Юлски бебета - Тема 25

  • 23 882
  • 731
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 263
Хайде и ние в отбора!
И аз се записвам в редиците на "Абе каква майка съм аз!"
Владето за месец и няколко дни е наддал едва 100 грама и е пораснал 3 см.  Confused Rolling Eyes Ще видим като дадем кръв, какво ще се случи и там.
Направо акъла не ми го побира, той се хапва с апетит - но ....
Отложиха ни хепатитната ваксина, защото в къщи имаме доста болници и предпочетохме с лекарката да не рискуваме.
Не че обичам дебели бебета, ама 100 грама за месец  newsm78 Tired

Да добавя и това, че вода не ще да близне - нито чай, нито нищо освен мляко.... Cry Confused Tired
Та гърнето ми е последна грижа  Sick няма да е преди годинка.

Последна редакция: вт, 09 фев 2010, 17:54 от Lennyh

# 46
  • Мнения: 914
Запис и за да не е само запис - на гърне мисля да слагам когато може да разбере какво се прави там и когато може да контролира тези дейности, което категорично няма да се случи в близките месеци - така че най - рано към година и половина. Преди това се учи не детето, а ние се учим кога си върши работата и го дебнем, според мен. Пък и признавам, не ми се занимава с ранно махане на памперси.
Така, отивам да чета сега новата тема Simple Smile

# 47
  • София
  • Мнения: 4 025
Да се запиша в темата, няма какво да споделя, само оплаквания, та ще се въздържа..

за да съм малко полезна - Сиси,  заради нормативните изисквания жилища, които са изцяло северни се приемат за ателиета, иначе нищо им няма, сума ти хора живеят в такива, но проектанта няма право да ги обозначи като апартаменти, същото се отнася и за подпокривни помещения със силни скосявания, или които нямат необходимата височина.

# 48
  • София
  • Мнения: 1 635
Хехе, и аз имам подъл план - когато и ако ни се роди трето дете, да купим ателието до нас и да го направим на две големи детски стаи със собствен санитарен възел. Ех, мечтиии...

Лени, да не би да не са измерили правилно?

# 49
  • Мнения: 7 263
Джилка - 2 пъти го мерихме магарето - все толкоз си тежеше. 7 и 600  Confused
Той си е супер жилка, но все си мислех, че с това хапване вече трябва да си наддава - а сега е под нормите за месеците си. newsm78 Tired
Абе да е здрав, все ще порасне - но ми стана криво и на мен като Марулича онзи ден дето се беше разкиснала  Hug

# 50
  • Мнения: 250
Хей,вижте какво клипче гледах ей сега  Joy : изненадано коте

# 51
  • Мнения: 1 089
Лени, я недей. Нали знаеш, че по едно време и мен килограмите ми бяха голяма мъка, все за тях се кахърях. Ама ето, не сме ходили още на консултация този месец, ама като я тегля в къщи е около 7800. Пък и 7600 е в норма, вярно че е на долна граница, но е в норма. Пък и по-важното е че е здрав. Ще видиш другият месец ще си навакса. Hug
Ели, гуш за твоите момичета, като ги видя и такава една голяма усмивка се разлива по лицето ми Hug

# 52
  • София
  • Мнения: 580
Здравейте мами,
Честити месечинки на порасналите!  love001
Кейт, Цветен прашец, разсмяхте ме. Браво на Вас! Имам добро въображение и си Ви представих в акция.  Hug
Юлско бебе, и ние сме така с акането от една седмица насам - по 5 пъти на ден, хем я дебна да го свърши в легенчето, но тя се крие.  Heart Eyes
Ели, дано не се ядосваш с нещо сериозно.  Hug
Вержи, честити Ви зъбки! Браво на Кайо - цели 7 зъба (а, пък ние - нито един) Heart Eyes
Лени, не се притеснявай, че е наддал само 100 гр, нали е дръпнал на височина цели 3 см. Нашата педиатърка всеки път ми казва, че когато рязко дръпва на височина детето е нормално да наддава по-малко. А, и ние сме под нормата, а ми е много жизнено детето. Hug
Нели, внимавай с тази диета, да не си докараш някоя беля.
За гърнето - на мен много ми се иска да я науча възможно най-рано, но тя още не може да сяда стабилно, така че ще отложа с поне още месец.

# 53
  • Мнения: 253
И ние да се отчетем-9кила сме и 70см.Само 500гр сме наддали.
Аот една седмица не иска да яде АМ вечер  smile3511 smile3514 А сутрин си хапва по 180мл.Започнах да и давам попара от 3 дни и нея не я иска.Направо незнам какво да я правя.Дали да започна да давам кисело мляко??? newsm78
Вчера забелязах,че от сухарите и се появяват едни ситни пъпчици на лицето-сигурно е алергия и се чудя дали със хляб да пробвам?
А иначе съм дала да си опита хляб,пуканки,солетки/даже всеки ден и давам де  Mr. Green/ сиренце и краставица  Heart Eyes Гледам,че днеска нослето и е запушено и нещо гласчето и започва да се губи  #Crazy Sick Само да не се разболее  Praynig
Иначе няма чалъм да ни излизат зъбчетата отгоре.
А Вержи вече имат 7  Mr. Green
Честити месечинки на бебоците.

# 54
  • София
  • Мнения: 121
Дарка, ти хем се притесняваш от алергия, хем за кисело мляко говориш, за хляб, а тези солетки, сиренца и краставички и пуканки особенно, незнам дали им е дошло времето. Но ти си знаеш, аз понеже не съм чела отдавна /извинявам се, че питам за което/ и не знам зеленчукови, плодови, каши , месце даваш ли й? Предполагм, че да, щом сте стигнали до попарата newsm78
В сухарите мисля,че има глутен... да не би от него да е, като гледам линийката ти не е ли рано за глутена?
Ето това открих като съдържание на сухарите http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=317550.0
А ето това са безглутеновите http://biosviat.com/index.php?option=com_content&task=view&id=253
А Вероника е станала много сладка Hug

# 55
  • Мнения: 7 263
Дарка, какви пуканки и даваш?
Нали все пак са мазнички, струва ми се че им е рано - дори да са домашно пукани пак не би трябвало - но всеки си знае най-добре де. На мен ми се вижда рано и за солети и хляб, но сухарчетата на практика са това. Днес педиатърката каза, че вече можем да вкараме жълтък по 1\4 и киселчета. Аз и казах че вече давам и каши \ дори не си признах че ги давам всеки ден, ама то с това тегло на Влади не е проблем да давам и всеки ден\.
Питането ми е има ли някой вече да е правил нишестени кремчета и с какво мляко ги правите?
Защото аз с предишните си двама хубавци съм ги правила с кърма, но сега по очевидни причини трябва да ползвам мляко и се чудя какво?

# 56
  • Мнения: 123
Само се записвам... wavey

# 57
  • USA
  • Мнения: 675
Здравейте.

Чочи-мерcи за темичката  bouquet!

Гърнето
-мисля,когато стане на 9 месеца,педито каза,че тогава вече сядали стабилно.

Галето,много сте пораснали,голяма е сладурана Heart Eyes.За спането-аз промених доста неща-вече заспива изцяло сама и през деня и вечер(преди само вечер)и отделно нощно време я научих да не се буди на по-малко от 3 часа. И всъщност след тези промени,Стейси много по-рядко се буди на 40 мин. и ако го прави е само за секунди и пак заспива,не се налага да ходя както преди и пак голямото приспиване Tired.

Медула, видях и Ния,има страхотни очи Heart Eyes.Ама тя още малко и ще проходи като я гледам Laughing.

Ехеее,Virginity, какво направи Кайо,браво на него Heart Eyes.Дано сега вече се успокои детето.

Сиси,благодаря, че спомена за тази статия,ще я погледна  Peace.

Кеит, ако и на мен някои така ми направи,не ще го сритам ами не знам какво щях да го направя,ще съжали за стореното 1000 пъти #2gunfire #2gunfire #2gunfire.
И Стейси все си чеше венците назад.
Стейси заспива без биберон,но плаче понякога малко,2-3 мин.

Роси,честито и на вас за зъбчетата, както и на Лени.

Svetly, и аз само преварявам вода,но никoй не я пие Crossing Arms.

Лени,не са ви толкова малко килограмите,не трябва да се притесняваш.Стейси,вярно,че е момиче,но на 6 месеца и няколко дни беше 6 630,даже като сравнявам с тукашните бебета, май е най-леката,но изобщо не се притеснявам.Тя също не спира да шава за секунда,даже щях да питам как са вашите бебоци,аз памперса и едва слагам,храни се ритайки,блъскайки,върти се наляво -надясно,не спира изобщо ooooh!.

дарка_живко, и на мен ми се струва ,че избързваш с някои неща.По принцип глутенa не е проблем след 6 месеца,но трябва да се въведе както всичко останало.

Да ви питам,горе където пише кои преглеждат темата има и скрити,как става това,не че ще се крия,но ми е интересно newsm78.
И другия ми въпрос,може ли кърмата да се ползва за нещо друго,освен хараненето на бебе,защото имам пълна камера с кърма,но Стейси не я харесва, а и аз си имам засега достатъчно?

Последна редакция: вт, 09 фев 2010, 19:58 от maimun77

# 58
  • Мнения: 76
Честити месечинки на порасналите бебоци!!!

Гале и тук да кажа, че Цвети е страхотна и много се е променила!! Откривам много голяма прилика с Калина на Джил Peace
Медула, невероятни очи има твоята кукла (нищо, че няма да останат сини  WinkLaughing)
Вержи, изумява всички хубавеца Кайо!! Печелите приза за най-много зъби Laughing
Цветен прашец, радвам се, че си по-добре!!
Сиси, Hug Стелла не само, че си вади сервизната табла, ами й я лапа и я върти и изобщо голям интерес проявява към нея....
Лени, Влади си хапва доста добре и мисля че няма място за притеснения...а и с цели 3см се е издължил Peace
Дарка, тия пуканки и солети и мен ме озадачават???

# 59
  • Canada
  • Мнения: 649
да се запиша с едно шокиращо откритие - Калоян има 7 зъба!!!!!!!!!!!!! Shocked Shocked Shocked
запънах се преди малко да му ровя в устата, щото по принцип не ми дава Wink ама много мрънкоти, не може да спи и т.н. и викам да видя до къде сме стигнали със подуването на венеца, пък то..... #Crazy 2 горе и 1 долу вече дращят, остава долу десния да пробие и вече ще сме с пълен комплект резци  Shocked
Кари ортикария е мн злобен алергичен обрив, стават едни големи плюски, като изгорено,все едно е гасена цигара, и сърби  Cry биха и урбазон и вливаха глюкоза , и беше на диета 1 седмица -само мляко ,картофи,моркови,оризова каша  Sad
Върджи, вие пак сте напред с материала... Аз всеки ден проверявам няма ли поне 1 зъбче да избие, щото и нашия много се криви напоследък, а вие - цели 7!!!!!!!!!!!!!!!!!! Crazy
Много гадно нещо е било това с Лорчето... Rolling Eyes Tired Дано повече не ви се случват подобни работи...
Евитке, благодаря че си се сетила за мен.... Wink Да, не беше страшно на пътя... Просто са си зимни условия...
Медулке, за съжаление не съм компетентна да ти отговоря на въпроса за градините... По принцип може да видиш какво пише в наредбата на СОС. Но по логика си мисля, че ако не осигурят място за детето ти в Основно училище - да, можеш да ги съдиш. Но градините не са задължителни, те са улеснение. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт