не усещам бебето да мърда

  • 19 022
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте! В 15-та седмица съм бременна. Това е втората ми бременност. Миналата седмица усетих бебето, но сега-не. Имам опит от предишното бебе и знам ккво е усещането. Има ли начин да го " размърдам" ?

# 1
  • Мнения: 9 814
Като цяло в толкова ранна седмица може да не си усетила бебето, а перисталтиката си.
А пък и това и да са били движенията на бебето, едва ли ще ги усещаш в 15 г.с. толкова много и интензивки като в 25 или 35 г.с. например.
Доста сме поспорили с момичетата в отчетната, усетили бебето в 12-13 г.с.  Wink
Ако обаче нещо те притеснява, направи си една разходка до лекаря.

# 2
  • София
  • Мнения: 12 554
Според мен е твърде рано. Това едно. И второ много зависи от това къде е захваната плацентата. Ако си с предна плацента може да усетиш бебето и много по-късно.

# 3
  • Мнения: 4 999
И според мен не си усетила бебето  Peace рано е. А и до 25та седмица някъде може и да не го усещаш всеки ден.

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

През втората бременност усетих бебето да мърда след 20г.с.Разбирам да ти е първа бременност, но би трябвало да знаеш, че 15г.с. е много рано за усещания.

# 5
  • Мнения: 1 512
15 г.с. е много рано за усещане.Но пък ако много се притесняваш си направи един преглед.

# 6
  • Мнения: 3 621
Според мен е твърде рано. Това едно. И второ много зависи от това къде е захваната плацентата. Ако си с предна плацента може да усетиш бебето и много по-късно.
Peace
Сигурно си се вкарала в някой филм. Отиди на лекар за твое успокоение, но това което си усетила преди седмица, едва ли е било бебето, все пак тогава си била в 14 г.с., което е рано за усещания дори и за втора бременност.
Бебето се усеща по-рано през втората бременност, защото майката вече знае какво е усещането, обаче не е задължително бебето да прорита осезаемо по-рано от първото.
Аз при втората си бременност усетих бебето по-късно от първата, но тогава бях със задна плацента, а първия път с предна.

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
При втора бременност се усещат по- рано бебетата, но при всички положения не преди 17-18 г.с.

# 8
  • Мнения: 9 814
При втора бременност се усещат по- рано бебетата, но при всички положения не преди 17-18 г.с.

Зависи от това дали плацената е предна или задна.
С първата си бременност усетих движенията към края на 16 г.с.- бях със задна плацента.
Втроят път не усещах нищо до 20 г.с.- бях с предна плацента.

# 9
  • Мнения: 541
Аз втората временност усетих бебето в 16 седмица /при задна плацента/, но беше толкова леко, че  едва го оприличих на побутване, е в 17 седмица вече знаех, че е то, но беше толкова леко и се усещаше рядко. Така, че според мен няма за какво да се притесняваш, рано е още. Ще ти е проблем ако в по късна бременност не го усетиш дълго време. но това ти си го знаеш.... Simple Smile Peace

# 10
  • Мнения: 468
 То още е малко и си мърда без да го усещаш всеки път. Аз си спомням и при двете бременности, че виждах да мърда, като го гледахме с ехограф, но аз не усещах всяко движение. Инак, не мисля, че е рано. При втората бременност в 16 седмица осезателно и недвусмислено започнах да усещам движенията на бебето, а известно време преди това тези движения ги отдавах на неспокойните си вътрешности.

# 11
  • Мнения: 2 270
втория път усетих бебето към 18 г.с., рано ти е още Peace

# 12
  • Мнения: 28
Вече съм в 18-та седмица, но не знам бебето ли усещам или нещо друго.
Доколкото и аз знам, ако плацентата ти е на предна стена, ще усетиш бебенцето по-късно от нормално.
Но и моят съвет е, ако нещо те притеснява, тичай на доктор

# 13
  • София
  • Мнения: 1 535
Втората бременност започнах да усещам бебо в 16 г.с. но сравнително рядко в началото - дори и пред 2-3 дни. Най вече се размърдваше, когато лягах по гръб. Дори наистина да е било бебето не очаквай да усещаш в началото толкова много движения. Ако се притесняваш мисля, че един ехограф би те успокоил  Peace

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 1 199
Здравей.Щом се страхуваш,се посъветвай с гинеколога си или иди на частен преглед.Аз така правех като се притесня за нещо свързано с бебето.И аз моето бебе го усетих към 15-16 седмица като побутване и не си въобразявах,защото така си откарахме бутайки се докрая.Просто в началото е по-слабо и по-рядко усещаш движенията.Късмет!

Общи условия

Активация на акаунт