За соковете и рахита!!!

  • 1 358
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 18 679
Пълни глупости!Мисли логично - от какво са съставени соковете и кое точно в тях би допринесло за по-бързото втвърдяване на костите Thinking
А това с рахита са такива шменди-капели, че просто....По цял сват изчезнал/е, за Сомалия не говорим/, у нас - всяко десето бебе с рахит ConfusedХъм, хъм, що тъй Rolling Eyes

# 16
   Sad И нас днес ни стреснаха, че имаме рахит (ние сме на 2 мес и 24 дена) и педиатърката ни изписа дъщеря ми Алекс да взима 15 дни по 3 капки Вигантол 2 пъти на ден, за да се оправи. Попитах по какви сомптоми смята, че има рахит, отговори ми, че й е много мека главата и фонтанелата е много отворена.
Попита ме естествено дали давам редовно сок, а аз съм го  спряла преди около месец, защото от него имаше много колики, а и ме е страх от алергиите впоследствие, но това не съм го казвала на педиатърката, за да не се караме. Затова днес й казах, че пие, но по-малко и по-рядко. Тя ми препоръча да увеличим сока, защото в него имало много минерални соли- калциево-фосфорни, които са важни за рахита,а вит. Д само подпомага усвояването им. Понеже ние сме само на адаптирано мляко, попитах не са ли достатъчни тези в млякото- според нея не били.

# 17
  • Мнения: 3 926
А как по-точно провери главата, питам, защото аз мога да ти кажа как сама да провериш и да видиш дали наистина има нещо такова. Хващаш главичката на бебето с две ръце така, че дланите ти да опират в челцето максимално близо до очичките, без да ги покриват. Така пръстите ти ще обхванат главичката. Стискаш здраво пръстите навътре, към дланите, като притискаш задната част на черепа. Ако костта поддаде, все едно е пинг-понг топче, значи наистина има от какво да се притесняваш.
Дано съм обяснила добре. Да знаеш, че бебоците се сърдят много на тази процедура. Голяма фонтанела изобщо не е признак. А детето върти ли си главичката и поти ли се в тилната част и около вратлето?

# 18
  • Мнения: 2 531
Според мен те шашка за да те накара да даваш сок Mr. Green Сина ми е захпочнал със сок на 1 м., плодово пюре на 2 м. ,зеленч. на 3  и въпреки това имаше рахит 3-4месец.Това е от бързото израстване. Сега на бебата давам по-малко сок и е само на кърма лекарката ми каза да увелича вит.Д защото започва рахит и толкова.

# 19
  • Мнения: 980
Връзката между сок и рахит - едва ли.
И при нас имаше начална форма на рахит, според лекарката ни. Увеличихме вит. Д на капки.

# 20
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
и при нас така - днес ни каза д-рката  че имаме рахит, на четири месеца и половина е 6300, кърмена, без сокове, с много малко вода. сега да увеличим вигантола на три капки два пъти. и сокче да се дава. показа ми главичката отзад, че е мека, чак се стреснах защото ми сложи пръстите там и отгоре натисна - меко е. ей, няма почивка...

Общи условия

Активация на акаунт