ФИМОЗА III или споделено за кожичката на пениса

  • 167 351
  • 749
  •   1
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 3 181
Много ме изненадва тази манипулация със спринцовката. Ще вземете да "вкарате" някаква инфекция. Кремът се нанася на тънък слой върху деформираната кожичка.

# 511
  • Мнения: 3
Много ви благодаря, доктор Оги!

# 512
  • Мнения: 3
Имам въпрос за Дипрозон 0,05%. Може ли да се използва за мъже на 20, 25 годишна възраст. Става дума за фимозен пръстен. Има ли смисъл от подобно лечение.

# 513
  • София
  • Мнения: 3 181
Имам въпрос за Дипрозон 0,05%. Може ли да се използва за мъже на 20, 25 годишна възраст. Става дума за фимозен пръстен. Има ли смисъл от подобно лечение.

Няма проблем да опитате. Но според моя опит ефектът е временен.

# 514
  • Мнения: 3
Разбирам, че без преглед не се прави обективна оценка, но има ли някакво ефективно лечение или в повечето случаи се стига до обрязване? Това е доста сериозна операция.

# 515
  • Мнения: 242
Не, по-скоро при фимозен пръстен се прави една пластика (но не съм специалист, за да мога да обясня точно). Не е обрязване.

# 516
  • София
  • Мнения: 3 181
Разбирам, че без преглед не се прави обективна оценка, но има ли някакво ефективно лечение или в повечето случаи се стига до обрязване? Това е доста сериозна операция.

Би могло да се напави частична пластика, но често обрязването е с предимство. Зависи от локалния статус.

# 517
  • Мнения: 3
Тъкмо мислех да попитам за допълнителна ифромация и попаднах на това Simple Smile - ЛИНК
Благодаря за обърнатото внимание. Ще ви пиша след опит с Дипрозон.
Поздрави!

# 518
  • Varna
  • Мнения: 37
Здравейте, д-р Оги, пише Ви една майка от Варна. Синът ми е на 4г. Преди 2 седмици бяхме на уролог до тогава не бях забелвала изобщо. Той го забели и каза 1 седмица да промиваме подсушаваме и мажем с Бионект крем. Преди няколко дни бяхме на консултация и уролога каза, че е добре. От днес обаче виждам, че е много зачервена кожата отпред казва че не го боли, но мен ме притеснява да не е станала бактериална инфекция или алергична реакция. Доста алергичен е. Дайте ми съвет да правя компреси с риванол или да търся лекарска помощ?

# 519
  • София
  • Мнения: 3 181
Правете компреси с риванол. Обаче трябва да ви прегледа и специалист - аз така не мога да преценя.

# 520
  • Мнения: 2
Здравейте.Първо да кажа,против забелването съм! момченцето ми е почти на 2 месеца,и днес на контролния месечен преглед при педиатърката.Започна да го мери, като в един момент реши да му огледа пишлето,и за част от секундата му дръпна кожичката надолу,след което скочих и я бутнах да не го прави. Въпроса ми е това ли е въпросното "отлепване"? От тук нататък трябва ли да отварям и почиствам за да не забере? Благодаря предварително. Хубав ден.

# 521
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Моето момченце е на 5,5г и не съм забелвала. От известно време забелязам, че е започнал сам да се забелва, съвсем малко е започнала да се подава главичката. Трябва ли да правя нещо или да оставя така нещата?

# 522
  • София
  • Мнения: 3 181
Здравейте.Първо да кажа,против забелването съм! момченцето ми е почти на 2 месеца,и днес на контролния месечен преглед при педиатърката.Започна да го мери, като в един момент реши да му огледа пишлето,и за част от секундата му дръпна кожичката надолу,след което скочих и я бутнах да не го прави. Въпроса ми е това ли е въпросното "отлепване"? От тук нататък трябва ли да отварям и почиствам за да не забере? Благодаря предварително. Хубав ден.

Тъй като вече забелването е направено, при положение че няма травма на кожичката, продължавайте при къпане да заголвате и изплаквате с топла вода.

# 523
  • София
  • Мнения: 3 181
Моето момченце е на 5,5г и не съм забелвала. От известно време забелязам, че е започнал сам да се забелва, съвсем малко е започнала да се подава главичката. Трябва ли да правя нещо или да оставя така нещата?

Детето трябва да се прегледа от специалист защото може да е настъпила вторична патологична фимоза. В такъв случай поведението е друго.

# 524
  • Мнения: 1 037
Здравейте доктор Оги,
Моето момче е на 11 месеца. Забелваме пишлето, но дори главичката не се е показала все още, някак кожата е тясна и не може да бъде дръпната повече. Педиатърката казва да не бързам.
Но след банята тази вечер видят от едната страна нещо като бяло топче/мехурче, под кожата, прозира някак.
Няма индикации за болка.
Притеснявам се, необходима ли е някаква интервенция? Спешна ли е?

П.С. Сега видях, че кожата над въпросното бяло образувание се мести, а то не. Релефно е, като леко подуто и стои неподвижно, предполагам е по ръба на главичката, но понеже не е забелен не се вижда с точност.

Последна редакция: вт, 06 сеп 2016, 13:10 от Only God can...

Общи условия

Активация на акаунт