Детски автомобилни столчета не издържат при удар

  • 3 414
  • 24
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Половината от детските автомобилни столчета, подложени на симулация на катастрофа в Германия, не са издържали, като определени части от тях са се счупили, а четири от седалките са се разпаднали напълно при удара, предаде ДПА.

Специалистите, провели теста, описват резултата като един от най-лошите от години. Всичките десет детски столчета, изпробвани от Германския орган за технически надзор (TueV) и специализираното списание "Ауто-мото-спорт", са били купени от открит пазар. Подобен лош резултат бе отчетен неотдавна и в изпитание, проведено от Клубa на автомобилистите в Германия (ADAC - АДАК).

Една от купените седалки, неуспешно преминали най-новия тест, е била втора употреба, като експертите предупреждават потребителите да избягват да купуват такова оборудване, тъй като дори лека катастрофа може да засегне безопасността на седалката.
Ето защо специалистите препоръчват следното при купуване на детско столче за автомобил:

   1. Проверявайте дали то отговаря на нормите за качество, като например Европейската норма за безопасност.
   2. Монтирането трябва да бъде лесно и седалката трябва да има надеждни и затягащи се предпазни колани.
   3. Тапицерията трябва да бъде комфортна.
   4. Купувайте нови столчета, тъй като след няколко години дори и най-добрите от тях показват признаци на износване.
   5. Седалката трябва да осигурява минималните стандарти за безопасност при страничен удар.

Източник: http://dnes.dir.bg/2010/02/12/news5865247.html


Темата е за тези които са проспали новината (като мен).

# 1
  • София
  • Мнения: 6 250
  1. Проверявайте дали то отговаря на нормите за качество, като например Европейската норма за безопасност.
  
e, хубаво, но то на всички столчета пише, че са с еди-какъв си сертификат, дори и на тези от 70лв. newsm78

иначе е добре да се пускат по-често такива статии по вестници, ТВ и да се ограмотява българина. още засичам родители, които си возят децата без детски стол.  ooooh!

# 2
  • Мнения: 22 427
Доста обезпокоителна новина....
И като знам колко хора си купуват столчета от 50-70лв от кварталният хипермаркет...(((
Дано господ да им пази децата, защото тези столчета определено няма да го направят.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Жалкото е, че няма държавна политика по въпроса, то по какво ли има де ама ...............


Направиха глобите по 2-3 работни заплати, а няма кой да оправи дупките по улиците.

Наслагали са билбордове по магистралите от рода "тук са загинали 20, следващия си ти", а няма кой да ограмоти новоизлюпените шофьори за това си купуват книжки.

В държавната телевизия за която плащаме с данъците си няма нито едно предаване за децата и начина им на отглеждане, а иначе правим всичко за увеличаване на приръста, карай нали има игри с импулсни телефони.


Последна редакция: чт, 18 фев 2010, 15:01 от Магазин РОШКО

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 652
Придържайки се към темата, по-обезпокоителен ми се струва фактът, че на тестовете са се провалили и столчета на реномирани фирми с цени доста над 100 лв. Няколко пъти по сто даже.
Та отново цената не е критерий.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Придържайки се към темата, по-обезпокоителен ми се струва фактът, че на тестовете са се провалили и столчета на реномирани фирми с цени доста над 100 лв. Няколко пъти по сто даже.
Та отново цената не е критерий.

Предполагам, че провалилите се за първи път са били на тестове, за това първо ADAC и другите фирми за тестове и тогава по магазините.

# 6
  • Мнения: 198

Предполагам, че провалилите се за първи път са били на тестове, за това първо ADAC и другите фирми за тестове и тогава по магазините.

От статията :Всичките десет детски столчета, изпробвани от Германския орган за технически надзор (TueV) и специализираното списание "Ауто-мото-спорт", са били купени от открит пазар.

Което за пореден път показва, че цената не е гаранция.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 472


От статията :Всичките десет детски столчета, изпробвани от Германския орган за технически надзор (TueV) и специализираното списание "Ауто-мото-спорт", са били купени от открит пазар.

Което за пореден път показва, че цената не е гаранция.


Как разбрахте какви са били цените на въпросните столчета, в статията няма посочени цени  Laughing

По - важното е, че "Една от купените седалки, неуспешно преминали най-новия тест, е била втора употреба", т.с. всички останали са били НОВИ

Не всички НОВИ столове за коли обаче имат правени тестове и по тази причина е горния ми пост.

Явно тези които не са издържали този тест никога не са били подлагани на тестове.

Ако погледнете ADAC ще видите колко са фирмите които тестват столовете си, после проверете колко са производителите на детски столове и ще намерите разликата.

Последна редакция: чт, 18 фев 2010, 19:49 от Магазин РОШКО

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 652
Именно в сайта на ADAC е посочено, че тази година много столчета са се провалили на тестовете, което е силно обезпокоително. Там са посочени и модели, и цени. И има няколко модела на реномирани марки, скъпи, които показват задоволителни резултати, което е малко над нивото на пропадналите.

http://www1.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kindersitze/default.as … urcePageID=130822

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Именно в сайта на ADAC е посочено, че тази година много столчета са се провалили на тестовете, което е силно обезпокоително. Там са посочени и модели, и цени. И има няколко модела на реномирани марки, скъпи, които показват задоволителни резултати, което е малко над нивото на пропадналите.

http://www1.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kindersitze/default.as … urcePageID=130822

Класираните "достатъчно" при всички положения са по - добри от пропадналите, както и от тези които никога не са минавали на тест Simple Smile

Трябва да имате предвид, че класирането в ADAC е обвързано не само с безопасността, но и с това колко лесно се монтира стола в колата, колко сложен е начина на монтаж, комфорт на детето и редица други фактори.
В този ред на мисли това, че някой стол е попаднал в графата "задоволително" в никакъв случай не означава, че не е безопасен.
Първата графа е най - важна и отразява безопасността.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 652
Безопасността, разбира се, е най-важна. Но комфортът на детето и лесното боравене със стола също не са за подценяване, тъй като това са неща, с които ще се сблъскваме ежедневно. Аз лично не бих вързала детето си в стол, който ще му е неудобен, ще изнервя и него, и мен, ще спарва и общо взето ще превърне пътуването в кошмар, само защото е на най-реномираната, в момента де  Wink, марка. Сега не коментирам столчета куче-марка за по 50 лв от супер маркета, не съм ги и заглеждала даже, но предполагам, че не биха се доближили и на милиметър до изискванията ми за комфорт и изработка. За безопасността се моля Богу горещо да не ми се налага да ги пробвам лично никога и при избора разчитам на резултати точно от такива краш тестове.
И все пак ми е силно притеснено, че реномирани компании имат "задоволителни" резултати. Пропадналите са ясни, но пък тези, които не са минали тест не се знае дали също ще пропаднат в края на краищата.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Пропадналите са ясни, но пък тези, които не са минали тест не се знае дали също ще пропаднат в края на краищата.

Напълно съм съгласен.

Но си мисля, че тези които не са ходили на тестове, не са ходили именно поради факта, че биха пропаднали.  Laughing

Не мисля, че има уважаваща себе си фирма - производител, която не би била готова да премине тестове (които биха й гарантирали печалба) ако е сигурна в продукцията си

Все пак, без да се лъжем производството на всичките тези седалки е свързано както с безопасността, така и с печалбата  Laughing

# 12
  • София
  • Мнения: 6 250
Не мисля, че има уважаваща себе си фирма - производител, която не би била готова да премине тестове (които биха й гарантирали печалба) ако е сигурна в продукцията си

Все пак, без да се лъжем производството на всичките тези седалки е свързано както с безопасността, така и с печалбата  Laughing

да, но едно такова минаване на тест вдига цената, а пък има марки, които според мен умишлено се стремят да са най-ниско като цена, т.е. най-достъпни.

а щом доста скъпите марки дават не толкова добър резултат пак опираме до въпроса струва ли си да се дават двойно повече пари?

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 472
да, но едно такова минаване на тест вдига цената, а пък има марки, които според мен умишлено се стремят да са най-ниско като цена, т.е. най-достъпни.

а щом доста скъпите марки дават не толкова добър резултат пак опираме до въпроса струва ли си да се дават двойно повече пари?

Всеки има избор

да даде до 200.00 лв. и да няма гаранция за качеството или да провери (понеже това е идеята на теста) за какво ще даде над 400.00 лв.

Всъщност въпроса по - скоро е има ли смисъл да дадете някакви пари, без да знаете за какво ги давате.  

Както и да е, по принцип смятам за излишен спора има ли смисъл, всеки сам намира смисъла на това което прави.

Трябва да сте далеч от мисълта, че казвам "купувайте скъпи столове", всеки сам си решава колко и за какво.

Между другото бихте ли ми показали лошите резултати на скъпите марки, че аз лично не ги намерих в ADAC (немския ми е .......)

Последна редакция: пт, 19 фев 2010, 16:01 от Магазин РОШКО

# 14
  • София
  • Мнения: 6 250
аз ползвам google toolbar-a и с преводача на него си преглеждам страниците в сайта. Simple Smile

идеята ми за скъпите столчета беше, че не всеки може да даде 1 000 лв. за такива (както и аз), още повече, че на мен колата ми е 2 000 лв. Laughing като си купя мечтания SUV тогава със сигурност ще отделя нужното и ще се инетересувам много повече.

та, имах предвид, че много от родителите се лишават от нещо, за да заделят от семейния бюджет за 'хубаво, скъпо' столче и накрая да видиш, че на краш тестовете не е дори сред добрите, ами не би ми било приятно...

моето лично мнение е, че е по-добре в китайско столче за 100 лв., отколкото отзад децата да се търкалят като дини. Sick (нашите и 2те столчета не са китайски, но и изобщо не ги намирам в класациите в немския сайт).

Общи условия

Активация на акаунт