Как изглеждало детето ми...

  • 720
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 747
Та каво ми се случи вчера...
Седим си в парка три мами с три бебета- едното 20дни по-голямо от Георги, а другото с 6 дни по-малко.

 По едно време майката на голямото казва, че на детето й омръзнала "тази попара сутрин" и се чуди с какво да разнообразят. Аз казвам, че в интернет съм чела, че някои мами дават овесени ядки със сирене. Тя ме попита Георги  как приемал овесените ядки. И аз, що ли ми трябваше, и казах, че докато Георги стигне до овесените ядки доста време ще мине и й заобяснявах, че го захранвам от 20-на дни(по принцип не налагам мнението си и уважавам избора на всяка майка как да гледа детето си).

Тя  ме погледна с онзи поглед(който сигурно често сте виждали)" Ама само на кърма ли???" И ми каза:
- Ама той много добре изглежда за кърмено бебе!

И аз просто нищо не й отговорих...стори ми се напълно безмислено.А то се вижда как изглежда детето ми...  снимката е от преди месец
Разказах на мъжа ми и цяла вечер сме повтаряли: Ама  той много добре изглежда за кърмено бебе!  Mr. Green

# 1
  • Мнения: 6 243
Ами наистина много добре изглежда...за кърмено бебе  Laughing

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Абе направо нормален изглежда Mr. Green
Голям смях - и това е за номинациите за лафчета Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 1 121
Те горките не са виждали толкова дълго кърмени бебета, но сега ще имат база за сравнение Simple Smile. Според мен обаче такива теми са си направо тъжни.

# 4
  • София
  • Мнения: 747
Според мен обаче такива теми са си направо тъжни.

На нея май наистина й стана тъжно- изглежда си помисли, че нямаме пари за адаптирано мляко.

# 5
  • Мнения: 980
И аз обяснявам за късното захранване, само като ме питат директно или предлагат бисквита на Габи. Да, срещам пълно неразбиране.
Лошото е, че утре битката продължава - бабите идат. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 8 450
Брех тия кърмени бебета колко са нещастни!От време на време обаче някое има нахалството да изглежда добре. Mr. Green
НИдей държа дИтето гладно!Лебец си требе ,ти кърма му пробутваш. hahaha

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 653
Хе-хе, що не я попита според нея как трябва да изглеждат кърмените бебета?   Mr. Green

# 8
  • Мнения: 1 896
Същото са ми го казвали и на мен за моето дете. Кой би помислил, че бебето може всъщност да се изхрани с кърма!
С мъжа ми си говорехме скоро - добре че изглежда така детето, та никой копче не може да ни каже за начина, по който го отглеждаме, иначе щяха да ни побъркат бабите.

# 9
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Кой би помислил, че бебето може всъщност да се изхрани с кърма!
Ей това буквално същото баща ми ми го е казвал - докато не видял,не вярвал,че бебе можело да се изхрани с кърма Laughing А той самия е кърмен 3 години и си спомня даже Rolling Eyes

# 10
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Хех, напомни ми за новата ни педиатърка. Отивам аз с хищника на контролен преглед, жената ядски мила, възхитена, хвали....и в един момент: "Той изглежда много блед, вероятно има анемия". Аз  Shocked, взеха го в друг кабинет, връщат го, и да се обадя след 5 дни за резултат.
"Напълно в нормите, без повод за притеснения". ..беше резултата, но аз все пак да започна до 4 седмици с месце в храната.
Та и моят син, понеже по-светличък замалко и анемия да му припишат  ooooh!

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 603
Ех, горките ни кърмени бебета, как ли ще избутат с тази синьо-зелена течност/някъде четох, че имала вид на развалена/?

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Естествено, че са ни хубави кърмените бебета/не звучи сектански, нали Laughing/ На последния преглед при педиатърката я попитах нещо за зъбките-какво на дам ако беба я заболят. Отговорът беше каквото имаме обезболяващо в къщи за нея. Аз и казах, че досега не съм купувала никакво лекарство/освен Саб-и то за няколко дена/ за беба и тя се втрещи. Ами здраво си е бебето/поне за сега/.Така, че не знам какъв е проблема... А ако може някой да ме убеди, че фрешчетата са по-полезни на този етап от кърмата-да пробва,ама не вярвам, че може Laughing

Общи условия

Активация на акаунт