Имуностимулиране!

  • 1 295
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 240
Дъщеря ми е 1 клас и 4есто боледува.Незнам какво да правя.Четох за имуностимулантите,но не знам кой да избера.Моля ви споделете опита и мнението си.

# 1
  • Мнения: 17
Назад във форума има доста изписано по темата  прегледайго  Ние сме на рибомунил Но като чета има и други продукти за които се пише че са много добри  Трябва сама да решиш на кой продукт да се спреш Thinking

# 2
  • Мнения: 2 332
Ние в момента сме на Бронховаксон, но за съжаление не мога още да напиша дали действа. Много хора са доволни от него, дано и при нас има ефект.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 181
Прочети примерно тази тема.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 513
Респиваксът е добър имунистимулатор, за деца над 3 год. Съдържа лиуфилизирани бактерии от най-често срещаните бактериални инфекции при децата. Българско производство е с цена около 4 лв., дава се сутрин на гладно по схема от листовката или по препоръка на лекар. Вноният му аналог е Бронховаксом - значително по-скъп, но може да се дава на деца над 6 месеца.
Респивакс  съмдавала на сина ми, който е във втори клас, а от тази година го давам и на дъщеря ми, която е почти на 3 год. Миналата година и давах Бронховаксом и бях много доволна.
При баткото имаше много добър ефекет за укрепване на имунитета, дано и на малката да помогне.
Решението е твое - съветите са от нас!

# 5
  • Мнения: 215
Голямата ми дъщеря боледуваше много. Не минаваше зима без да развие пневмония или бронхит. Всичко приключи, когато започнах  всяка есен  да и давам БРОНХОВАКСОМ.При нас Респиваксът не действаше.

# 6
  • Мнения: 102
Моля ви напишете ми латинското име на Бронховаксона или ми кажете какво точно съдържа и как действа и дали трябва да се дава на здраво дете или когато се разболее.Колко струва и как го пиете .Чувала съм че има две схеми за прием?

# 7
  • Мнения: 240
Аз съм чувала за една схема при която в паузата,когато не се дава бронховаксом се пие "Киди" и ехинацея.Но не си спомням точно.Някой да зне нещо по въпроса?

# 8
  • Мнения: 2 332
Бронховаксона се продава за около 33лв., 3 блистера по 10 капсули - ако детенце не може да ги гълта може да се разтварят в течност. Пият се 10 дена - след това 20 почивка и така 3 месеца. Ние ги започнахме от 01.10., което означава, че ще ги пием до декември вкл. ГеПи-то ни каза, че другите 10 дена от месеца може да пие комплексни витамини, и последните 10 - Есберитокс или Ехинацея.
Т.е.:
10 дена - Бронховаксон
10 дена - комплексни витамини
10 дена - Есберитокс или Ехинацея.
И така - 3 месеца.

# 9
  • Мнения: 240
Благодаря за точния отговор.Не мога да разбера защо днес педито е казала на съпруга ми че се пие 30 дни всеки ден.Имали такава схема?

# 10
  • Мнения: 2 332
Благодаря за точния отговор.Не мога да разбера защо днес педито е казала на съпруга ми че се пие 30 дни всеки ден.Имали такава схема?
Това, което по-горе описах като начин на даване, е описано и в листовката. За по-голяма сигурност го преписвам мотамо:
Дозировка и начин на приложение:
Превантивно лечение и/или укрепваща терапия: 1 капсула дневно на гладно, за 10 последователни дни, 3 месеца.

Лечение по време на острите епизоди: 1 капсула дневно на гладно, до изчезване на симптомите, но най-малко за 10 последователни дни. Когато е необходима и антибиотична терапия, лечението стартира едновременно с Бронхо-ваксом.

При деца на възраст от 6 месеца до 12 години: Същата схема на лечение, но дозата е наполовина (капсули за деца).

Забележка: Капсулите Бронхо-ваксом за деца могат да се разтварят в течност (плодов сок, мляко и др.), ако детето ги поглъща трудно.

Така че... най-вероятно се е объркала лекарката? Или пък мъж ти да не я е разбрал правилно - че се пие 30 дни, пие се, но 3месеца по 10 дни...

Общи условия

Активация на акаунт