Мебели по поръчка - от големите магазини или от малка фирма?

  • 3 485
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 43
Ама че дилема - дали да си поръчам мебели от Зоната, Арон, Комо и тем подобни или да се спра на някоя малка частна фирма?  Thinking
Кои според вас предлагат по-добро качество? А по-добри цени?
От една страна, в големите магазини можеш да видиш как ще изглеждат мебелите и да си избереш. Но при толкова много клиенти се чудя дали може да се разчита, че няма да те забавят или да объркат нещо?
Малките производители ми изглеждат по-гъвкави и отзивчиви. Но дали могат да си позволят достатъчно добри машини, за да правят качествени мебели на изгодни цени?

Какво избрахте вие?

# 1
  • Мнения: 85
Аз ти препоръчвам средни магазини. Тук има доста линкове, разгледай и реши. От големите си купувай ако не търсиш качество, а по-скоро ниска цена и нещо по-преходно. Има и изключения разбира се, но като цяло в големите се продава по-масова стока. Зависи какво търсиш.

Ама че дилема - дали да си поръчам мебели от Зоната, Арон, Комо и тем подобни или да се спра на някоя малка частна фирма?  Thinking
Кои според вас предлагат по-добро качество? А по-добри цени?
От една страна, в големите магазини можеш да видиш как ще изглеждат мебелите и да си избереш. Но при толкова много клиенти се чудя дали може да се разчита, че няма да те забавят или да объркат нещо?
Малките производители ми изглеждат по-гъвкави и отзивчиви. Но дали могат да си позволят достатъчно добри машини, за да правят качествени мебели на изгодни цени?

Какво избрахте вие?

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

аз избрах малка фирма, но след време ще си търся сам майстор. Демек - още по-малка фирма.

# 3
  • Мнения: 10
За Бога - малка или средна фирма - производител!!!!!

# 4
  • София
  • Мнения: 7 990
Малка и проверена фирма.

# 5
  • Мнения: 13 261
Като купувам мебели вече не си поставям така въпроса голяма или малка фирма. Какво качество на каква цена може да ми предложи фирмата и какви гаранции ми дава, че това което виждам на чертеж ще бъде изпълнено както трябва. Поръчвала съм всякак. От малка фирма-първата поръчка я направи добре-кухня,а втората-детска стая така я оплеска че нямам думи, а се предполагаше, че гардероб, бюро и легло е по-лесно от кухня.
Това с малката проверена фирма при мен не сработи.

# 6
  • София
  • Мнения: 12 554
Досега не съм купувала мебели от голяма фирма. Мисля да продължа така и занапред-.

# 7
  • София
  • Мнения: 346
Аз благодарение на съпруга ми избрах малка фирма и не сбърках PeaceВече няколко години поетапно си поръчвам при тях мебели,както и ги препоръчах на много приятели и познати!Подписва се подробен договор със упоменати всички детайли и срокове,които се спазват задължително,да не кажа,че всичко става и по-рано от предвиденото!Досега разочаровани няма Simple Smile

Последна редакция: пн, 08 фев 2010, 12:48 от ilianka/ILIANAD /

# 8
  • София
  • Мнения: 2 430
Ние скоро обзавеждахме целият мезонет,скоро,скоро преди 9 месеца.Изцяло се доверих на фирмите и мисля,че до сега не сбърках.
Спалнята я взехме от КОМО,масата и столовете от Еником,кухнята от Явор,като аз допълнително си направих проект от модулите да се сглоби бар плот.И както няколко дребни елемента поръчка за кухнята..
Сега взехме и от КОМО и мебелите за всекидневната,за меката мебел(диваните) не бързам за нови,те ще са през есента,че малкият е на етап в който не е за чисто нова мека мебел(особено в бяло) Laughing
Ако все пак се спреш  на майстор или някоя малка фирма,си отваряй очите,защото виж како става в "Господари на ефира",да не останеш с едното чакане за мебели.Питай,какъв е срока на гаранция за направата на мебели,доставка,сглобяване и пр.
п.п. Ако поръчваш от Арон се подготви много да чакаш ConfusedДоставката им е в рамките на 60 работни дена,което си е почти 3 месеца и наистина са много бавни.От тях си бях поръчала антре.
Еником пък са много бързи в  доставката на мебели,монтаж и пр.
Комо също в монтажа на мебели са безупречни,не мога да се оплача.

# 9
  • France
  • Мнения: 726
Само по поръчка!
Не понасям ширпотреба. За цената, която ще дам в "Комо", например, ще ми направят нещо много по-качествено.
Имам си майстор-дърводелец, само при него поръчвам. До тук, имам кухня, спалня, масите в хола и етажерките.
Аааа, забравих, че ми прави витринен шкаф от орех...Чакам го вече 4 мес..... #Cussing out Остана да се сложат луничките.

# 10
  • Мнения: 1 085
Малка фирма, но да разполага с достатъчно добро техническо оборудване.

# 11
  • София
  • Мнения: 142
Аз направих така - харесвах си модела на спалнята - в случая беше от Еником - мисля, че така се казваше магазина. Поръчах си я на частен майстор - заведох го да я види и я имам същата. Ползвам си я вече 4-та година и нямам проблеми.
Кухнята - взе ми мерки и ми предложи проект и ми я направи.
Аз съм писала вече доста и е станало ясно, че не съм много "За" големите фирми.
Просто много през пръсти я карат. А и да не забравяме, че и там мебелите ни се правят от някой дърводелец на заплата, на който не му пука много, защото всичко е на конвейрн, докато според мен частния майстор или по-малката фирма ще си свърши по-добре работата, за да има клиенти.

# 12
  • София
  • Мнения: 12 228
Само по поръчка!
Не понасям ширпотреба. За цената, която ще дам в "Комо", например, ще ми направят нещо много по-качествено.
Имам си майстор-дърводелец, само при него поръчвам. До тук, имам кухня, спалня, масите в хола и етажерките.
Аааа, забравих, че ми прави витринен шкаф от орех...Чакам го вече 4 мес..... #Cussing out Остана да се сложат луничките.
  Дървени ли са мебелите? Ако си от София дали ще е възможно да ми пратиш координати на майстора на ЛС?

# 13
  • Мнения: 8
Изобщо не си взимайте мебели от големите фирми, пълни боклуци са. Една приятелка си взе обзавеждане за детската стая и за 2 години на нищо не прилича, по начало мебелите изглеждаха доста евтини и некачествени, но не си струва при положение че вече са за смяна. Мисля си че всичко което се прави на ишлеме губи от качеството си. За родителите ми взехме кухня по поръчка от малка фирма http://www.citymaster.bg и са много доволни. За 5 години не е мръднала, а и цената беше напълно нормална. Догодина като стигна най-накрая до обзавеждането на апартамента пак към същите хора ще се обърна.

# 14
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Толкова ли си впечетлена от фирмата, че изрови тема от преди 6 мес. и изрекламира сайта. Както и още няколко темички. И това при положение, че кухнята на майкати е от преди 5г. Как издържа толкова време да не споделиш радостта си...

Общи условия

Активация на акаунт