Може ли магнезия да забави раждането?

  • 691
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 254
Имам чувствителна матка, или поне така казват докторите Simple Smile
От 5ти месц матката ми се стяга при всяко лягане по гръб, изкачване стълби, ако някой или нещо ме докосне по корема или просто така... Стяганията не са болезнени, но са неприятни. Предписаха ми магнезий и след това разбрах, че той се пие когато имаш мускулни спазми. Щом почнах да го пия и веднага ми спряха стяганията на матката както и схващанията на краката, например. 1-2 дни след като спра да го пия пак почват всички видове стягания.
Сега обаче, почнах да се чудя дали заради магнезия няма да ми се забави раждането. В смисъл, дали няма да родя по-късно или пък самото раждане да се удължи.
Някой може ли да ми каже, дали магнезия ще се отрази на раждането...?

# 1
  • Мнения: 2 467
Пие се до края на 8-я месец. Влезеш ли в 9-я го спираш. Защото може - поне на мен така ми казаха. Аз пиех от 6-я до края на 8-я месец. Родих 2 дни преди термина.

# 2
Имах болки в 6ти месец и ми казаха, че главата на бебо е почнала да изостава. Препратиха ме към МД да ме гледат с доплер, ама ми трябваха солидни връзки, въпреки че си плащах, защото никой не искаше да си направи труда.

Накрая с "връзки" стигнах до ... забравих и името но ми стори много добра, пък и съм чела добри мнения за нея. Та се оказа, че плацентата в единия край не се оросява добре. Пиех 3х2 магнезий, който спрях в 7ми месец, защото нямах болки, но въпросната докторка ми се накара много че съм ги спряла, защото "не са за болките, а за да се храни добре бебето" така че ги продължих.
Родих 4 дена след термина с тъмно зелени води (бях сигурна че бъркат термина с близо 2 седмици, понеже ми е много нередовен цикъла). Приеха ме в 10ч а родих в 12,30. Hug

# 3
  • Мнения: 277
Пиех Магнезии от 6 мес. до края на 8-мия. Родих 23 дена преди термин.

# 4
  • Мнения: 1 250
Госта съм аз
Забравих да уточня, че преносването се дължеше основно на това, че в 6тия месец ми направиха "фльонга" на матката, защото не исках да оставам в болницата, а контракциите и болките бяха силни (дори ми излезе херпес от болката). Така че като ми станаха на 7 минути контракциите, ме прегледаха в Шейново и оправиха корекцията от 6тия месец, та за 1 час направих 4см разкритие.

# 5
  • Germany
  • Мнения: 7 880
Здравей,
Аз пиех магнезий от 6 месец до началото на 9 / даже бях 1 седмица в болница и ми вливаха/. Незнам дали може да забави раждането, но след като влезеш в деветия месец вече не е страшно и да родиш по рано и затова  може да го спреш. Аз родих на термина:)

# 6
  • София
  • Мнения: 1 254
Много ви благодаря на всички за съветите... Аз от 2 дни не съм го пила и май ще да го спирам Simple Smile
И берз друго ми се струва, че ще съм бременна още 2-3 месеца... Не се чувствам като за 20 дни преди финала Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт