Погача на близнаци

  • 4 018
  • 19
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 7 640
Моля майките на близначета да споделят как са организирали погачата-например чудя се две питки ли трябва да приготвя и изобщо всичко ли сте правиле х2 Grinning? Благодаря!

# 1
  • Мнения: 228
еми да всичко е по две ,две питки две торти но по малки гледахме да са и погачите и тортие,но и да остане няма страшно,еми общо всето гледахме всеки да си има отделни неща всяко нещо си беще нарочено това ще е за емо онова за ники ,защото те са си две отделни личности и деца и така ,поне при нас така беше

# 2
  • Мнения: 7 640
аз пък се чудя как да го организирам.  newsm78 Ясно е че, са две отделни личности, които обаче все пак са свързани  Grinning. Представях си, че майката гушка двете дечица и така й разчупват една питка над главата. Иначе ще ми е трудно да избера кого да взема първо. Трудна работа...

# 3
  • Мнения: 903
Ох, и на мен това ми предстои и тъкмо се чудех за това. Аз също си представях да гушна и двете и да ми разчупят питата над главата. Наистина са две отделни личности, но заемат едно място в сърцето ми, а и след като господ е отредил да бъдат заченати, износени и родени заедно трябва да са заедно във всичко. А за рожденните дни мисля да са с отделни торти та всякя да може сама да си духне свещичките. Не знам как ще процедирам по-нататъка, но питката ще е една.

# 4
  • Мнения: 7 640
бабите проучили въпроса, питките ще са две Party. Ще бъдат по-малки, з-то трявбало да се изядат целите. Довечера ще говоря с таткото, ако ме подкрепи, по-ми харесва да е една погача, както вече писах. Хич не харесвам да правя разни ритуали, з-то така трявбало, а този някак си не ми е по сърце  Sunglasses.
DidiP, с вас имаме 1 ден разлика Grinning

# 5
  • Мнения: 2 013
Голям срам, ама не помня вече една или две питки бяха. Май една.... толкова бях ошашавена в началото, че ако не беше майка ми, сигурно щях да пропусна този ритуал даже. Тя го организира у тях и поканихме само най-близки жени-роднини.
Виж, прощъпулниците бяха два - тя проходи стабилно на 10 месеца, а той - на 13.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 541
Питките са две, замесени със захар за да им е сладък живота Laughing. Това , че трябва да се изядат целите не съм го чувала, зная, че не трябва да се изнасят от къщата  т.е. не само питките, а нищо в деня на погачата - разни хора -разни обичаи  Laughing Според мен всяко трябва да си има своя, както и своя торта, но ти го направи както го чувстваш. Една приятелка така купувала по една огромна торта до 3-тата година и децата й ги гонел голям карък (болести, счупвания на ръце, крака и т.н.) и после някакъв поп й обяснил защо трябва да купува/прави по две ( ама аз забравих каква баше причината) и тя твърди и се кълне , че откакто запачнала да прави отделни всичко се е подредило към по-добро - пък дали е вярно не мога да твърдя. Аз лично купувам/правя по 2 - всяко да си има своя и да е наречена само за него. 

# 7
  • Мнения: 7 640
След утре ще пиша прясно-прясно как мина галимацията. Като ще са две питките, все още остава дилемата как да се разчупят. Може би поред на номерата-I и II близнак, както са раждани, знам ли  newsm78

# 8
Според мен е по-добре да следваш последователността на прохождане. И аз ще правя прощъпулник тези дни и смятам да разчупя първо питката за първо проходилия.

# 9
  • Мнения: 7 640
Според мен е по-добре да следваш последователността на прохождане. И аз ще правя прощъпулник тези дни и смятам да разчупя първо питката за първо проходилия.
обаче погачата се прави на 40тия ден, никое от децата не ходи още  Laughing

# 10
  • Мнения: 903
Ох, момичета да ви се оплача няма по некадърна майка от мен smile3518. Объркала съм датите и се оказа, че днес е 40-тия ден, а аз се уговорих с попа за утре. Сигурно ще сме единствените дето питката ще е на 41-вия ден. Горките ми деца, с такава майка. А с такова желание подготвях този празник, направо не знам как съм се объркала. Но все пак реших, че въпреки грешката ще идем на църква и ще го отпразнуваме. Мале какъв срам. Майчета, внимавайте, че е много гадно да ви се случи така.

# 11
  • София
  • Мнения: 512
Аз не съм правила погача - дори тук във форума научих за подобен обичай Embarassed

# 12
Според мен е по-добре да следваш последователността на прохождане. И аз ще правя прощъпулник тези дни и смятам да разчупя първо питката за първо проходилия.
обаче погачата се прави на 40тия ден, никое от децата не ходи още  Laughing

Опаа, хич ме няма... Аз си мислех че питаш за погачата при прохождане. Не погледнах възрастта на твоите бебчовци, а моите проходиха тези дни та за това съм се объркала. Иначе и аз не съм правила пита на 40тия ден, защото незнаех за такъв обичай  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 331
две питки. държах ги двете заедно Rolling Eyes Rolling Eyes в ръце и ми разчупиха последователно всяка питка, над две различни кърпи, и в двете кърпи събрахме парички за всяко бебе. не помня кое, но едното беше събрало повече парички... после ги изхарчих накуп... за разкрасяване на МАМА. не ме е срам за какво ги изхарчих.
иначе лудницата е голяма
в църквата спяха, но едната се събуди и рева, рева, но попа не спира да говори... та се събуди и другата... и тя-рев, а той си говори... и не дава на тати да гушне едната. тебе, вика, не ти е местото тука...
на всички снимки татткото така лошо гледа поопа, че падам от смях като се сетя... откъснаха ми се ръцете тогава.

да са ти живи и здрави... и ти заедно с тях и дупе да ти е яко   bouquet

# 14
  • Мнения: 903
Направихме прословутата погача, беше голяма лудница, надявам се че съм спазила всички обичаи, ама ако не поне се постарах. Нямало проблем че го направихме на 41-вия ден. Идеята била че младенеца бил заведен в божия храм след 40-тия ден и затова не трябвало да се водят на църква преди него. Голям майтап стана когато попа си сложи ръката на главата на едната докато чете и понеже шапките им са големи и се захлюпи на физиономията и последва рев. Аз я държах с едната ръка , а с другата свеща и нямах свободна ръка да я оправя, че докато това стане ...

# 15
  • Мнения: 7 640
две питки. държах ги двете заедно Rolling Eyes Rolling Eyes в ръце и ми разчупиха последователно всяка питка, над две различни кърпи, и в двете кърпи събрахме парички за всяко бебе. :
newsm10 и ние така. За парите-предупредих, че всичко е символично и да слагат монетки.
Голяма простотия ми се стори цялата работа, аз не обичам такива ритуали много-много. На сватбата се отървах леко, сега обаче не успях твърде Grinning. Важното е, че всички бяха много доволни. Събрахме се в доста тесен кръг, з-то с това грипаво време изобщо не ми се рискуваше с много гости.
За протокола-всичко солено се омете, сладкото - не Mr. Green

# 16
  • Мнения: 903
И при нас стана така, уж питката трябваше да е сладка ,но не я докарахме много сладка та уж само на сладки ама като се сложиха едни мезенца..., сладкото остана Simple Smile Е какео да се прави, важното наистина е, че всички са доволни.

# 17
  • Мнения: 183
Ние правихме две погачи и ги разчупвахме по отделно - не помня коя беше първата, а и не мисля, че има такова голямо значение.

Обаче ще ви дам идея за тортите - ние винаги поръчваме една торта, но е разделена тематично на две. Пример: Тази година тортата беше като сърце - половината от сметана, другата половина от шоколад, слагаме свещички и в двете части и двете щерки ги духат заедно. Имената са ми написани в също в двете части. Имали сме и торта като пеперуда, пак разделена - с различни криле, а миналата година беше страхотна: кръгла, с къщичка, дървета, животинчета, но по средата течеше река и така се разделяше на две. Не знам на вас харесвали ви идеята, но според нас си е страхотна.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 110
Ох, момичета да ви се оплача няма по некадърна майка от мен smile3518. Объркала съм датите и се оказа, че днес е 40-тия ден, а аз се уговорих с попа за утре. Сигурно ще сме единствените дето питката ще е на 41-вия ден. Горките ми деца, с такава майка. А с такова желание подготвях този празник, направо не знам как съм се объркала. Но все пак реших, че въпреки грешката ще идем на църква и ще го отпразнуваме. Мале какъв срам. Майчета, внимавайте, че е много гадно да ви се случи така.

Споко! Ние също отидохме при попа на 41-вия ден, но той каза, цитирам "Пред господ срокове и дати не важат, важното е че сте тук!" Така че не се притесних особено.
Иначе погачите ни бяха две. Първо ми подадоха единия юнак, после другия. Сега като се замисля не знам кой беше пръв, но това едва ли има значение. Важен е ритуала и повода. Ние също предупредихме само монети, не можех да си представя да притеснявам хората, като се има предвид на какви погачи съм била...

# 19
  • Мнения: 903
Олекнами като знам, че не съм единствената завела децата на 41-вия ден. И на мен ми беше неудобно да карам хората да слагат пари, ама нали бяхме само ние и нашите родители та нямаше проблеми. Сложихме символични суми.

Общи условия

Активация на акаунт