Отговори
# 30
  • Мнения: 690
Ей, Шада, много добре си измислила заглавието   bouquet

Джиджи, да ти е жива и здрава рожденичката!

ДеЩо, честито! Това, което обясни за бебето не го разбрах много  newsm78

Относно професиите - всеки има избор - като не ти харесва работата, намираш си нова.  Peace Срамна работа няма. Аз не толерирам мрънкащите около мен хора, с които работя. Това, че взимаш диплома не значи, че трябва да работиш даденото нещо. Много малко са хората на 18 (когато се кандидатсва), които знаят какво искат и какво им харесва. А тези, които учат просто, за да вземат диплома и да я развяват след това, че имат висше, а нямат работа не ги уважавам.  Peace

# 31
  • Мнения: 142
Фио, честит рожден ден! Желая ти здраве за цялото семейство, любов и сбъдване на мечтите! newsm51
Джоли, проблемът е не за тези, на които не им харесва работата и я работят само защото имат такива дипломи. Проблемът е ако си обичаш работата и искаш да я работиш, но заплатата ти е толкова мизерна че животът те принуждава да я смениш.  Жалкото е че едни от най-важните професии са ниско платени, което е абсолютен парадокс и ще доведе до още по-големи драми. Самата държавна политика е сбъркана и е остатък от социализма, който много отдавна трябваше да се коригира.           

# 32
  • Мнения: 64
Джоли, аз ИСКАМ да си работя по професията и ми харесва работата, защото за мен тя наистина е призвание, но искам също и детето ми да е нахранено, облечено и т.н. Толкова ли е лошо това?
Тук не става въпрос за мрънкане, просто обсъждахме и пак казвам, че отстрани всичко изглежда много по-различно, но като влезеш в системата всъщност виждаш за какво става въпрос.
Честит рожден ден на Фио! Да си жива, здрава и много щастлива!  bouquet
Рожденичката е Фио, а Джиджи и честити.
ДеЩо, честито мъжле!  bouquet Браво, че успя да ги нашариш! Peace

# 33
  • Мнения: 690
Съжалявам, че занимавам всички с едно и също нещо днес, но като съм се хванала на хорото ще го изкарам Simple Smile

Нип, радвам се, че харесваш работата си. НО точно, защото си в системата на образованието, за теб с дете ще е по-лесно от колкото, ако работеше друго. Дори само, защото няма да се налага да плащаш по 500лв за детска градина.

Аелия, имам няколко колеги, които мога да дам за пример. Външните връзки на фирмата се ръководят от бивш генеколог, Сърбия се управлява също от бивша лекарка. Моя добра приятелка, завършила Американския, работила като търговски директор във фирмата напусна и сега преподава английски език, а е завършила журналистика. Тя харесва работата си, защото й позволява да е много повече време със семейството си и не се стресира както на предишната си работа като търговски директор.  Peace Другата ми приятелка е завършила за логопед, после прави магистратура за бизнес. Работи в офис известно време. В момента е в майчинство и окончателно е решила да не се занимава с бизнес. В момента ходи в детска градина и организира курсове за мъници. Въпросът опира не да се обвинява някой или нещо. Въпросът е да се разбере какво наистина иска човек  и какви приоритети има Peace

# 34
  • Мнения: 2 741
Честит рожден ден, Фио!   bouquet

 Момичета, стиснете ми утре по едни палци, че съм на изпит по курмуване и яко съм се спекла. Благодаря.  Hug

# 35
  • Варна
  • Мнения: 441
Джоли, ти хубаво пишеш ама какво общо има това с темата. Всеки да работи каквото има желание, въпроса е да не се месим в чуждите професии. Да размахваме пръст много свободно време за семейството, половин работен ден, привилегии за децата ви в детските градини. Просто това са някакви градски легенди. Разбираш ли?  Аз не се меся в на другите положението, а ние сме постоянно на хората в устата.
Друго да попитам, а какво да правят хората, които са учили за учители по време на комунизма и не са имали такава представа за нещата, а сега са във възраст, в която няма как да се преквалифицират, нормално е да роптаят.
Не може да се отсичат нещата така. Всеки да си гледа неговата паничка.

Последна редакция: чт, 04 фев 2010, 21:47 от inka 26

# 36
  • Мнения: 4 371
Ей ме, жива съм. Малко се понадигнах и реших да ви видя какво правите.

Жената, която чисти у дома е учителка. И прави масажи. Три неща работи и пак не й стигат парите. Дали е нормално това?
Ох, още ми се пише, но ми е лошо и ставам, вие 4 страници сте изписали за 1 ден Crazy

# 37
  • Мнения: 4 200
Личи си кой се занимава с пари и финанси, дебит-кредит и кой с живи хора насреща си Peace. По реакциите ще ги познаете.
Човек струвал към 3000 долара, ако се изчислял като стойност на химичните елементи, от които се състои. Е, струва ли човек 3000 долара?! Не може всичко да се разглежда само като пари и финанси, има неща, които парите не купуват. Четох на едно място едно мнение, че като се съкрати всичко извън бизнеса и икономиката, ще останат само те, ама остават самоцел, защото всичко стойностно е стопено и ликвидирано.
И да, един лекар може да стане бизнесмен, обратното не съм чула да станало. Пък и като не работи 5г по специалността си, губи права  и трябва да се явява на изпити. В коя друга професия го има? И защо трябва да  работя друго, когато си харесвам работата? Да, на педал, да , инфарктна, но когато видиш нещо и  с виждането в мозъка ти става "късо съединение" и отговорът изплува сам и знаеш точно какво и как ще стане, е, усещането е супер. Нямам против да си гледам работата, имам против да ми дават акъл хора отвън, дето хабер си нямат за какво става дума. И да, идва моментът и с материалното възнаграждение.  По-млади от мен да са влезли в системата да работят са единици, по-възрастните ще отпаднат с времето и ще стане като в белите държави- ще се записват и ще чакат преглед с месеци. Аз ще го доживея и няма да ми е зле и откъм бизнес и финанси, ама от позицията на пациент- защо да искаме сами да изпаднем в тази ситуация? Нещо не разбирам....

Дещо, сигурна бях, че ще е момче. Нещо не ми стана много ясно за какво се съмняват, ама се консултирай на още едно място за по-сигурно. Пък то накрая каквото е рекъл Господ, това е.

# 38
  • София
  • Мнения: 553
Симпатюхче, успех утре  Hug

Кали, какво стана със сина ти с операцията. Надявам се всичко да е наред  Hug

# 39
  • Мнения: 4 371
За Дещо и аз бях сигурна, че е момче. Щом го нямаше това повръщане Crazy

Симпатюх, успех на изпита!

# 40
  • Мнения: 219
Има нещо общо между родителството и учителската професия. Сега аз си възпитавам децата и се чудя какво ще излезе от тях. Дали са моите или тези на хората - няма значение. С децата се работи или всеотдайно или никак. Резултатите и удовлетворението идват много по-късно и ще се радвам и моите деца, и тези, които съм обучавала и възпитавала, да станат човеци, а не машини за пари. Все още си мисля, че има кътче за духовен живот у децата ни. Ако успея да им дам поне малко от него- това ще ми е заплатата.

# 41
  • София
  • Мнения: 553
Дуци, бързо оздравяване !  Hug Тъкмо се чудех къде си тези дни.

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 9 715
Като дете на бивша учителка (прехвърлила се в по-печелившия банков сектор) и снаха на настояща такава аз уважавам много тази професия по принцип. Виждам свекърва ми колко усилено се готви, как подготвя театри, пиеси, задачи. И между другото оставам с впечатлението, че и с тези по-различни от нашето поколение деца пак може да се спечели уважение и да има удовлетвореност. Между другото нейната заплата е около 800лв. Не е много, но е далеч от 300.

Но просто се чудя защо се учудвате на принципите, по които се движи света. И защо сте някак изненадани от тях. По цял свят учителите са недобре платени. Не мизерно, но далеч от доста други прослойки. По цял свят лекарската професия е крайно трудна и недоходоносна в началото. И някои специалности остават недобре платени, докато от други се печели много. По цял свят държавния сектор се бори за повече пари.

Просто не ми се вярва, че сте били с други очаквания.
И не знам дали още живеете в социализма, но навсякъде има хора с различни доходи от нашите. Какво като ученикът има по-големи финансови възможности? Аз общувам всекидневно с клиенти много, ама мноооого над моите такива. Нито се чувствам подтисната, нито непълноценна. Аз съм отличен служител, върша си работата съвестно и с удоволствие, а светът е просто такъв, винаги ще има по-богати хора от мен, не ми пречат, дори и да се държат високомерно.

А на здравната реформа (а и на училищната такава) просто се дразня, защото никаква, ама абсолютно никаква промяна не се възприема. Ще си помисли човек, че и на лекарите и на учителите много им харесва сегашното положение. newsm78 На всяко предложение намират кусури. Ама наистина навсяко. Не харесвам този тип поведение - някой нещо предложи и се почва - това няма да стане, онова не е добро и прочее. Тип страхливо поведение - хем искаме промяна, хем се притесняваме от всяка идея, отхвърляме я, борим се с нея. И веднага гледаме да я обърнем, изчоплим, продупчим отвсякъде, само и само да и намерим някой кусур. Няма да мръднем от тая гара с такова мислене, да знаете. Аз предпочитам тоя влак да потегли, ако ще и посоката да се окаже грешна Peace

Сега за по-веселите теми Laughing

Шада, мерси за темата, първият пост е чудесен  bouquet
Дещо, всичко ще е наред. Hug Информацията е окуражителна особено за Белинда, третия опит променя пола, време е за действие Party

# 43
  • Мнения: 79
Здравейте, гледам сериозни теми са се обсъждали последно време.


Честито на ДеЩо за момченцето, стискам палци всичко да е наред.

Фио, Честит празник бъди много щастлива и обичана.


Напоследък съм много натоварена и много ми  липсвате. Чета , но не успявам да пиша.

Късмет на всички и повече усмивки. Все някога нещата ще се оправят.

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 9 715
Офф че съм и аз ooooh!

Фио, честит рожден ден, много любов и щастие!


И все забравям да кажа Добре дошла на новата мама Hug

Общи условия

Активация на акаунт