Давате ли вода през нощта на децата си?

  • 5 926
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Синът ми е на 2г и 6м. и от малък пие много вода през нощта, средно около 200мл.,Сипвам  му по мъничко, и така се налага да ставам често да му давам вода, защото иначе ще изпие цялото шише. Като беше на 1г отказхме бибероната и оттогава го залъгвам да не мрънка с вода, но това се превърна в много лош навик и сега се буди нощем и иска да пие по 5/6 пъти на нощ, че и повече понякога. А не е лишен от вода през деня, напротив - много се налива, изследванията са му ОК, иначе. Незнам как да го отуча, може би трябва да го оставям да мрънка,да реве, но така ще събуди целия блок, пък и ще се мъчи детето, но така нито той спи качествено, нито ние-((((

# 1
  • Мнения: 9 814
До възрастта на твоето детенце и голямата ми дъщеря се будеше през нощта да пие мляко или вода, но не повече от два пъти на нощ. Опитите ми да не й давам вода/мляко завършваха без успех. Просто от раз се отказа от нощното пиене. За мен се израства с възрастта.

# 2
  • Мнения: 164
и ние сме така малката е на година и половина и преди да заспи вечер както и през ноща пие доста вода .Винаги когато поиска и давам горе долу както си писала и ти по 5-6 пъти нощем и ние не спим пълноценно но какво да се прави ако не и дам вода съвсем ще се разбуди

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
В момента детето ми пие повече от половин литър на нощ.Изобщо не мисля да се опитвам да я откажа.Освен рев и бодърстване цяла нощ друго няма да постигна.

# 4
  • София
  • Мнения: 12 554
От 9-месечна възраст синът ми спря да се буди нощно време и не пие нищо. Но ако поиска - му давам. Насила нищо не се постига.

# 5
  • София
  • Мнения: 17 592
Не пие вода през нощта. Не съм му отнемала бибичката.

# 6
  • Мнения: 541
Да давам, но и той никога не е изпитвал нужда да пие много вода.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Не давам , защото не се буди през ноща.

# 8
  • Мнения: 2 131
И Алекс пие вода нощем. Сега през зимата - по-малко, но все пак си иска понякога. Естествено, давам му.
Да не би в дома ви да е прекалено сух въздухът и поради тази причина детенце да ожаднява?
Или, може би, просто си има нужда да пие вода нощем. При всеки е различно - аз пия вода през нощта изключително рядко, а мъжът ми - всяка вечер. Явно си е до организъм.
Кофти е, че ви нарушава съня, наистина, но все пак не можеш да му откажеш вода. Другият вариант е да изчакаш ощ малко и да го научиш сам да си взима и да си пие.

# 9
  • Мнения: 9 973
е не,давам мляко ако иска,но той си казва,че иска мляко

# 10
  • Мнения: 2 312
Давам вода.Изпива поне по едно шише 250 мл.Вече не иска залъгалка и се залъгваме с шишето с вода.

# 11
  • Мнения: 3
И аз преди си мислех че може да е сух въздуха, обаче като се замисля, той го прави, дори и лятото. На следобедния сън за час и половина се буди 2/3 пъти за вода, наистина хубаво е да се пие вода, нормално е да ожадняваш нощем, но пък чак толкова, незнам....

Хубавото в случая, е че наистина много рядко се напишква в леглото (въпреки че пие доста вода) може би веднъж на 2/3 месеца, махнахме памперса на 1г и 7м. и почти веднага спря да пишка през нощта, и махнахме и нощтния памперс.

Последна редакция: пн, 08 фев 2010, 14:58 от AnMary

# 12
  • Мнения: 4 668
Давах му когато искаше.
За щастие бързо се отказа да пие през нощта .

# 13
  • Мнения: 2 447
И аз и мъжа ми си лягаме със шишето вода до нас.Така че,и на сина ми давам,щом поиска.

# 14
  • Мнения: 332
И моето дете пие много вода през нощта, буди се по 5 пъти  изпива средно около 260 мл на вечер, отделно през деня пълня по два пъти шишето. Не ми пречи това, че пие вода, а това, че от скоро се е научил да му държа бибата в устата докато заспи. Пусна ли - събужда се. Сменях разни  и безобразни залъгалки, никоя не иска да я цока, само заспива с нея, но държи мама да я подпира, заспи ли изплюва бибката, и така до следващото събуждане за вода. От месец и половина сме така всяка нощ, и не мога да разбера причината за това будене.

Общи условия

Активация на акаунт