Миома

  • 853
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте,

аз съм чисто нова във форума и искам предварително да се извиня, ако повтарям темата. от ноември месец опитваме за бебче и още не съм се отчаяла, но искам да съм подготвена за всичко. през 2007 ми правиха лапароскопия (бях на 23) - миома на външната стена на матката, при доц. Доганов, в Майчин дом, София. След операцията ми казах, че са правени примивки на тръбите и уж всичко е нормално, но ми казаха да забременявам веднага, уж на шега. естествено, не е нещо което можеш да направиш с лека ръка, много обстоятелства имаше и не забременях... сега времето е дошло, надявам се и опитваме сериозно. дано това не се окаже проблем, още не сме тръгнали по лекари, струва ми се малко рано.
моля ви споделете, ако имате подобен опит с миома, има ли причини за притеснение, или просто трябва да оставим природата да си свърши работата!
благодаря ви!

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 447
Не би трябвало миомата да е проблем. Забременях с такава и ми я махнаха по време на секциото.

# 2
  • Мнения: 3
Благодаря, дано си права и да мога скоро да се похваля  Praynig

# 3
  • Мнения: 168
Здравейте и от мен!На мен също ми откриха миомен възел (15мм на 9мм)разположен по задна маточна стена, а заедно с това имам раничка на шийката на матката и хламидии(с които в момента се борим) и вече не знам за кое от изброените да се ядосвам повече . В петък ще ходим за заповедта ни от Фонда но с тези проблеми едва ли ще постигнем нещо. CryАко някой може да ме посъветва нещо нека да ми пише!

# 4
  • Варна
  • Мнения: 3 864
Щом миомата е на външната стена, не пречи на забременяването. Може само да прави проблеми при износването на бременността, за което си има медикаменти (основно магнезий против контракции). Аз забременях и износих с миома, още си я имам плюс още една нова.
Ако имате други проблеми, оправете тях, за да забременеете. После ако ще 9 месеца леглото ще пазите и ще си износите бебчетата. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт