До кога АМ вечер?

  • 2 016
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 43
Здравейте момичета!
Съжалявам ако повтарям някоя тема!
От една седмица сме на млечна кухня,синът ми е на 10 месеца и половина.Хапва си доволно от менюто,но се чудя кога да заменя адаптираното  мляко преди лягане с едно от хапванията от кухнята?
Благодаря ви предварително!

# 1
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Аз не мисля да и спирам АМ до момента в които сама не се откаже.

# 2
  • Мнения: 577
Когато сам го откаже.

# 3
  • Мнения: 43
ок,тогава какво правите с едната от манджиджките от кухнята?

# 4
  • Мнения: 577
давах 18:30 - 19часа каша или пюре  и преди сън 22:00ч - АМ

# 5
  • Мнения: 15 379
АМ се дава, докато детето само не го откаже.
На възрастта на детето ти, моето пиеше само АМ за вечеря, а и доста време след това.
Уверявам те, че млякото преди сън е от важно значение и в никакъв случай не бива да се премахва по желание на майката.
Ако толкова държиш да даваш кухня за вечеря, давай по-рано, за да има място и за млякото.

# 6
  • Мнения: 1 446
Дъщеря ми е на 2 години и все още пие АМ за вечеря Simple Smile

# 7
  • Мнения: 506
Моята и тя вечер си пие млякото преди заспиване.На кухня не съм я записвала.Млякото е от значение за развитието на детето.Давай му мляко вечер вместо да го заместваш с манджа.

# 8
  • Мнения: 305
Моята дъщеря пие мляко сутрин към 6 и вечерта преди лягане!От две седмици си хапва от кухнята! До сега давах наобед по 20-на грама супа, колкото да свиква с вкуса и после основното! Следобед давам крема!
Решила съм от днес да и дам наобед цялото основно, а следобед, тя яде към 5-6 да, дам супата, но да има време да огладнее за млякото!  За закуска към 9 ще правя млечни кремчета! Да видим ще се приеме ли?

# 9
  • Мнения: 46 434
Води се по детето Simple Smile
Моето беше пристрастено към млякото, така че нямаше никакъв начин да заспи, ако не го изпие ooooh! иначе си вечеряше твърда храна, няколко часа преди сън.
На Детска кухня не съм записвала, но там калориите и всичко е изчислено за едно единствено хранене - обяд. Закуските и вечерята трябва да са нещо друго, иначе детето ти ще яде прекалено малко количество храна.

"Във всички детски млечни кухни се предлага само обедно меню ( супа, основно ястие и десерт ). Използва се практическото ръководство за хранене на децата в детските ясли на д-р Трифонова, издадено  през далечната 1983 година. Според това ръководство хранителните продукти за децата от детската ясла се изписват на база: първо (супа) – 100 гр., основно ястие – 150 гр. и десерт (най-често млечен крем) – 250 гр.  Децата, ползващи детската млечна кухня, получават най-често ястия в грамажи – супа – 200 гр., основно ястие – 200 гр., и десерт (млечен крем) – 250 гр., което води до несъответствие на грамажите на изписаните хранителни продукти и качеството на готовата храна ( вероятно оводняване на супите или влагане на повече брашно).

   Това  се получава от погрешната практика на майките при разпределяне на храната взета от млечната кухня. Най-често родителите разделят трите ястия. Супата или основното ястие, с малко хляб се консумира от детето на обяд  или вечер, а млечният крем се предлага на детето за следобедна закуска. Случва се то да бъде оставено и за следващия ден. Това е едно много порочно разбиране за храненето на децата в тази възраст, при което води до непълен прием на някои основни хранителни продукти, носители на градивен и енергиен материал за подрастващия организъм, както и на биологично ценни съставки – витамини, минерални соли, баластни вещества и др."


ПРОУЧВАНЕ ХРАНЕНЕТО НА ДЕЦАТА ПОЛЗВАЩИ ХРАНАОТ ДЕТСКИТЕ МЛЕЧНИ К … НИ НА ГР. ПЛОВДИВ

# 10
  • Мнения: 309
мен, също ме интересува този въпрос, нашата педиатърка, на която всъщност нямам никакво доверие, каза да го заместя с кисело мляко с бисквитка, аз обаче отлагам, защото и аз мисля, че е още много рано!Дъщеря ми много си го обича млякото, особено вечер, в повечето случаи заспива на шишето.А и още нямаме установен режим на ядене през деня, малка е още, ще изчакам, сега съм по-уверена като ви прочетох! Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 39 717
Моят син отказа АМ преди около 2-3 месеца. Давах му го сутрин (преди закуската), понякога и вечер (преди лягане).

# 12
  • Мнения: 1 702
ок,тогава какво правите с едната от манджиджките от кухнята?
Сутрин пие АМ,после закуска,на обяд давам основното от кухнята,следобяд десерта,вечеря супа+плодов йогурт към 19.30ч-20.00ч и в 21.00ч АМ.

# 13
  • Мнения: 43
За сега със сигурност не искам да спирам млякото нито сутрин нито вечер.Снощи Вики отказа млякото в 21h,после пробвах пак в 22h,но отново го отказа и му дадох основното от кухнята,което изяде с удоволствие и сутринтта не се събуди за млякото,направо за закуската.Няма да спирам да пробвам с АМ,но ако не иска да го яде имам ли избор?

# 14
  • София
  • Мнения: 1 735
Ако иска и до 3 ще си пие АМ преди сън.Ако иска след това ще и давам прясно или кис. мляко.За мен млякото е много по-ценна храна от всяка манджа,супа или крем.

Общи условия

Активация на акаунт