за второ мнение. Там д-р Ненко Червеняков потвърди, че това е единственото решение и насрочи дата за операция на 21.08.2011г.
Изчетох почти всички коментари по темата и сега съм още по-объркана. Моля, дайте и вашето мнение

# 219
  • Мнения: 15 379
Криси, няма никакъв начин да се постави диагноза и да се предпише лечение он-лайн.

Бих те посъветвала да отидеш в Детска хирургия Пирогов, при проф. Бранков за преглед.
При наличие на фимозен пръстен не се прави обрязване!

# 220
  • София
  • Мнения: 2 437
Естелиана, отговорите са ясни..ако обрежете детето няма да има кожа, следователно и проблеми. Ако забелите с пластика има шанс кожата пак да залепне. Решението си е изцяло ваше. Аз избрах пластиката, но повечето хора обрязват направо.
Колкото до смрадликата и перманганата...никой ли не ви каза, че те изсушават лигавицата, кожата и не е това целта, а обратното?!?  Кожата трябва да стане мека, еластична...нещо, което тези лекове не правят. Не се притеснявай от упойките. Правят се прегледи, изследвания. Забелването става за минути, не е сложна операция изискваща силни упойки.

Криси, на толкова малко дете пишката се почиства, маже и забелва поне два пъти на ден за да не срастне. Стигам до извода, че масово децата ги забелват с операции, като "единствен" изход...и ми е странно.  newsm78 Няма ли начин щом е била забелена пак да се забели? Толкова да срастне, че да трябва операция...не знам. Нали все пак тази кожа е била еластична. При моите дори и връхчето на пишката не се показваше и имаше наистина широк, здрав пръстен, т.е. нямаше как дори и опит да се направи.

# 221
  • София
  • Мнения: 38 410
Ох, няма начин, доктора каза, че ще се реже.

Само въпросът ми е кога, тъй като мога да избирам - на 10-11 месеца, или след годинката?

# 222
  • Мнения: 4 202

Криси, на толкова малко дете пишката се почиства, маже и забелва поне два пъти на ден за да не срастне.


Moже ли да ми препоръчате нещо подходящо за мазане  Praynig

# 223
  • София
  • Мнения: 2 437
Преди време аз мажех обилно с Дефламол. Забелвах до край, почиствах с риванол (стерилна марля) и после по 1/4 туба Дефламол за да не залепва кожата. Вечерта пак така. и така един месец. Не сме имали никакви сраствания и слепвания. Но при нас беше след интервенция тази процедура...не по принцип за да не залепне.
Сега на дребното не съм слагала нищо...но и той е на 3г, докато баткото го забелиха на 1г 6м. В момента може и да има нещо друго по-добро.

# 224
  • Мнения: 4 202
Аз се сещам за Лансинох - много пречистен вазелин, кърмачките го знаят, дали ще свърши работа?  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт