За една от мрачните бг.традиции

  • 28 399
  • 145
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 592
Точно реших да се изкажа и почти сте изместили темата - ако ги няма некролозите, няма да разберем, че сме в БГ. Но ако ги няма пък ще ни е по-добре!
На времето баща ми, лека му пръст, ми преразказа един кратък разказ за един руснак, който много се страхувал от смъртта. Отишъл при баба Знахарка и тя го посъветвала да си сложи ковчега под леглото а над леглото кръста, с които искат да го погребат. Така, когато умирал, Семьонич бил най-усмихнатият мъртвец от селото! А де?

# 61
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
отдавна си мисля 4е липсва тема за 4уждоземните батковци дали ви допадат  Mr. Green
aми ха, де!

# 62
  • Мнения: X
мен ме е срам  Embarassed Embarassed Embarassed
4акам някой да ме изпревари
но обещавам да пиша

# 63
  • Мнения: 2 907
Нотар, това сериозно ли с този руснак? Аз не понимах много защо е бил с усмивка като умирал, ама нищо  Wink

Джоел, ми хайде де, питай за чуждоземните, ама те е шубе, че може да ти се урони реномето на интелектуалка  Laughing

Да, темата стана много смъртоносна, вярно, петък е.
Впрочем, озадачих се, че едно от условията на Картинката за добър живот е "докато мога да правя качествен секс". Simple Smile))

# 64
  • Мнения: X
пускай темата и ще пиша в нея за тукашните батета

# 65
  • Мнения: 1 761

Впрочем, озадачих се, че едно от условията на Картинката за добър живот е "докато мога да правя качествен секс". Simple Smile))

Е,че то  живот,пълен с плетки, кръстословици и рецепти за тутманик и Царска трушия,ако няма да има качествен секс,кое му е хубавото?

Сексът е най-приятното удоволствие.Теб кое толкова те озадачи? Laughing

# 66
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 350
Аз не намирам традицията с некролозите за стряскаща, даже я имам за нещо нормално характерно само за нашата страна, което я прави уникална пък макар и странна за някои. Един приятел Англичанин много се впечатли от тази ни традиция, даже ме попита най -учтиво дали може да ги снима. По стряскащо ми е да си давам парите за вестник, който половината е с некролози на хора, който са живели например в друго населено място (лека им пръст), докато повечето некролози се разлепват в района, в който е живял покойника.
Английските гробищата са чисти спретнати и подредени, разхождат си предимно кучетата в тях, понякога и на някоя пейка посядат, е да кажа ли сега че се стряскам, че кучето вдига крачето и опикава гроба, ами не разни хора разни идеали Peace

мен лично смъртта рядко ме подтиска, приемам я като част от живота, не ми пречи(поне за сега). всички един ден ще си заминем - с гроб или без него, със зелена тревичка на гроба или без нея, с некролог или без него и животът ще си продължи и без нас... както казваше баба ми, лека и пръст, това е в реда на нещата стига да си спазваме реда, да не се пререждаме...
в общи линии и моето мнение е такова.

# 67
  • Мнения: 2 907
Картинке, споко, майтапя се. Въпреки че сексът важен, важен, ама като остарея едва ли ще ми е толкоз важен и съответно условието "качествен секс"  а без него иначе да се мре, няма да действа за мен.
По ще ми е кеф да си пия коктейла под някоя палма с четиво в ръка. Че тъй де.

А не, и мен ме е срам да отварям теми за батковци. Аз отварям темите за некролозите, евтаназията, расизма...ще си разваля имиджа иначе  Mr. Green

# 68
  • Мнения: 1 909
Това в Германия ми се вижда още по-ужасно: жив човек на некролог?!!

Това е рекламна кампания, на моделите едва ли им пука, че играят ролята на загинали в катастрофа.

То имаше и реклами по телевизията - майка, баща, три деца отзад. И произшествието в забавен кадър, виждаш буквално как умират един по един и накрая кадърът спира на 5 окървавени трупа.

Чудя се дали една такава рекламна кампания би могла да мине в България - на германците сигурно не им пука, защото нямат истински некролози, но ние с тази традиция...

# 69
  • Мнения: X

Впрочем, озадачих се, че едно от условията на Картинката за добър живот е "докато мога да правя качествен секс". Simple Smile))

Е,че то  живот,пълен с плетки, кръстословици и рецепти за тутманик и Царска трушия,ако няма да има качествен секс,кое му е хубавото?

Сексът е най-приятното удоволствие.Теб кое толкова те озадачи? Laughing

ей това се надявам да ми се размине

# 70
  • Мнения: 1 761

Впрочем, озадачих се, че едно от условията на Картинката за добър живот е "докато мога да правя качествен секс". Simple Smile))

Е,че то  живот,пълен с плетки, кръстословици и рецепти за тутманик и Царска трушия,ако няма да има качествен секс,кое му е хубавото?

Сексът е най-приятното удоволствие.Теб кое толкова те озадачи? Laughing

ей това се надявам да ми се размине


Абе и аз се надявам,затова се старая да съм във форма за времето,дето ще е по-така...

# 71
  • Мнения: 592
mystic - какво има да се чудиш! От най-ужасяващият се човек от смъртта, той е починал с усмивка - просто е прекарал остатъка от живота си по-спокойно и ползотворно, надявам се, а не в стрес и краткосрочно! Просто е приел тази мисъл за нормална!

# 72
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Много тъжна тема, тъкмо бях на ръба да се разтроя като четох всичко и малко сте разведрили  Peace

А знаете ли друго много много странно нещо, което едва тази година ми стана известно - бг обичай да не се празнува РД когато ставаш на 40години  Thinking И това имало връзка пак нещо с 40-те дни след смъртта, ама не разбрах и аз защо, но факт - масово хората в БГ не празнуват 40-тия си РД  Thinking По този въпрос вие какво мислите? За мен беше съвсем нова информация и още ми е странно...

# 73
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Много тъжна тема, тъкмо бях на ръба да се разтроя като четох всичко и малко сте разведрили  Peace

А знаете ли друго много много странно нещо, което едва тази година ми стана известно - бг обичай да не се празнува РД когато ставаш на 40години  Thinking И това имало връзка пак нещо с 40-те дни след смъртта, ама не разбрах и аз защо, но факт - масово хората в БГ не празнуват 40-тия си РД  Thinking По този въпрос вие какво мислите? За мен беше съвсем нова информация и още ми е странно...

И за мен е абсолЮтно ново като информация  Shocked

# 74
  • Мнения: 592
Или сте забравили къде сте живяли, или сте много млади! Аз не празнувах 40 г. Просто е поверие във връзка с 40-те дни. Знам хора, които празнуваха и си заминаха и такива, които са живи и здрави! Живот!

Общи условия

Активация на акаунт