Разраняващ се език

  • 62 708
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 397
Депротеинизиран хемодиализат от телешка кръв и обезболяващо-съдържа ги Солкосерил-паста за устна лигавица.Няма го обаче по всички аптеки,но много помага.

# 16
  • Мнения: 17 546
Потвърждавам, че в момента,когато това ми се появи на езика аз също бях пила такъв препарат-Микомакс,като Микосисита и пак за гъбички причинени от антибиотик! Ха, така!
Shocked newsm78 Thinking
Сега се сещам, че когато писах това:

Аз нямам болки в езика, но на мен ми се случва нещо странно! Rolling Eyes Боледувах през десетина дни два поредни пъти преди около две седмици. Езикът ми все още е обложен, но се появи ужасно неприятно усещане в основата(там където влиза в гърлото). Все едно съм яла пуканки и люспички от тях са залепнали за езика или усещането като за косъм в гърлото. Много е дразнещо, на периоди е по-осезаемо или по-малко, но от боледуването ми насам, не е изчезвало нито за миг. Sad

аз също бях пила Микомакс!

# 17
  • Мнения: 0
Здравейте !
отново съм аз,
както казах и преди няма как да не изскочи нещо.Тъй като в момента не разполагам с нужното време за да бъда изчерпателен
само ще спомена че има развитие по въпроса с географския език,и то само в рамките на една седмица успях да осмисля толкова информация че да стигна до следното заключение(и това при положение че не съм медицинско лице още по-малко здравен специалист, а по скоро математик-електро любител-програмист и отчасти философ но и лично потърпевш) и  то е;
Разбира се че се касае за проблем от здравно естество и то бих казал много значим и сериозен,като не се опитвам нито да преувеличавам нито да плаша някой с това,ами просто му  отдавам нужното внимание  и отговорността от която бягат почти всички хора с бели престилки,което наистина е меко казано срамно.Най малкото щото е безотговорно!
Не казвам всичко това защото искам да се правя на интересен а просто защото ми писна да слушам навсякъде (обезателно се консултирайте с лекар не предприемайте нищо сам,стойте като малоумник и слушайте приказките на някакви хора които ви бръщолевят абсурдни простотии на които и малко дете би се изсмяло,камо ли да става въпрос за специалисти незнайно по какъв начин  сдобили се  с дипломи по медицина и единствената им цел е как по бързо да ви отпратят,след като са си  взели парите за прегледа разбира се и вие вече се явявате като някакъв ненужен проблем от който те всячески искат да се отърват възможно най скоро)
  А също така и невероятната фраза (ТОВА Е НА НЕРВНА ПОЧВА) е това вече е прекалено,чесно не го издържам.
 С две думи става въпрос за доста навързани неща но като цяло става въпрос за нещо наречено ТРИХОМОНАЗА или трихомони.
Защо!
Ами много са причините,както казах темата е много дълга и би ми било трудно да кажа сега всичко което научих и разбрах.Но най важното е че вече имам посока в която да мисля а не просто ей така(това е на нервна почва)или някоя друга безпочвена глупост.
  Лично мен това отношение ме обижда много като нормално трезво мислещо човешко същество.Знам че има много обикновени хора които не знаят елементарни неща но за съжаление дори  и те имат по логична мисъл от тези малоумници които се опитват да ни накарат да се чувстваме по зле и от неандерталците като ни карат да им се доверяваме да ни използват като опитни зайчета.

Последна редакция: ср, 07 апр 2010, 00:34 от corradonova

# 18
  • Мнения: 0
Здравейте отново!
Езикът на " БИЖУ " е началната фаза,ако не се лекуват причините довели до неговото състояние, целият език се превръща в това което е тази малката засегнатата част на езика ,като във времето последователно се появяват 2-3 или повече кръга на различни места по езика с различна големина и с различно времетраене на проява а най  накрая нацепване на целия език (разбира се  във зависимост от скоростта на разпространение и ескалиране на проблема) и това по някога може да  е свързано и в съпътствие с възпаление и увреждане на някои от  следните органи или на всичките заедно а може и последователно без това да значи че те  са основна причина за състоянието ;
1.Черен дроб,Жлъчка,Панкреас
2.клапите на Сърцето и мозъчната кора
3.черва
4.бъбреци
5.таз и полови органи
6.очи и уши
7.повечето стави и нерви
  Като всичко тръгва и е следствие от заразяване предавано предимно по полов път с (Trihomonаs Vaginalis) когато и да е било в времето дори и преди повече от 20-30 години или по рождение.Подтискането на гъбичките медикаментозно с Fluconazol  при наличието на трихомоназа води до обостряне и силната проява  на трихомоназата,тъй като те много често се оказват  свързани по ред причини, а тя самата протича безсимптомно в много от случаите и се проявява предимно при изморен и отслабнал организъм и намалена имунна система което затруднява много откриването и,особенно ако е още от от момента на раждането.От там на свой ред пък се отключват един куп други все образни инфекции и зарази които се подвизават под сянката на трихомоназата (по причини които сега тук е много дълго да обяснявам ,но пък всеки който желае може да научи като прочете повече за самата трихомоназа и нейните три познати разновидности)и попадайки в кръвта водят до всичките гореспоменати симптоми и много други тъй като лесно се разпространяват из цялото човешко тяло.
    От там и обяснението за наследствеността на това явление защото трихомониите се предават при раждане на новороденото.
И още нещо, не се лекува езикът който е  стенограма на състоянието и проблемите на  вътрешните органи на човека  като цяло а се премахват причините водещи до това негово състояние, а той се оправя мигновено от самосебеси в рамките на един два дни максимум след като се отстранят причините,дори да е така от години.Става равномерен кадифен розов на цвят без никакви географии или цепнатини нито боли нито пари и всичко ти се струва в пъти по ароматно и вкусно по време на ядене,без ни най малък дизкомфорт като по чудо.
 И най важното това се лекува успешно въпреки че колкото е по отдавна проблема има по голяма вероятност от затруднения предимно в  диагностицирането и доказването на самата трихомоназа ,а също така и нейното лечение.Иначе както вече споменах по горе така наречения географски език се проявява в  следствие от медикаментозното лечение на гъбичната инфекция (като пример мога да посоча Candida Albicans) която  много често се появява от нищото и едва ли не е признак за наличието на трихомоназата.
  От всичко това което написах тук и споделих с вас само връзката между отделните части на пъзела и логиката са мое дело всичко останало е информация намираща се свободно по многобройните статии в нета и в  разните  сайтове като научно доказани факти в областта на полово предаваните и венерическите заболявания.Аз нищо не съм си измислил и не смятам за нужно да посочвам линкове към статии които съм изчел защото са над 150 на брой и нямам претенциите че това е някакво научно доказано обяснение на нещата.Просто за мен по логичен път те стоят така .
   С голяма интерес бих изслушал  (подчертавам) компетентно медицинско и научно обосновано мнение по темата защото въпреки всичко което казах вярвам че има и съществуват отговорни и интелигентни специалисти каквито аз имам честа да познавам но наистина се броят на пръсти и в сравнение с цялата гвардия от безхаберни и тотално безразлични към човешкото страдание и болка,(трудно ми е да ги нарека медицински лица), те по скоро клонят към нулата.
   Изводите които се налагат от само себе си са че,трябва да се търсят причините за болестите, а не да се лекуват техните прояви и симптоматики защото иначе това ще е безкрайно и безмислено,то е обосновано и е много изгодно икономически единствено за търгашите в бели престилки,нещо което аз забелязвам да се практикува в медицината в България но и не само тук за голямо съжаление.Защото това е все едно постоянно да ходиш по сервизите да си оправяш ходовата част на автомобила и така до безкрайност вместо да се оправят дупките или по скоро траповете пред вас които водят до този проблем.Ще ви дам още един красноречив пример;
 Повечето лекари се опитват да ни лекуват като ни продават пастичка ,кремче или витамини с които ни убеждават че може би евентуално разбираш ли ще се оправим,или пък този симптом щял да отшуми от само себе си, защото не знаят и не искат да се помъчат поне малко да вникнат в проблема ,да се заинтересуват отчасти поне.А това само губи ценно а понякога и фатално време за реакция.И е все едно  ако чуеш шум от двигателя на колата си като отидеш на сервиз да те посъветват да си сложиш слушалки на ушите и да си слушаш музика защото тя е по приятна,или да намажат предния капак  с кремче за 100 лв и да ти кажат да минеш след седмица две ако все още не ти е блокирал двигателя.Ето за такава некомпетентност говоря,защото ги мързи дори само да отворят капака и да надникнат, аджаба имали двигател поне .Това е безхаберието незаинтересоваността и безразличието с които всички ние клетите пациенти се сблъскваме,поне отношение да имаше, то не е свързано с знанията и опита на един лекуващ.
   В световен мащаб се създадоха не болници и лечебни заведения грижещи се за здравето на хората ,а бели молове за разпространение и дистрибуция на лекарства и медикаменти за тяхното рекламиране и безплатно в повечето случаи тестване,и не лекари а продавачи и търговци на човешко здраве.Представете си само колко гнусно и жалко за човешкия род звучи това цената на човешката болка да се продава с пари,все едно да си купиш приятел или любов или щастие с пари.
Гадна работа!!!!

Последна редакция: ср, 07 апр 2010, 09:26 от corradonova

# 19
  • Мнения: 17 546
Около седмица след изпиването на хапчето Микомакс дори не съм забелязала как само отшумя това нещо, което ми причиняваше дискомфорт.

# 20
  • Мнения: 822
Дидитка, извинявай за закъснелия отговор...
От соковете сякаш всички у дома наблягаме на ябълков (не е толкова кисел; сок от круша също се намира при нас). В почти всички вериги за хранителни стоки има и ябълков сайдер (кафява течност, по-гъста от обикновените сокове и е сладка). Обикновено е в хладилната секция за плодове и зеленчуци, готови пакетирани салати, соеви продукти или органични храни.
Освен това в европейските магазини (няма значение дали италиански, сръбски, полски) има сокове на същите фирми, които произвеждат и за България.
Пуншовете също са сладки, но те са предимно вода, боя и овкусители (не че със соковете положението е по-различно). В общи линии най-добре е прясно изцеден ябълков сок, защото там сама можеш да си избираш по-сладки сортове ябълки...

# 21
  • Мнения: 2
Здравейте, искам да се включа и аз във връзка с проблемите с езика. При мен той не се разранява, но изсъхва. В началото имаше бял налеп в основата му и не можеше да преглъщам. Отидох на уши, нос, гърло - той каза може да е гъбичка, бактерия, а може и да е нищо. Отидох при личния си лекар, той каза - много суха уста. Това е на психична основа, трябва да пиеш антидепресанти. Забравих да спомена, че изживях много тежък период, свързан с ходене по болници във връзка с 2 шийни дискови протрузии и съмнение за хламидия пневмония, за което пих около месец антибиотици през февруари месец.  Да бях се паникьосала много, но с този сух език полудявам тотално. Чегъртам го с хавлиена кърпа, боли ме и се оцветява от това което пия и ям. Все още трудно преглъщам и навътре като си мажа гърлото със сода напипвам нещо като брадавачка. Казах на лекаря - той каза слюнчена жлеза покрита с лимфа. Не мога да спя от страх. Побърках детето и мъжа си. Не мога да се успокоя. Започнах антидепресанти. ефекта е почти нулев. Но определено има моменти в които имам нормално съдържание на слюнка в устата си - след сън. Изпрочетох всичко в интерент - синдром на Сьонген и всякакви видове ракове. Тотално се побърквам. В събота пак ще ходя на уши, нос, гърло да ми вземат секрет и на ревматолог заради изсушаването на езика и устата. Моля ви за мнения.

# 22
  • Мнения: 0
Здравейте!
  току що прочетох за вашия проблем с сухия език,много добре разбирам състоянието на притеснение сигурно е обосновано разбира се.За голямо мое съжаление аз не бих могъл да ви дам компетентно мнение защото не съм никакъв специалист нито медицинско лице,мога само да ви посъветвам да не се примирявате с обяснения от сорта на това че сте преживяли шок,като не изключвам разбира се отражението му върху самата вас и вашата психика и не отричам ни най малко че нещата нямат връзка.Просто искам да кажа че това събитие е отминало и може то настина да има отражение но пък симптомите продължават което означава че има чисто физиологичен проблем който на свой ред трябва да бъде отстранен.Това ми говори чистата логика не опита или някои други знания.Ще ви дам пример за да съм по ясен;
   Карате си колата и изведнъж някакво събитие ви стряска за момент и ви отвлича вниманието вие правите катастрофа,последствията са уплаха и огънати ламарини може и счупени стъкла.Всичко е преминало и няма пострадали и никакви фатални последици единствено колата е за ремонт.Тя дори се движи но е без стъкла и лош външен вид.Това е, колкото и време да мине тя няма да се оправи  докато не отидете на сервиз и подмените потрошените части.Разбира се в този пример нещата са по явни но никога не се знае какво ще излезне под ламарините.В рядките случаи всичко е наред повечето пати има още доста неща които отвън просто ей така на пръв поглед не се виждат.
  Така че не се отчайвайте търсете причините те много рядко са една в повечето случаи са много и все навързани,едната води до другата. Просто игра на асоциации.
   В нета има обяснения за сухия език не знам колко биха се вързали с вашата диагноза но просто всеки един случай сам за себе си е частен и  е много трудно да обобщиш за всички едно правило.
 Сигурен съм в едно от както съм жив и се помня знам ;който търси намира,няма лесно никъде още по малко пък място за отчаяние защото да се предадеш означава  просто да се самоубиеш.
Така че търси и ако научиш нещо ново пиши.Пожелавам успех
П.п. и още нещо ,много по вероятно сухия език да е причинен от антибиотиците отколкото от нещо друго,защото един месец е страшно дълъг период от време и няма как да не се наруши флората на стомашно чревния тракт.Само да питам дали са ти давали витамини от сорта на витамин А или изобщо В комплекс,защото помня че четох някаде че сух език означава недостиг на тези витамини и по кокретно витамин А .Виж поинтересувай се,въпреки че е малко вероятно да не си пила никакви витамини по време на лечение с Антибиотик и то толкова продължително. ето този линк
 http://www.lekar.bg/news-127/info-2693/

Последна редакция: ср, 07 апр 2010, 10:34 от corradonova

# 23
  • Мнения: 2
Благодаря Ви за мнението!
Дано нещата се оправят!

# 24
  • Мнения: 0
До Бижу!

на снимката ясно се виждат червените петънца като точици на езика извън засегнатата част според мен това именно показва наличието на трихомоноза която е трихомоназа в устната кухина.
  Прочети повече за трихомониите и трихимоназата и виж дали не съм прав в този случай!
Дано не съм прав!
ето и линкове;

http://www.doctorbg.com/page.php?id=2250

Последна редакция: ср, 07 апр 2010, 10:50 от corradonova

# 25
  • Мнения: 2
Да пих витамини, но А и В не съм. Иначе пих антибиотици - Ципрофлоксацин -  5 дни, Зинат - 5 дни и Клацид СР 10 дни с почивка между тях окол 10 дни.  Не винаги пиех витамини - това е вярно. В същото време трябваше да пия доста хапчета и за проблемите с шийните прешлени от които стомаха ми се разби тотално. Спрях да пия каквото и да е преди седмица. Може би тялото трябва да се очисти. Благодаря Ви за мнението.

# 26
  • Мнения: 0
напоследък е практика да не се изписват задължителните витамини В комплекс при употреба на антибиотици
което за мен лично е достатъчно точна преценка за компетентността на лекуващия лекар и за неговото отношение към вашето състояние и здраве .
   След всеки антибиотик приет орално се разбиват първо стомаха и после бъбреците,а за последствията се сетете сами,защото стомаха трябва да усвои тази отрова а на свой ред бъбреците трябва да освободят организма от нея.
  Елементарно но на кой му пука!!!

Последна редакция: ср, 07 апр 2010, 11:59 от corradonova

# 27
  • Мнения: 397
Разбива се и черния дроб.Според мен,ако е увреда от антибиотиците,трябва да се приемат Пробиотици.Спадането на общия имунитет,води и до намаляването му и в устната кухина.Ако пък е трихомона,мисля,че стоматолозите биха го различили.Някъде четох за лаборатория,която изследва имунитет на устната лигавица.

# 28
  • Мнения: 1 175
Имам малко нова информация по въпроса. Миналата седмица ходих при нов лекар, който предположи че причината за разранения език може да е стоматологична. Когато някой зъб има кариес, или по-сериозен проблем, поради гниенето се завъждат бактерии, които дразнят езика и той може да реагира чрез такова възпаление. Особено ако зъбът не се оправи навреме, и езикът е продължително изложен на тази среда. Отидох на зъболекар и той откри, че от страната на петната на езика ми имам счупен кътник, който е в доста окаяно състояние  Sad Понеже не ме боли, и е много назад, не съм го забелязала и си е стоял счупен повече от година... Сега ще му слагат коронка, и дано и езикът ми се оправи. Не казвам, че това е отговорът на мистерията, но определено може да бъде една от многото причини за възникването на географски език. Можете да отидете на обстоен преглед при стоматолог, за всеки случай. Също ми препоръчаха да се жабуря с антибактериално лекарство тип Eludril, или със солена вода. Това намаля количеството на бактериите върху езика, които го дразнят.

# 29
  • Мнения: 0
Аз имам същия проблем! Састоянието на езика зависи от желязото в кръвта. Направете изследвания за желязо при хематолог или прочете за правилно хранене при желязодефицитна анемия каквато сигурна съм имате skype:nejiskype za info

Общи условия

Активация на акаунт