Ясла

  • 671
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 411
Какво ви е мнението за яслата?

Последна редакция: чт, 06 окт 2005, 17:23 от Vivi

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
смесено  Laughing

с търсачка ще откриеш много теми и мнения

# 2
  • Мнения: 271
Все още си оформм мнението. От понеделник Лилянчето ходи на ясли и всеки ден реагира различно. Освен това хем реве като я оставя, хем като я питам, ми казва, че пак иска да отидем. Някакси ми дава много разнопосочни сигнали и все още се ослушвам. Но определено мисля, че е по-добре да ходи. Досега е ходила само 4 дни за по 1 час, но забелязвам, че вече се държи по-свободно с децата на улицата. Но може би зависи и от детето. При нея няма проблеми с нощния сън, затова мисля, че ще се адаптира добре. Чувала съм обаче случаи, в които детенцето е плачело по цели нощи и се е наложило да му дават някакви билкови аналози на антидепресанти, за да се справи. Сега, половин година по-късно, същото това дете ходи с удоволствие. Всичко зависи от детето.

# 3
  • Мнения: 235
Смятам че яслата е полезна за майките, на които им се налага да работят. Аз също работя, но майка ми ми гледа детето. Не я давам на ясла първо защото все още има кой да я гледа, а и децата в яслите са вечно болни. За това естествено не са виновни децата, а безотговорните родители, които виждат, че детето е настинало, но го пращат на ясла и от там на другия ден всички деца болни. Иначе от гледна точка на развитие е полезна. Детсата така според мен стават по самостоятелни.

# 4
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Смятам че яслата е полезна за майките, на които им се налага да работят. Аз също работя, но майка ми ми гледа детето. Не я давам на ясла първо защото все още има кой да я гледа, а и децата в яслите са вечно болни. За това естествено не са виновни децата, а безотговорните родители, които виждат, че детето е настинало, но го пращат на ясла и от там на другия ден всички деца болни....
За това много често са виновни не родителите, а техните шефове.

# 5
  • Мнения: X
За това естествено не са виновни децата, а безотговорните родители, които виждат, че детето е настинало, но го пращат на ясла и от там на другия ден всички деца болни.

Безотговорни родители е много силно казано. Не, че са отговорни, но ти имаш на кого да разчиташ и няма как да прецениш ситуацията. Ами ако нямаше кой да ти гледа детето , а трябва да ходиш на работа, за да се издържате Rolling Eyes И болничния не е решение - еднъж, дваж, но после почват да те гледат с криво око и да мирише на уволнение.....така , че да не съдим другите, без да сме наясно с положението им. Wink

# 6
  • Мнения: 235
За това естествено не са виновни децата, а безотговорните родители, които виждат, че детето е настинало, но го пращат на ясла и от там на другия ден всички деца болни.

Безотговорни родители е много силно казано. Не, че са отговорни, но ти имаш на кого да разчиташ и няма как да прецениш ситуацията. Ами ако нямаше кой да ти гледа детето , а трябва да ходиш на работа, за да се издържате Rolling Eyes И болничния не е решение - еднъж, дваж, но после почват да те гледат с криво око и да мирише на уволнение.....така , че да не съдим другите, без да сме наясно с положението им. Wink
Определено имам кой да ми гледа детето, но ако нямаше щях да си стоя в къщи до като не ми свърши майчинството. Определено знам какво е да живееш с една заплата и с две заплати в къщи. В крайна сметка по важно е здравето на детето от някаква си работа. Тука мога да вмъкна и един пример от който тръгва всъщност спора кой е виновен. Една позната си даде детето на ясла от един месец /то е на 1,6м./ . Тя обаче не се върна на работа, а мери улиците по цял ден. На два пъти виждам че детето е болно, но си ходи на ясла, а на всичкото отгоре след яслата не се прибират ,а идват в градинката при другите деца. Това вече е безотговорно отношение и всичко пада в/у родителите които са на работа а децата им са на ясла.

Общи условия

Активация на акаунт