Пред труден избор

  • 18 543
  • 297
  •   1
Отговори
  • Мнения: 37
Здравейте, много съм объркана - състояние в което са смесени толкова чуства - радост, удивление,тъга, болка, страх, ужас....е преценете сами....Преди две седмици научих, че отново чакам дете - четвъртото по ред Simple Smile. Макар и трудно със съпруга ми решихме, да си го оставим - имаше и голяма доза фатализъм при избора/нещо като знак свише,че така трябва да бъде Wink/. И така щастлива и окрилена се запътих към лекарския кабинет, за да се регистрирам Simple Smile. По време на прегледа обаче се установи, че дечицата са две - разнояйчни близнаци. Тръгнах си разплакана и съкрушена - как може едно толкова прекрасно нещо в нашата държава да те доведе до отчаяние. Имаме три прекрасни деца, които са всичко за нас. Макар и с цената на много труд и лишения успяваме да ги обгрижваме и да посрещаме всичките им нужди. Но...още две????? Как ще се справим???? Това не е невъзможно стига да сме живи и здрави, но е огромна отговорност и риск... и аз не съм сигурна дали съм готова да го поема колкото и да съм силна...Толкова ме боли...Място не мога да си намеря....

# 1
  • Варна
  • Мнения: 17 745
anixi, абсолютно нормално е да се чувстваш объркана в този момент. Решението е само в ръцете на теб и таткото, обсъдете заедно възможностите и направете това, което смятате за правилно.

# 2
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Ох, в тая държава е трудно с две, три деца, но с 5 ми се струва нереално трудно, за съжаление  Confused
Преценете финансовите си възможности, обсъдете вариантите и действайте! Каквото и да решите ще е правилното за момента  Peace
Ако решите да ги оставите шапка ви свалям  bowuu

# 3
  • София
  • Мнения: 167
anixi шапка ти свалям за голямото семейство! С три деца сигурно никак не  е лесно, а сте приели и евентуалното четвърто. Но защо да отхвърлите 5-тото?
 Знам, че е трудно в тази сбъркана държава да гледаш деца, още повече 5, но мисля, че децата не се интересуват дали износват дрехите на братята и сестрите си, дали играят със стари играчки, дали всяка вечер има месо на масата, или това се случва веднъж седмично. Мисля си, че за децата е най-важно обичта на родителите им, а вярвам, че вие не я пестите. Щом Б-г е решил, да ви дари с още дечица, сигурно има нещо впредвид., сигурно вижда всеотдайността във вас и знае, че ще се грижите добре за тях и че ще им дадете това, от което най-много имат нужда - дом, семейство, любов!

Надявам се решението, което вземете с мъжът ти,а може би и с останалите деца, ако са по-големи, да е най-правилното за вас и никога да не съжалявате, каквото и да решите.
 Hug

Кураж!

# 4
  • Мнения: 9 814
Знам, че отстрани звучи лесно, но аз не бих се чудила много.
Щях да оставя децата.

# 5
  • Мнения: 615
Едно дете е дар от Бога, а две ....  Hug. Аз също не бих се чудила Hug

# 6
  • Мнения: 1 125
Аз бих взела под внимание единствено финансовите възможности и ако те казват, че ЗА МОМЕНТА може, то бих се радвала на голямо семейство.

# 7
  • Мнения: 37
Не бих нарекла финансовото ни състояние стабилно, да съпругът ми има работа - взема една добра заплата за страната, но и виждам за какви разходи става въпрос. А аз съм по майчинство още, но не искам да се връщам на мястото където работя - такаче практически съм без работа. Имаме всичко необходимо за отглеждане на едно бебе - все пак най-малкия е на една годинка. Ще ни трябва май само количка за близнаци като за начало Simple Smile. Да като за начало ще се справим,но с израстването на хлапетата и разходите растат. Другия проблем е,че отглеждаме децата си сами. Никой не ни помага. До тук се справихме....но с едно току що проходило мишле и две бебета незнам....май мисията наистина е невъзможна...

# 8
  • Мнения: 1 167
Едни съседи имат 8 деца ( не са роми ) Много си обичат децата, добре ги възпитават. Това семейство ми е за пример и искрено им се възхищавам.  

# 9
  • Мнения: 351
Мило, в тази държава е толкова трудно да гледаш дори 2 деца....
Изборът наистина ви е труден.
Преценете първо финансовата страна на нещата, не толкова емоционалната.
Наистина е вълнуващо да разбереш, че ще имаш две бебенца.
Но можете ли да си го позволите?!......
Имам познати, които имат пари, и въпреки всичко все още се ослушват дори и за едно дете. Просто си гледат егото.
.....Животът сякаш стана много труден....Ала все пак искам да ви кажа, че не бива да се отчайвате, само добре помислете, каквото и да решите, ще е правилно!
Чувството да си МАЙКА е прекрасно!
....Стискам Ви палци!...Много щастие занапред! Hug

# 10
  • Мнения: 27 524
Никой не може да вземе решението вместо вас. За мен лично 5 деца е абсурд, но всеки е различен. Пожелавам ви да вземете решението, което смятате за правилно без емоционални сътресения Hug

# 11
  • Мнения: 539
Извинявай,имам един въпрос не само към теб,а и към всички които пускат такива теми.Не е заядливо,просто интерес.
В много отношения сме заприличали на циганите,но те са неграмотни и не са много наясно как да се предпазват.Та въпроса ми е.....Какъв е проблема при вас?Не знаете ли как стават децата? newsm78
Аз съм на 30 години(след 3 месеца),водя полов живот от петнадесет годишна и нямам един аборт.Семейна съм от 5 години,но нито един път не съм била в такава ситуация,няма и да бъда.
Извинявай за поста,но ще се радвам да получа адекватен отговор.
Каквото и да решиш ти пожелавам успех и търпение Peace

# 12
  • Мнения: 281
Сега може би изглежда страшна перспективата, защото ще бъдат с малка разлика дечицата, но те уверявам, че не е толкова ужасно - децата свикват едно с друго и нещата се нареждат. Ако знаеш само моите каква картинка мила са, как се гушка по-големия в бебето, направо ми е идвало да ревна от умиление...Не знам дали ще успееш да си го простиш ако решиш да махнеш децата, аз не бих могла да живея с такава мисъл, но пък и не съм на твоето място в момента. Преценете нещата добре, изборът си остава изцяло ваш!   bouquet

# 13
  • Мнения: 27 524
Гушкането е лесно и мило, но гладни и лишавани деца (било то материални неща, било то от внимание) е ужасно.

# 14
  • Мнения: 2 658
Просто не мога да дам съвет, къде ти.. аz, дето толкова чаках дори и zа второто  Rolling Eyes Обаче това не zначи че не се въzхищавам и покланям ниско пред хора като вас   bouquet   bouquet   bouquet
А и вече искам три деца, но това е друга тема  Crazy

Мога да кажа така - ако не са пустите пари(които zа съжаление са много, ама много важни, когато ги нямаш  Confused ) бих имала с удоволствие пет деца. С огромно удоволствие... Но... оф, не ви е лесно..
Просто ви поzдравявам, каквото и да решите, нека да е най-доброто zа вас и децата ви. Стискам ви палци. Успех ви желая, ще се радвам да пишеш, каквото и да решите  Hug

Сега дочетох, jeni80, не каzвай такова нещо, според мен е немислимо да смяташ, че няма да бъдеш в еди коя си ситуация.. Не друго  Wink
И в коя точно в случая няма да бъдеш, да zабременееш с блиzнаци ли? Защото жената е щастлива, че е бременна zа четвърти път, не й е в това проблемът май....
ЗаприличаЛИ СМЕ на циганите..? Кой това...? Не схващам...  newsm78

Последна редакция: нд, 31 яну 2010, 13:51 от Сова

Общи условия

Активация на акаунт