ЗДРАВОСЛОВНО ХРАНЕНЕ НА КРЪВНА ГРУПА А

  • 28 219
  • 68
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 230
Правилният начин на хранене за Вашата кръвна група

Някои храни могат да Ви помогнат да оздравеете, а други могат да Ви разболеят.
Едни и същи храни могат да предизвикат различни състояния в човешкия организъм.
Това зависи от това каква кръвна група сте.

От правилният начин на хранене за Вашата кръвна група ще разберете:
·кои храни, подправки и билкови настройки помагат на хора с Вашата кръвна група
да поддържат оптимално здравословно състояние и идеално тегло;
· на кои витамини и микроелементи да обърнем внимание и кои да отбягваме;
Кръвна група А
Кръвна група В
Кръвна група АВ
Кръвна група 0

Правилният начин на хранене за Вашата кръвна група е ясен,
лесен за прилагане план, който всеки може да следва,
за да съобразява своето хранене и живот с особеностите на кръвната си група

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 230
Кр.група А – полезни:
Месо и птици: няма такива
Бяла нетлъста риба, Млада щука, Охльови, Канадска и морска пъстърва, Сьомга, Треска, Скумрия, Шаран, Сардина
Соево мляко и соево сирене
Зехтин, Ленено масло, Тиквени семки, Фъстъци, Фъстъчено масло
Соя, Леща, Боб-черен и шарен, Амарант, Елда
Оризови питки, Елда, Хляб "Езекил" и "Есен", Хляб от покълнало жито и от соево брашно, Брашно - оризово, овесено и ръжено
Алабаш, Градински ангинари, Бамя, Броколи, Глухарче, Кел, Зеле, Кейл, Листа от цвекло, Кълнове от люцерна, Темпех, Лук-жълт, испански, червен, Магданоз, Моркови, Спанак, Маруля и зелена салата, Ряпа, Пащърнак, Праз, Тиква, Тофу, Хрян, Цикория, Чесън
Ананас, Лимон, Грейпфрут, Кайсия, Моркови, Сини сливи, Черни череши, Целина, Алое, Джинджифил, Бял трън, Валериана, Глог, Ехинацея, Жълт кантарион, Зелен чай, Колизония, Люцерна, Репей, Шипка, Сминдух, Лайка, Зелен чай, Кафе, Червено вино, Кафе без кофеин
Джиндифил, Ечемичен малц, Меласа, Мисо, Соев сос, Тамари, Чесън
Кр.група А – неутрални:
Кокошка, Пиле, Пуйка
Акула, Есетра, Щука, Морски охлюви, Риба-меч, Риба-тон,
Кефир, Кисело мляко, Фета, Козе мляко, Пресен кашкавал, Сладолед от кисело мляко, Козе сирене, Моцарела и рикота с ниско съдържание на мазнини
Рапично и рибено масло, Бадеми, Бадемово масло, Слънчогледово олио, Маково семе, Макадамия, Слънчогледови семки, Сусамови семена, Орехи, Цариградски лешник
Зелен грах, Ориз, Просо, Лимец, "Корнфлейкс", Брашно-овесено, царевично и оризово, оризови и овесени трици, Ечемик
Овесени и царевични кифли, "Рай вита", Ръжен хляб-100%, Ръжени курабии, Питка, Просо, "Фин крисп", Хляб от кафяв ориз, от лимец, Шведски хляб и хляб без съдържание на глутен, Ориз-див, бял, кафяв, Киноа, Юфка от лимец, Брашно-грахам, от лимец, от бургур, от ечемик, от покълнало жито, от твърда пшеница, Брашно съдържащо глутен, Кускус
Авокадо, Аспержи, Кориандър, Бамбукови стебла, Брюкселско, зеле, Бяла и жълта царевица, Зелен и червен лук, Гъби, Ендивия, Зелени маслини, Карфиол, Кервел, Краставици, Кимион, Кресон, Марули, Цвекло, Кълнове от репички, Репички, Морски водорасли, Тиквички, Салата от млад синап, Целина
Ананас, Грейпфрут, Кайсии, Сини, червени и сушени сливи, Череши, Къпини, Пресни и сушени смокини, Сини и червени боровинки, Лимони
Бъз, Диня, Гуава, Карамбола, Зелени лимони, Киви, Праскови, Грозде- зелено, червено, черно, Цариградско грозде, Стафиди, Нектарини, Круши, Малини, Грозде "Конкорд", Червен и черен касис, Ягоди, Фурми, Пъпеш, Ябълки, Нар
Грозде, Зеле, Ябълково вино, Ябълки, Краставици, Лопен, Зеленчукови сокове, Тинтява, Бяла бреза, Върбинка, Глухарче, Градински чай, Кора от бял дъб, Звездица, Листа от мента, Липа, Люта мента, Магданоз, Мащерка, Мента, Овчарска торбичка, Хмел, Подбел, Пчелник, Сарсапарила, Сена, Скутелария, Хидрасинка, Сладък корен, Бял равнец, Черница, Ягодови листа, Бъз, Бяло вино
Анасон, Бадемов екстракт, Мед, Бахар, Бергамот, Бяла захар, Босилек, Ванилия, Градински чай, Горчица (без захар), Канела, Дафинов лист, Джоджен, Копър, Естрагон, Индийско орехче, Къри, Желатин, Кафява захар, Кервел, Карамфил, Кардамон, Кориандър, Кимион, Куркума, Люта мента, Люти чушки, Магданоз, Рожков, Мащерка, Мента, Оризов сироп, Риган, Морски водорасли, Келп, Хрян, Планински лук, Розмарин, Сироп от кафяв ориз, Тамаринд, Сос тартар, Царевичен сироп, Тапиока, Червен пипер, Чубрица, Шафран, Шоколад, Сос за салата с ниско съдържание на мазнини, Конфитюр, Горчица, Желе от препоръчани плодове

Кр.група А – да се отбягват:
Агнешко, Бекон, Биволско, Сърца, Говеждо, Гъска, Еленско месо, Заек, Овнешко, Патица, Свинско, Пъдпъдък, Телешко, Фазан, Черен дроб, Шунка, Яребица
Аншоа, Баракуда, Белуга, Змиорка, Жаба, Калмари, Камбала, Мерлуза, Костенурка, Лефер, Миди, Октопод, Морски и речен рак, Омар, Скариди, Писия, Пушена сьомга, Пъстърва, Стриди, Треска, Хайвер, Херинга
Американско топено сирене, Бри, Едам, Ементал, Грюем, Казеин, Камамбер, Колби, Масло, Мътеница, Пармезан, Необезмаслено мляко, Прясно, синьо и холандско сирене, Ньофшател, Чедар, Сладолед, Суроватка, Провалон
Масло от памукови семена, Сусамово, фъстъчено и царевично олио, Бразилски орех, Шам-фъстък, Кашу
Едрозърнест зрял боб сорт Лима, Обикновен боб, Нахут, Тамаринд, "Гранола", Пшенични трици, Пшенично брашно, "Грейпнътс", Житен зародиш
Високо протеинов хляб, Английски и пшенични кифли, Маца-пшенична, Пълнозърнест пшеничен хляб, Твърда пшеница, Типов хляб, Макаронени изделия от грис, Пълнозърнесто пшенично брашно, Бяло брашно
Картофи-бели, сладки и червени, Бяло, китайско и червено зеле, Чушки- жълти, зелени и червени, Патладжани, Маслини- зелени, испански и черни, Едрозърнест бял боб, Култивирани гъби, Ямс, Домати
Банани, Кокосови орехи, Манго, Мандарини, Папая, Платани, Ревен, Портокали, Пъпеш "Медена роса"
Домати, Папая, Портокали, Коча билка, Лют червен пипер, Царевична свила, Червена детелина, Ревен, Бира, Черен чай, Газирани напитки, Дестилиран ликьор, Диетична сода, Естествено газирана вода, Кока-кола, Черен чай без кофеин
Ароматен оцет, Бял оцет, Бял пипер, Винен оцет, Каперси, Ябълков оцет, Лют червен пипер, Смлян черен пипер, Чист желатин, Черен пипер на зърна, Кетчуп, Майонеза, Сос "Уорчестър", Туршии

# 2
  • Мнения: 197
Ами аз съм А+,но не ми допада идеята да се откажа от сирената и бананите  Rolling Eyes

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 230
Да зависи какво искаш, от здравословното хранене се чувстваш много добре, здрав, силен енергичен

# 4
  • зад кестените
  • Мнения: 793
Звучи интересно , а за    0 + кръвна    група  инфо. имаш ли ?

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 230
Това е за 0 кръвна група
Кр. група 0 – полезни:
Агнешко, Биволско, Говеждо, Черен дроб, Телешко, Сърца, Еленско месо, Овнешко
Бяла, риба, Камбала, Риба меч, Есетра, Канадска пъстърва, Мерлуза, Лефер, Писия, Сардина, Скумрия, Сьомга
Яйца, Млечни продукти, Зърнени култури: Няма такива
Зехтин, Ленено масло, Орехи, Тиквени семки
Зрял боб, Шарен боб, Алабаш, Бамя, Пащърнак, Праз, Ряпа, Ангинари, Градински зеленчуци, Броколи, Водорасли, Жълт лук, Земна ябълка, Испански лук, Кел, Кейл, Магданоз, Маруля, Спанак, Сладки картофи, Тиква, Цикория, Хрян, Цвекло, Червени чушки, Глухарче, Червен лук, Чесън, Сливи, Смокини, Ананас, Череша, Глухарче, Джинджифил, Магданоз, Липа, Мента, Звездица, Шипка, Сарсапарила, Тилчец /Сминдух/, Хмел, Черница
Кафяви морски водорасли, Куркума, Къри, Магданоз, Лют червен пипер, Рожков
Кр.група 0 – неутрални:
Заек, Кокошка, Патица, Пуйка, Пъдпъдък, Фазан, Яребица, Пиле
Aкула, Аншоа, Белуга, Калмари, Жаба, Змиорка, Камбала, Миди, Костенурка, Млада щука, Омар, Морска пъстърва, Морски костур
Козе сирене, Масло, Моцарела, Соево мляко и Соево сирене, Фета
Рапично, рибено, слънчогледово и сусамово масло, Бадеми, Макадамия, Бадемово масло, Карсия, Кестени, Слънчоглед, Сусам и тахан, Лешник
Бакла, Грах, Зелен боб, Соя, Нахут, Едрозърнест бял боб, Амарант, Елда, Ечемик, Лимец, Просо, Ориз, Оризови ядки, Оризово брашно
Оризов кейк, Ръжен хляб, Хляб без съдържание на глутен, от лимец, от кафяв ориз, от соево брашно, Шведски хляб, Брашно от лимец, Бял, див, кафяв и дългозърнест ориз, Елда, Киноа, Ечемично, оризово и ръжено брашно,
Аспержи, Бамбукови стебла, Грах, Гъби, Джинджифил, Домати, Тофу, Дяволски орех, Жълти и зелени чушки, Зелен лук, Зелена салата, Зелени маслини, Кервел, Кимион, Копър, Краставици, Кориандър, Кресон, Къдрава маруля, Кълнове от боб и от репички, Всякакви видове тикви, Моркови, Репички, Тиквички, Цвекло, Целина, Шалот, Цикория, Ямс, Ананас, Банани, Бъз, Грозде, Касис, Грейпфрут, Пъпеш, Гуава, Лимони, Диня, Кайсии, Киви, Круши, Манго, Папая, Нар, Нектарини, Малини, Ябълки, Праскови, Сини и червени боровинки, Стафиди, Фурми
Доматен сок, Грейпфрут, Грозде, Краставици, Моркови, Папая, Зеленчукови сокове, Кайсии, Целина, Червени боровинки, Бъз, Бял равнец, Бяла бреза, Глог, Валериана, Върбинка, Зелен чай, Женшен, Кора от бял дъб, Лайка, Лимонка, Листа от малина, Лопен, Люта мента, Мащерка, Пчелник, Сладък корен, Бира, Бяло вино, Зелен чай, Червено вино
Анасон, Бадемов екстракт, Бахар, Бергамот, Босилек, Бяла захар, Горчица, Градински чай, Джоджен, Дафинов лист, Естрагон, Кервел, Ечемичен малц, Зелен лук, Риган, Желатин, Карамфил, Кардамон, Кафява захар, Люти чушки, Мисо, Мащерка, Мед, Меласа, Мента, Оризов сироп, Розмарин, Соев сос, Сироп от кафяв ориз, Сос тартар, Черен пипер, Червен пипер, Хрян, Сол, Тамаринд, Тапиока, Кимион, Кленов сироп, Копър, Кориандър, Люта мента, Тамари, Чист желатин, Чубрица, Шафран, Шоколад

Кр. група 0 – да се отбягват:
Бекон, Свинско, Гъска, Шунка
Баракуда, Маринована херинга, Октопод, Пушена сьомга, Хайвер, Тлъсти дънни риби
Всички видове сирене и кашкавал, Мляко, Суроватка, Сладолед
Масло от памуково семе, Царевично олио, Шафран, Бразилски орех, Кашу, Фъстъци, Макови семена, Шам-фъстък, Фъстъчено масло, Ядки от личи
Леща, Тамаринд, Овесени ядки, брашно, Пшеничен зародиш, Пшенични трици, Пшенично брашно, Царевично брашно
Английски кифли, Гевреци, Твърда пшеница, Високопротеинов хляб, Кифли от пшенично брашно, Типов хляб, Овесени кифли, Пълнозърнест хляб, Хляб от пшенични кълнове, Царевични кифли, Брашно Грахам, от пшенични кълнове, Бяло брашно, Брашно от дурум, от булгур, Кускус, Тестени изделия от грис, Овесено брашно, Спагети, Нерафинирано брашно и брашно съдържащо глутен
Авокадо, Бели картофи, Гръцки и черни маслини, Брюкселско, бяло и китайско зеле, Жълта и бяла царевица, Испански маслини, Карфиол, Култивирани гъби, Кълнове от люцерна, Патладжан, Салата от млад синап, Кокосови орехи, Къпини, Ягоди, Мандарини, Платано, Портокали, Пъпеш "Медена роса", Ревен
Зеле, Портокали, Ябълки, Ябълково вино, Алое, Ехинацея, Жълт кантарион, Листа от ягоди, Люцерна, Овчарска торбичка, Подбел, Ревен, Репей, Сена, Тинтява, Хидрастис, Царевична свила, Червена детелина, Газирани напитки, Дестилиран ликьор, Кафе, Диетична сода, Кафе без кофеин, Кока кола, Черен чай, Черен чай без кофеин
Бял оцет, Бял пипер, Ванилия, Винен оцет, Индийско орехче, Канела, Каперси, Млян черен пипер, Оцет балсамик, Ябълков оцет, Сироп от царевица, Царевично нишесте, Копър, Кетчуп, Кисела туршия, Майонеза, Сладка туршия

# 6
  • Мнения: 197
А кой е източника? Thinking

# 7
  • Мнения: 1
 Confused нова съм и нищо не разбирам бихте ли ми помогнали

# 8
  • зад кестените
  • Мнения: 793
 Weary че то всичко което обичам излиза че ми е вредно . Обичам всички видове сирене , през лятото почти  не минава ден без сладолед а пъпеш медена роса ми е любим а към вкуса на кокоса съм престрастена.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 230
Храните се дадени в три групи: Полезни, Неутрални и Вредни.

Полезните храни са като лекарство, Неутралните просто лекарство, Вредните като отрова.

Отначалото е трудно полезните храни имат различен вкус.

Аз започнах, за да отслабна, за 8месс. свалих 17кг, като отначало доста хапвах и от вредните храни. Сега около 7-8 пъти в месеца пак апвам от тях. Моя мъж започна и той да се храни така след като свалих 10кг. Понеже и той е А кръвна група, готвя еднакво за двама ни.

Пуснах темата, за да си обменяме рецепти. Омръзнха ми традиционните храни които с ами полезни - боб, леща, броколи,

# 10
  • зад кестените
  • Мнения: 793
 Shocked 17 килограма за 8 месеца ...... Shocked Shocked Е ако и аз успея да отслабна поне с 10 кл мога да се жертвам от любимите си храни

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 230
аз свалих 10 килограма за 3 месеца, след това започнах да се чуствам доста добре, и така го превърнах за хранене, нарушавам доста четсо затова и за последните 5 мес съм свалила само 7кг, но по новогодишните рпазници си беше голямо преяждане и каих 3кг. Сега искам да сваля още 5-6кг и ще съм супер. А мъжа и и той сваля по 3 кг на месец, първия даже 5кг.
Разликата е, че не си на диета е се храниш здравословно.
Имам доста неща които може да ядеш- сега си правя кюфтенца на фурна от елда, от леща, от соя.

# 12
  • зад кестените
  • Мнения: 793
А как по точно е тази рецепта   с  елда,       от леща  вече съм правила и наистина стават много вкусни Peace

# 13
  • Мнения: 428
Мноооого сложно,бе хора.
Аз като гледам си ям всичко забранено и позволено.Вечно съм гладна и все нещо дъвча.Предпочитам шоколадовите неща най-много.Ако ям месо,то трябва да е шарено-свински гърди например.Не знам какво е да пазиш диета.Искам да напълнея поне 5 кг.Ама как???? newsm78

От както се помня не съм качвала повече от 48 кг.Често съм и 44.А съм висока 1,66.Разни познати все ме питат дали не страдам от анорексия.На работа ме виждат,че вечно съм с вълчи глад.Е,при това положение как да спазвам ограничения?Ям си каквото ми се яде,пък да става каквото ще.Няма да живея с орлите,все пак........

# 14
  • Варна
  • Мнения: 67
Това с кръвната група не е много точно...поне за мен. Аз съм група А и единствено съм свалила много и трайно килограми с режима на Дюкан, а както може би всички знаете, в основата му е месото...започна ли да прекалявам с въглехидратни и нишестени храни качвам за отрицателно време килограми  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт