3 положителни теста и кървене на датата за цикъл

  • 18 723
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 919
Имах съмнение за бременност (много желана и чакана) преди да ми закъснее цикъла , затова и направих тест, който показа положителен резултат.И така три поредни дни и две различни марки показаха положителен резултат. Днес на датата на цикъла започна да ми тече кръв , придружена от типично менструални болки. Отидох на лекар, прегледаха ме с вагинален ехограф. В матката не се вижда нищо, пуснаха ми кръвен тест , за да се види има ли бременност и къде е.
Страх ме е да не е извънматочна, мъчно ми е, че може би съм загубила бебето, ...незнам какво стана всъщност.
Имаше ли бебе, въобразих ли си, избързах ли, възможно ли е още да има нещо , а да не може да се види... Cry

# 1
  • Варна
  • Мнения: 17 934
Ех pipiole доказано е , че 1/3 от бременностите отпадат в много ранен стадий и най-често жените изобщо  не разбират, че са били бременни. Избързала си според мен, макар, че има шанс и да си все още бременна, изчакай резултатите от кръвния тест и ако нивата на ЧХГ се увеличават, значи бременност все още има. Hug

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Аз така забременях през май месец.Имах си положителни уринарни тестове,пуснах си кръвен,резултата беше също такъв.След 48часа отново пуснах,всичко си беше нормално.Но след 5дни една сутрин се събудих и имах вътрешното чувство,че трябва да си направя още един тест,кръвен.Резлутата показа,че чхг се понижава и на същата вечер ми дойде.Ходих на лекар,матката ми беше чиста.

# 3
  • Мнения: 401
@pipiole
Не се притеснявай, съвем не е задължително да е извънматочна бременност. Аз преди  2 месеца прежвях нещо подобно - започна кървене даже преди дата на цикъла, но няколко дена се задържа само като зацпване. Направих уринарен тест положителен. Ходих няколко пъти на ехограф, нищо не се виждаше в матката. След 8-9 дена такова зацапване започна да тече по-силна кръв. Веднага направих кръвен тест за бременност - резултатът беше 2 (което показва по-скоро липса на бременност, бременност има при резултат 3 и повече). Кървенето се превърна в менструация. Аз за всеки случай направих втори кръвен тест след 48 часа- беше паднала стойността до 0,3  и окончателно се успокоих, че нямам извънчаточна бременност.
А и в твоя случай може да се окаже, че имаш имплантационно зацапване, и цялата работа да завърши с хубаво бебче! :Simple Smile

# 4
  • Мнения: 919
Благодаря много за мненията   bouquet

Кървенето се превърна в обилен цикъл, ясно е , че няма бебе, ще видя утре и резултатите от кръвния тест.
Не беше ми се случвало преди, явно така е трябвало да се стане...

# 5
  • Мнения: 401
Спокойно- по статистика  само една на всеки 4 - 5 оплодени яйцеклетки се задържа в матката. В останалите случаи се получава много ранен спонтанен аборт - както в твоя случай.  Така че- смело продължавайте опитите! Simple Smile
 

# 6
  • Мнения: 16
Виждам че има доста компетенти, и ми е интересно в такива случаи какво да се предприеме за да се задържи бременноста, т.е. явно има някакъв проблем за да стане така и какво да се предприеме за превенция

# 7
  • Варна
  • Мнения: 17 934
Виждам че има доста компетенти, и ми е интересно в такива случаи какво да се предприеме за да се задържи бременноста, т.е. явно има някакъв проблем за да стане така и какво да се предприеме за превенция

Не бива да се предприема превенция. Щом не се е развила бременността, значи е имало проблем - вземане на медикаменти, алкохол, сбъркани гени и т.н.
Ако има загубени бременности в по-късен стадий тогава се правят имунологочни изследвания.

Общи условия

Активация на акаунт