Торта "Къртичина"

  • 11 084
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 655
Една много лесна за приготвяне и много лека на вкус тортичка  chef

Приготвена е с полуготова тората "Къртичина " на Доктор Йоткер Peace/пускам я най-вече като идея за оформяне,може да се направи с домашен блат и домашно приготвен крем Peace/

продукти,които са необходими за добавяне към смесите :
за блата:
50 гр.маргарин
2 яйца
30 мл. прясно мляко

за крема:
400 мл. прясно мляко
шоколадови стърготин
3 големи банана

Към сместа за тестото се прибавят допълнителните продукти,разбърква се 3 минути на бавна степен,а след това5 минути на висока степен до получаване на хомогенна смес.Тестото се изсипва с намазнена и набрашнена тортена форма,пече се 35 минути на 160 нградуса.След като се извади от фурната,премества се в тортена чиния и се оставя 20 минути да изстине.През това време се пригитвя сместа за крема,като се добавя нобходимото прясно мляко.След като разбием крема,добавяме шоколадовите стърготини.
Върху повърхността на блата се очертава кръг на 2 сантиметра отстояние от ръба.С лъжица се издълбава блата така,че да се получи равномерна вдлъбнатина.Обелваме бананите и ги режем надлъжно.На дъното се нареждат разполовените банани,отгоре се разлива крема,като се стараем да се получи куполовидна форма.Издълбаната част от блата се раздробява,за да се получат трохи.Стях се посипва оптгоре тортата.Оставя се да е охлади за 2-3 часа.

Добър апетит
  chef  chef  chef




Последна редакция: вт, 09 фев 2010, 11:04 от nahodkata

# 1
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Изглежда страшно вкусно! Но би ли пояснила по-подробно за тази полуготова торта? Не съм я срещала досега, поне не се сещам... И кремчето ли е вътре?

# 2
  • София
  • Мнения: 2 019
Да, много е хубава тортата. Аз я правех докато живеехме в Прага, но май и в София съм я виждала, в Била.

# 3
  • Мнения: 22 867
И аз правя подобна тортичка, рецептата ми е руска, популярна тортичка е там, лесна и вкусна. Освен банани, съм слагала заедно с тях - наполовина, и малини, и череши. Хубава е тортичката, nahodkata , благодаря, че ми я напомни!  bouquet

# 4
  • пак там
  • Мнения: 2 885
А всъщност защо е Къртичина? newsm78

Последна редакция: вт, 09 фев 2010, 21:51 от Рися

# 5
  • Мнения: 767
Боже, каква красота... #Crazy Утре ще потърся таз Къртичина и дано успея! smile3506
Благодаря за чудесната рецепта!  bouquet

# 6
  • Мнения: 31 165
Много добре изглежда тази торта.

# 7
  • Мнения: 655
момичета,много благодаря за милите думи Hug

ей сега ще ви покажа опаковката/демек отивам да я изровя от кофата hahaha hahaha hahaha/

# 8
  • Мнения: 610
Тази торта изглежда много вкусна.   Party
nahodkata-   bouquet

# 9
  • Мнения: 655
Рися,кремчето е вътре на прах,прибавя се само мляко Peaceи е Къртичина,защото /може би не си виждала/ ,но точно изровеното от къртица,изглежда така като купчина рохка пръст посипана над земята Peace

нали обещах,сериозна мадама съм Mr. Green

заради вас специално изрових опаковката:





Лабрексче,не се спотайвай,давай оригиналдъто hahaha/демех хубавата руска рецепта  chef/


тези дни мисля да я спретна в изцяло домашен вариант,мисля че с крем от заквасена сметана ще стане направо убийствена Crazy Crazy Crazy

Последна редакция: ср, 10 фев 2010, 23:36 от nahodkata

# 10
  • Мнения: 767
Ами да, важна е идеята ,а тя е жестока! А комбинацията шоколад-заквасена сметана е мммм Blush

# 11
  • Мнения: 769
nahodkata ,ето едно подобно предложение.......двете снимки са от различни торти

Шоколадова торта с карамелизирани банани

# 12
  • Видин-Русе
  • Мнения: 17
Страхотна торта!!!
За първи път съм я яла в Германия 99 година.На скоро я правих и всички я харесаха -особенно децата.Бях я купила от Пикадили.

# 13
  • Мнения: 221
Мммм...чудесно изглежда!  Flutter

# 14
  • Мнения: 125
Много интересна торта.Ще се пробва.

Общи условия

Активация на акаунт