високо TSH и забременяване

  • 7 431
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
Здравейте,
правих си изследвания на хормоните на щитовидната жлеза- излезе ми TSH 4.3, при реф. до 4.4. Лекарката каза, че това е много високо и ми назначи Л тироксин 50 да пия по 1 път на ден. Аз искам да забременея и разбрах,че трябва да е по-ниско тогава, но тази доза ми се вижда висока- майка ми има Хашимото, TSH то и винаги е в небесата, но и тя е на тази доза Thinking мисля да се посъветвам с още един лекар поне, тъй като не ми се пият хормони- доколкото виждам почнеш ли веднъж няма спиране. Майка ми ми препоръчва да се видя с хомеопат и да не бързам с лекарствата, но аз се притеснявам- ако забременея с тези стойности какво се случва?Някой ползвал ли е хомеопат и помогнал ли му е? Този Л тироксин има ли странични ефекти- аз съм си пухкава по принцип и не ми се мисли..
Благодаря предварително, всяка информация ще ми бъде полезна Laughing

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
misha_1 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=464697.new;topicseen#new  тук ще получиш много полезно инфо  Hug

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Пия Л тироксина вече три години. Нямам никакви странични реакции от него, освен сърцебиенето, когато променям дозата. 50 не е много, но трябва на всеки 45 дена да се следиш, за да се коригира, ако е необходимо. Щом целиш забременяване, ТСХ трябва да е максимум до 2. Не знам дали с хомеопатия ще успееш да го смъкнеш. Аз бих се доверила на ендокринолога си. Високото ТСХ в началото на бременността оказва влияние върху интелектуалното развитие на плода, това ми беше обяснено от моята лекарака.

# 3
  • Мнения: 126
Здравейте,
правих си изследвания на хормоните на щитовидната жлеза- излезе ми TSH 4.3, при реф. до 4.4. Лекарката каза, че това е много високо и ми назначи Л тироксин 50 да пия по 1 път на ден. Аз искам да забременея и разбрах,че трябва да е по-ниско тогава, но тази доза ми се вижда висока- майка ми има Хашимото, TSH то и винаги е в небесата, но и тя е на тази доза Thinking мисля да се посъветвам с още един лекар поне, тъй като не ми се пият хормони- доколкото виждам почнеш ли веднъж няма спиране. Майка ми ми препоръчва да се видя с хомеопат и да не бързам с лекарствата, но аз се притеснявам- ако забременея с тези стойности какво се случва?Някой ползвал ли е хомеопат и помогнал ли му е? Този Л тироксин има ли странични ефекти- аз съм си пухкава по принцип и не ми се мисли..
Благодаря предварително, всяка информация ще ми бъде полезна Laughing

Ендокриноложката, при която ходя, ме лекува с хомеопатия.Ако желаеш консултация с друг лекар, пиши ще ти дам координатите.

Общи условия

Активация на акаунт