Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 615
Здравейте,
от няколко месеца забелязахме сина ми (на 9 години), че стои по 10 минути в тоалетната когато уринира. Разбрахме, че ходи на капки, не на струя. Започна да казва и, че го боли, когато уринира. Баща му му каза да дърпа леко кожата назад, когато уринира. Той започна така да прави, каза, че така по-лесно уринира, но го боли. И така, ходихме при личния лекар, направи му изследвания на кръв и урина и каза, че са добри и че не сочат към никакво заболяване. Каза да го мажем с гентамицин или риванол. Мина една седмица, но нямаше промяна и го заведохме на уролог (доктор Баръмов - завеждащ урологичното отделение във Велико Търново). Той каза, че детето има фимоза и трябва да се оперира възможно най-скоро с пълна упойка. Детето много се разстрои, аз също, започнах да се обвинявам дали не съм сбъркала или направила нещо, че да дойдем до това състояние. Той каза, че може да е вродено или да е вследствие на прекарана инфекция. Гледа на ехограф и каза, че има остатъчна урина в пикочния мехур и че не може да се изпразни напълно. Много се притеснявам, наложителна ли е тази операция, трябва ли да е с пълна упойка и ще го боли ли много след това? Толкова много се притесних, че не разпитах какво точно ще правят. Да отидем ли в друг град или да се направи тук, във Велико Търново? Много моля някой, който е минал през това да ми отговори.

Последна редакция: сб, 08 сеп 2018, 17:37 от yani_cat

# 616
  • София
При това положение, което описвате, обрязването е неизбежно. При големите момчета измененията при фимозата са необратими.
Имам един въпрос - Вие бихте ли желали да оперираме детето с местна упойка?
Отговорът на Вашите въпроси трябва да бъде изчерпателен, така че говорете с хирурга.

# 617
Здравейте, благодаря ви много за отговора. Имам някакъв страх от пълната упойка, който може би не е оправдан. Ще разпитам хирурга. Също и не разбрах в каква степен ще бъде това обрязване? Прочетох, че имало различни варианти - напълно или частично и кой според вас е за препоръчване? Бързо ли се възстановяват децата и има ли силна болка след това?

Последна редакция: сб, 08 сеп 2018, 20:50 от yani_cat

# 618
  • София
Здравейте, благодаря ви много за отговора. Имам някакъв страх от пълната упойка, който може би не е оправдан. Ще разпитам хирурга. Също и не разбрах в каква степен ще бъде това обрязване? Прочетох, че имало различни варианти - напълно или частично и кой според вас е за препоръчване? Бързо ли се възстановяват децата и има ли силна болка след това?

Съжалявам, не мога да Ви кажа. Всичко зависи от конкретния случай. При големите деца се препоръчва пълно обрязване, защото измененията на кожичката са на голям обхват.

http://www.bg-mamma.com/?topic=999218

# 619
Извинете ме за страха и невежеството. Разбира се, че трябва да бъде с пълна упойка. Доколкото разбрах, ситуацията в момента е спешна и трябва да се действа възможно най-скоро. За това ще се оперира тук в Търново утре и след като зарасне раната и детето се успокои и позабрави ще го доведем в София при вас на преглед.

# 620
  • София
Добре сте решили. По принцип тези ситуации не са толкова спешни, предполагам че докторът си разбира от работата.

# 621
Здравейте. Вчера заведохме сина ни на уролог да го забели. Днес измихме с вода, дезинфекцирахме с лайка и намазахме с Дефламол. Върнах кожичката, но сега е леко розово - червено пишлето и не отпусната, а по скоро опъната самата кожа. Нормлано ли е това? И кога ще отмине болката при забелването?
Благодаря ви!

# 622
  • София
Здравейте. Вчера заведохме сина ни на уролог да го забели. Днес измихме с вода, дезинфекцирахме с лайка и намазахме с Дефламол. Върнах кожичката, но сега е леко розово - червено пишлето и не отпусната, а по скоро опъната самата кожа. Нормлано ли е това? И кога ще отмине болката при забелването?
Благодаря ви!

Не може да се каже, че е нормално. Това е състояние след насилствено забелване. След няколко дни като се успокоят нещата, тогава ще си проличи резултатът.

# 623
Здравейте, при нас мина така нареченото обрязване (не знам защо, но не ми харесва тази дума). Искам да кажа на всички майки с такъв проблем да не се притесняват и да не чакат като мен състоянието да стане толкова тежко - детето уринираше само на капки през балон от кожа. Има и много, които са против забелването (също странна дума), и аз бях от тях, защото ми се струваше неестествено. Мислех, че са бабешки измислици или пък е на религиозна основа. Според мен няма достатъчно яснота и информация по въпроса, педиатрите не са много наясно или пък травмират децата, родителите не споделят от срам или друго, като всичко би могло да се реши с един задължителен профилактичен преглед на уролог всяка година. За да не се получават травми след забелване и да не се изтърват нещата както при нас. Иначе при нас - приеха го в болницата, направиха му изследвания, същия ден го оперираха, имаше много силна болка само като излезе от операционната. Тогава беше и объркан от упойката - не знаеше къде е, какво е станало с него, виждаше двойно и т.н. Тогава беше много неприятно и малко страшно. Иначе след един час заспа и като се събуди беше весел и не го болеше нищо. Сега го боли само при допир и затова ходи гол от кръста надолу вкъщи. Извинявам се за дългия пост, с какво да мажем - казаха дефламол, но на мен ми се иска и някакъв спрей за рани, какъв ще препоръчате?

# 624
  • Karlovo
Не съм лекар ,но дъщеря ми след шевовете при раждане и бяха казали да се пръска с ЦИКАТРИДИНА СПРЕЙ . Не е евтин ,но чустваше облекчение с него и много и помогна .

# 625
  • София
Прелагането на обезболяващ шпрей е болезнено за това чувствително място. По-добре прилагайте крем Лидокаин.

Общи условия

Активация на акаунт