ФИМОЗА III или споделено за кожичката на пениса

  • 167 744
  • 751
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 3 186
Благодаря Ви за бързият отговор!С удоволствие бих довела детето при вас,но за съжаление сте много далеч.Живеем във Варна.Можете ли да ми препоръчате специалист от Варна?

Желая Ви хубави празници. Бях пропуснал въпроса. Препоръчвам Ви д-р Румен Христов от детската хирургия на "Света Ана"
 Hug

# 406
  • Мнения: 456
Здравейте,проф. Бранков...преди две седмици съпругът ми доведе на преглед при вас синът ми на 2,7 месеца...бяхте му изписали да мажем пишлето с дипрозон около два месеца и след това да дойдем при вас за забелваме...но мъжка му работа не ми отговори на няколко въпроса, а именно...този крем е "мощен кортикостероид",не е ли опасно употребата му...той какво подпомага...обръщам се към вас понеже  ниско долу на пе пениса му има много голямо топче смегма...от вчера положението вкъщи е нетърпимо,малкия пишка буквално на всеки две минути по две капки...няма зачервяване,няма болка на допир,няма нещо видимо необичайно,но пишкането не спира...като спи нощно време става веднъж пак да пишка...не знам на какво се дължи(дали е пореднатаму игра или наостина има проблем)...за какво да следя,моля ви кажете,че нещо се психирах пт вчера...Весели Коледни прзници и Ви моля наостина за отговор

# 407
  • София
  • Мнения: 3 186
Със сигурност съм обяснил на таткото, че кремът е с много ниска концентрация и нанесен на фин слой върху фимозния пръстен на кожата не причинява вреда на организма. Кремът подпомага кожичката да се отпусне. При детето може би смегмата е започнала да се втечнява и затова причинява сърбеж. Спрете намазването и започнете да правите компреси с Риванол - две три големи напоени марли, които слагате върху пениса и поставяте памперса. Така няколко пъти дневно.
Аз не съм на работа, елате първия вторник след празниците (без да се записвате) да прегледам детето.

# 408
  • Мнения: 456
Много благодаря за бързият отговор, проф. Бранков...за съжаление не смегмата се оказа проблем...преди два дена детето вдигна Т 39.3...цял ден я поддържаше...дадохме стерилна урина за издледване и чакаме резултати...вероятно има бактериална инфекция...на няколко пъти в деня с Т се оплакваше като пишка...от вчера не е вдигал и не се е оплаквак,че го боли,но при всяко пишкане виждам че леко напъва коремче,за да излезе урината...за съжаление ще се наложи прием на АБ...чакаме резултати...

# 409
  • Мнения: 2
Здравейте, моят въпрос е свързан със следната ситуация.. Всичко процедури по т.н "отваряне на пишката" при нас бяха успешни още, когато синът ми беше на около годинка. Дълго време след това при всяка баня забелвах изцяло без проблем и измивах мястото. С течение на времето обаче това забелване стана по рядко и го правех около веднъж седмично.Сега синът ми е на 2г. и 9м. , днес се опитах да направя тази процедура, но като дръпнах него много го заболя, последно съм го забелвала преди около 4м, като си мислех, че вече е минало доста време и всичко е ОК. Въпросът ми е възожно ли е да е зараснала кожичката отново, защото като огледах мястото отстрани се забелва, но точно отдолу има една кожичка, която е залепена за главичката?Моля за отговор, както и за съвет какво да предприема в този случай!Благодаря предварително!

# 410
  • Мнения: 2 286
Възможно е повторно слепване, нарича се вторична фимоза и налага задължителна консултация с уролог.
Моят син е с вторична фимоза, след като в Пирогов го забелиха по време на операция, ама решили така и така е под упойка що да не го забелят #Cussing out #Cussing out . Нито ме питат, нито ми казват #Cussing out #Cussing out #2gunfire #2gunfire , нещастници!!!
Консултирах се с лекар, на когото имам доверие, каза, че на този етап състоянието на пишката не налага намеса и да остави нещата както са.

# 411
  • София
  • Мнения: 3 186
Въпросът ми е възожно ли е да е зараснала кожичката отново, защото като огледах мястото отстрани се забелва, но точно отдолу има една кожичка, която е залепена за главичката?Моля за отговор, както и за съвет какво да предприема в този случай!Благодаря предварително!
Възможно е да се получи вторично частично слепване, което не е проблем. Моят съвет в такива случаи е да се оставят нещата на естественото им развитие. Все пак препоръчвам забелване и изплакване по време на къпане да става 2 - 3 пъти седмично. Детето също може да се научи на това.

# 412
  • Мнения: 2
Благодаря за отговора!Ще процедираме всеки път при баня, доколкото позволява.Надявам се леко по леко нещата да станат по естествен път, както стана и първият път.Спорен ден!

# 413
  • Мнения: 176
Здравейте, моят син е на 2,8 год. и има стеснение на препуциума. Преди няколко месеца се консултирахме с детски хирург, който ни препоръча хирургична намеса, защото докато пиша чурката се издува и струята е тънка. Реших да опитам да придърпвам леко вечер и малко по малко да се опитам да отворя, поне да пиша нормално. Успях, без натиск, с постоянство. Отворът се разшири до около 2 мм. Но в един момент, въпреки ежедневните упражнения, чурката пак се затвори и в момента отново прави балон. Всяка вечер придърпвам леко, но без резултат.
Въпросът ми е какво е мнението ви за Дипрозон, използвали ли сте го, колко време и имало ли е ефект? Искам да опитам с него преди да подложа детето на хирургична интервенция.

# 414
  • София
  • Мнения: 3 186
Първо искам отново да изтъкна, че дипрозонът е с много ниска концентрация на кортизон и при съвсем леко нанасяне не причинява вреда на организма. При Вашето дете този крем може да размекчи стегнатата кожичка, но за пълното забелване може би ще има нужда от внимателна намеса за разделяне на слепнатите нежни лигавици. Ако имате възможност елате с детето на преглед при мен.

# 415
  • Мнения: 176
Благодаря за бързият отговор, за съжаление сме далеч от София,  от Варна сме. Ще опитам с кремчето, за да се отвори поне колкото да пиша без да се създава напрежение. А когато имаме възможност да пътуваме до София ще го доведа.

# 416
  • Мнения: 1
Здравейте, моят внук е на 3 г., кожичката в горната част на главичката е отлепена,  но точно отдолу има една част, която е залепена за главичката и под кожичката се вижда едно бяло топче. Моля за съвет как да се почисти?   

# 417
  • София
  • Мнения: 3 186
Здравейте,
бялото топче е твърд секрет от смегмата. Няма нужда да го почиствате, този секрет постепенно ще нарастне и ще раздели двете лигавици. Ако евентуално стане нещо като "инфекция", не тряба насилствено да забелвате, ще ви тряба помощ от детски хирург или детски уролог.

# 418
  • Мнения: 68 624
Доктор Оги, привет..
Бих искала да ви попитам следното - момченцето ми е на 4 годинки. Кожичката на пишлето е вероятно стеснена, тъй като главичката не може да се оголи. Иначе като пишка, не се издува нищо, не се образува мехурче, струята излиза съвсем нормално. Според вас необходима ли е лекарска намеса или да оставим нещата на природата?
Благодаря ви предварително.. Hug

# 419
  • София
  • Мнения: 3 186
Не мога да Ви дам точен отговор, но по принцип на неговата възраст нещата вече трябва да са разрешени. Защо не дойдете да го видя - всеки ден преглеждам в Детския център на Токуда след 11 часа.
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт