Постоянно изтръпнал крак ?

  • 10 430
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 145
Здравейте , искам да се допитам до вас . Кракът ми от три седмици е постоянно изтръпнал , стъпвам си нормално не ме боли , но когато си докосна кожата просто не чувствам допира си или е много странен. Ходих на лекар казаха ми , че е от прищипан нерв и пих лекарства , ходих на чекръкчия , но пак ми е така изтръпнал и в някой моменти имам чувството , че мравки ходят по него . Някой чувал ли е за такова състояние и то постоянно ?

# 1
  • Мнения: 1 428
При мен пръстите на лявата ръка са ми изтръпнали от 4 месеца.Пих съдоразширяващи, витамини и какво ли не , но си стои изтръпнало.Невролог ми каза ,че имам прищипан или възпален нерв и много бавно ще отшуми.При теб може да се дължи на дискова херния.Имаш ли болка в кръста или гърба?

# 2
  • Мнения: 3 097
Сигурно е прищипнат нерв
Но рядко, може да е признак и на неврологични или други заболявания
През последните години и на мен ми се случва за по 2-3 месеца и после изчезва
Правиха ми магнитен резонанс на кръста и казаха, че не е от прищипнат нерв, за мой ужас
Решиха, че е множествена склероза и ми направиха резонанс и на мозъка, отхвърли се и това, слава богу
След време, решиха, че съм получила микро инсулт и пак ми сканираха мозъка, и това се отхвърли
Отказаха се да ме изследват и ме оставиха така с почти безчувствен крак да си карам доста време
Докато накрая случайно се откри, че имам липса на витамин Д
Започнах огромни дози и всичко изчезна много бързо - изтръпването, мравучкането и още цял куп симптоми, включително Предменструален Синдром (от който много се радвам, че се оттървах)
Та моят съвет е - пробвай задължително с физиотерапия за прищипания нерв, ако не става - изследвай нивото на витамин Д

# 3
  • Мнения: 145
Мерси за съветите със сигурност май ще ходя на лекар , защото е много неприятно . Hug

Общи условия

Активация на акаунт