Лактоза???

  • 1 123
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте мамчета....
Аз съм бременна в 8 месец и скоро ми предстои най-хубавото нещо в живота..
Четох в една книга на Д-р Спок, че по време на бременност не трябва да се яде пастет, защото бебето може да има лактоза...Тааа може ли някой да ми обясни какво точно е това, защото чесно да си призная преди да разбера че не трябва да ям пастет съм си хапвала....
Благодаря предварително...

# 1
  • Варна
  • Мнения: 17 951
Лактоза едва ли ще има, защото това е дизахарид съдържащ се в млякото. Вероятно са имали предвид, че може да има непоносимост към лактозата. Как обаче тази непоносимост може да е свързана с консумацията на пастет не знам. newsm78

# 2
  • Мнения: 12
ами аз точно това се чудя, защото и аз четох в уикипедията какво е лактоза и нещо не го свързвам с пастета.... и немога да си обясня защо е написано....затова реших да питам и да разбера ....все пак някой може да знае отговора ...

# 3
  • Мнения: 9 481
Няма връзка..може би е грешка Peace

# 4
  • Мнения: 445
Сигурно е грешка в превода. Те какво ли не превеждат като пастет. Съмнява ме да не става дума за "листерия", но пък и тя не се хваща от нашия пастет "Апетит"  Crazy

# 5
  • Мнения: 12
Да Листерия е.... Аз попитах снощи леля ми..тя е мед. сестра и тя ми каза... явно е печатна грешка....
Добре де ами кажете ми тогава за листерията...

# 6
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
http://www.chudesa.net/?p=statia&statiaid=5783

Май трябва да постоиш малко гладна  Wink

# 7
  • Мнения: 12
еми... ако трябвя ще стоя..аз и без това напоследък нямам много апетит ще издържа...
Уж гледам да не ям вредни храни ама.....

Общи условия

Активация на акаунт