мога ли да върна лекарство в аптека?

  • 3 772
  • 10
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 379
мога ли да върна лекарство в аптеката, от която е купено? доктора изписа антибиотик, който да вземе детето ако вдигне висока температура, но таткото купил всичко. за щестие детето се оправи и сега имам клацид за 25лв, който не знам какво да правя? имам касова бележка, рецептата, запечатано е лекарството?

# 1
  • Там някъде......
  • Мнения: 197
ПО принцип щом е запечатано може,аз съм връщала или с ами давали лекарства за тези пари или дамски превръзки,лиглин,памперси и такива работи.

# 2
  • Хасково
  • Мнения: 995
Питай в КЗП!
Защото в аптеката най-вероятно  ще ти кажат че не приемат.

# 3
  • софия
  • Мнения: 379
да, сега бях в аптеката и ми отказаха! било им забранено?!

# 4
  • Мнения: 3 971
Я звънни да питаш в КЗП.На мен са ми подменяли лекарство,не виждам защо да не може да се върне.Явно ги мързи да правят сторно  Whistling

# 5
  • софия
  • Мнения: 379
пуснах жалба в комисията, но не са ми отговирили още. дано стане. а и лекарството е детски антибиотик, дали има значение?

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 472
пуснах жалба в комисията, но не са ми отговирили още. дано стане. а и лекарството е детски антибиотик, дали има значение?

Аз пък смятам, че не би следвало да се връщат такива продукти.
Само си представете, че е възможно някой да наруши целостта на опаковката и да сложи каквото си реши, аптекарката как да е сигурна, че не е извършвана манипулация на опаковката ?
Вие самите бихте ли си купили лекарство за което знаете, че е върнато от клиент ?
Аз лично, не бих.

Последна редакция: сб, 13 фев 2010, 09:38 от Магазин РОШКО

# 7
  • Варна
  • Мнения: 773
Би трябвало да не е позволено да се връщат лекарства. Всеки може да си сложи вътре какво си иска и да запечата отново. Аз също имам в къщи неразбутани лекарства , но не съм се запънала да си искам парите или да заменям.

# 8
  • Мнения: 1 763
Аз съм връщала шампоан в аптека, по-точно го смених за друг на същата цена. Нямаше никакъв проблем. За лекарство не знам. Ние имаме неразпечатван Зинат, също детски антибиотик. Купен е от същата аптека, но не ми е хрумвало да го връщам.  С дълъг срок на годност е, ако го изпишат през това време, ще го ползвам. Ако не, още по добре  Grinning

# 9
  • Мнения: X
Не може да се върне лекарство в аптеката,щом веднъж вече е излязло оттам.

# 10
антибиотика ви е хубав, запазете си го, има дълга годност,
 Аптеката не бива да приемат лекарствен продукт излезнал от аптеката, и аз съм опитвала да върна/заменя, тъй като лекарството никой от аптекарите не можа да разпознае да ми преведе че съдържа кортикостероид ..реших да го изхвърля като не го приеха за размяна.
аз лично по навик от едно време си държа неприкосновен запас от 3 антибиотика.

Общи условия

Активация на акаунт