Момичета, вижте! Майка в Доминикана лежи в затвор с бебето си.

  • 1 325
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 400
Вижте това
Потресена съм!!!!!  smile3515

http://www.caribbeannetnews.com/2004/03/16/jail.htm

# 1
  • Мнения: 7 430
Жалко наистина...ама аз като не разбирам енглиш Sad и само гадая newsm78

# 2
  • Spain
  • Мнения: 3 750
ами била хваната с 2 кг ха6и6 - ама тя казва 4е не е неиния бага6 . лежи в затвора с 19 мес си дъщеря поради невъзможност (финансова ) да се върне в Б-я .
жалко ..ако е гре6ка още пове4е .
тази жена роднини няма ли да я потърсят .интерсно  newsm78

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 095
И аз това си помислих, защо роднини не са предприели нищо, а и това ,че на детенцето не е издаден документ...Тъжна история  Sad
Дано поне завърши с добър край

# 4
  • Мнения: 400
Ето резюмето:

Млада българка е арестувана за притежание на наркотици през ноември 2001 в Доминиканската република и в момента живее в местен там затвор с дъщеричката си на 19 месеца, поради липса на пари да се прибере вкъщи (България).

Надя Стоилова Александрова от София е осъдена на 5 год. и 2 мес. затвор през 2002 год. с обвинение че е опитала да пренесе 2 кг наркотик (кокаин) от там до Испания.

Александрова е на 28. Миналия Декември е била помилвана за добро държание, но не може да напусне затвора в Нахайо ЗАЩОТО НЯМА пари да лети до България.  Shocked

Александрова казва, че осъждането е неправилно и че това не е бил нейния багаж, който полицията е заловила.
България НЯМА дипломатическа мисия в Доминикана и съответно не могат да я "предадат" на никого.

Александрова е родила дъщеря си Лилиан в затвора. В момента двете живеят на милостиня. Локалния кмет Онейда купувал мляко за детето  smile3518
Жената се надявала, че БГ консулства в близките страни като Венецуела можели да й помогнат.
Тя била най вече съжалявала, че детенцето никога не е виждало детска площадка, сладкарница или люлка.

За разлика от майка си детето говори само испански и никакъв български.  #2gunfire

Александрова би искала да бъде свободна и да работи за да спечели тези $1000 от които се нуждае за да се прибере в къщи. А пък властите казват, че единственото, което могат да направят в случая е да я предадат на официател български представител.

Ситуацията на Александрова обаче е допълнително усложнена, защото няма акт за раждане на бебето, тъй като е била в затвора и НЕ ГО е изкарала (понеже е била в затвора).

Нямам думи! Много ми е гадно!

# 5
  • Мнения: 400
И АЗ това си помислих, няма ли роднини, баси?!?!? Все може да намери $1000... ама нали не се знае историята й съвсем. Пък и къде е забременяла? Детето е на 19 мес значи 1 год и 7 мес.. в момента. Значи е забременяла към края на 2002....Тя е влязла в затвора през 2002.  newsm78
Къде е таткото? От затвора ли е забременяла?  Shocked

Направо ужас!

# 6
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
ужасна история....
не можем ли да помогнем по някакъв начин на тази жена?

# 7
  • Мнения: 3 491
Доколкото виждам, тази статия е 16 март, 2004г. Интересно дали е имало някакво развитие на нещата оттогава насам.

# 8
  • Мнения: 400
Да, и аз сега видях с мъничките букви под големите 8 Окт. 2005

Но както и да е,... егати и ужаса!

# 9
Abe momi4eta ne pi6e li ,4e BA6TATA E AFRIKANEZ ili sam se obarkala i to na koi e BA6TA sa6to ne mi stana iasno.Tia e hvanata 2001 i e osadena 2002 ,ami iavno e zabremeniala v zatvora kato si e mislela ,4e taka 6te ia pusnat ...POKRAI DETETO...NO UVI...Ima dosta takiva slu4ai...
A ZA DETETO ,AMI KAKVO DA VI KAJA -MNOGO MI E JAL ...
NAPRAVO POTRESAVA6TA ISTORIA ....Za 1000 dolara egati....
No-nai me e iad ,4e za takiva "malki " istoriiki na6te VAOB6TE NE PI6AT...A izdavame super spisania v BG ...Kato naprimer "Jenata dnes" ,v koito tzialoto vnimanie e na Kalkandjieva ili podobni ...,ABE NIAMAM DUMI Close

# 10
A SEGA IA PRO4ETOH PO TAKA ,AMI BA6TATA NA DETENZETO E AFRIKANETZ,AMI PO4TI SAM SIGURNA ,4E NA6ATA E PREKARVALA TAZI DROGA ,A I E ZABREMENIALA ZARADI TOVA...,TA PO MOE MNENIE -GORKOTO DETE .NIKOE DETE NE ZASLUJAVA TAKAVA SITUAZIA... #2gunfire

# 11
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Абе каквато и да е майката НИТО едно дете не заслужава такава съдба ooooh!

# 12
  • Мнения: 1 178
http://www.mfa.government.bg/index.php?tid=3&item_id=6768
Съжалявам, 4е не мога да вмъкна линка, но там пи6е, 4е вси4ко е приклю4ило успе6но, след намесата на МВнР. На 2 май майката Надя Александрова и дъщеря и Лилиан са се завърнали в България, но това се е слу4ило 2004 год.

Последна редакция: нд, 09 окт 2005, 15:18 от megstar

# 13
  • Мнения: 1 283
ее,това ве4е е хубава новина!

# 14

Общи условия

Активация на акаунт